^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Atrasti ir išsaugoti

1-okai projekte„Šitą žemę man likimas dovanojo“ – tokiais gražiais visiems žinomos patriotinės dainos žodžiais pavadinome  šių metų integruotą lietuvių kalbos, istorijos, geografijos, muzikos ir technologijų trumpalaikį projektą „Minties“ gimnazijos pirmokams. Šis projektas jau yra tapęs tradiciniu, kuris kasmet trunka nuo Valstybės atkūrimo dienos iki Žemės dienos. Atrasti savo Žemę – Lietuvą - svarbiausias tokių kasmetinių trumpalaikių projektų tikslas. Šimtmečio metai dar labiau įpareigoja domėtis, rūpintis savo kraštu, jį puoselėti ir išsaugoti ateities kartoms. Mokiniai per įvairių dalykų pamokas įgyja žinių, o baigiamojo renginio metu parodo, kas, kiek ir ką sužinojo, išmoko.  

Dažnai girdime, kad visus svarbius klausimus ir problemas reikia pradėti spręsti nuo savęs. Lietuva yra mūsų Žemė ir mūsų tikrieji namai. Štai kodėl projekto-konkurso organizatoriai mano, kad dėmesio gimtajam kraštui niekada nebus perdaug. Mokiniai domėjosi Lietuvos istorinėmis asmenybėmis ir jų nuopelnais, iš pateiktų nuotraukų atpažino turistų lankomas šalies geografines vietoves, atpažino regionų valgius. Muzikos ir lietuvių kalbos užduotys taip pat buvo skirtos geresniam Lietuvos etnografinių regionų pažinimui. Skambėjo dainos ir tarmės.

Konkurso dalyviai atliko ir kūrybinį darbą. Jie kūrė akrostichus Lietuvai. Renginio pabaigoje visi dalyviai ragavo juodos naminės duonelės. Konkursą laimėjo 1d klasės gimnazistai, bet padėkos raštais ir prizais buvo apdovanoti visi.

Organizuoti įvairius tokio pobūdžio renginius ir žinių apie Lietuvą konkursus mums visuomet padeda Panevėžio apskrities turizmo centro darbuotojai. Jie mūsų renginiams dovanoja įvairios informacinės medžiagos, žemėlapių, prizų. Projekto organizatoriai ir rengėjai džiaugėsi mokinių bendruomeniškumu, žiniomis, pakvietė gimnazistus vasarą kartu su tėvais gimtinės pažinimo pamokas pratęsti keliaujant po Lietuvos kaimus ir miestus, kurortus ir nacionalinius parkus. Turime nepamiršti, kad esame šimtmečio karta ir privalome po savęs palikti švarią gamtą, gyvą kalbą, senąsias sutartines, šimtametes tradicijas, padėti jaunimui atrasti Lietuvą ir išsaugoti jos vardą savo vaikuose.

Rimalda Vitkevičienė, geografijos mokytoja

 

Straipsnių peržiūrėjimai
1596925