^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Vytis gyvas

Gyvename Lietuvai labai svarbiu istoriniu laikotarpiu – valstybės šimtmečio sandūroje. Kas atvedė mus į šią dieną? Vytis! Jis buvo mūsų protėvių sielos, kovos ir kasdienio darbo simbolis. Atsakymą randame gimnazijos bendruomenės narių ir jų giminaičių išlikusiuose senuose dokumentuose, knygose, nuotraukose. „Žvilgsnis į praeitį“ – taip pavadintą   istorinių relikvijų parodą galima pamatyti „Minties“ gimnazijos muziejuje. Bibliotekoje ir kitose erdvėse eksponuojamos senų vadovėlių, mūsų mokinių dailės darbų, Ex-Librių, meninių žodžių koliažų parodos.

veliavaValstybės jubiliejui skirtų renginių savaitė mūsų ugdymo įstaigoje prasidėjo valstybinės vėliavos, kurią gimnazijai padovanojo Lietuvos respublikos vyriausybė už šimtmečio dovanas Lietuvai, pakėlimu.

Pirmąją šventinės savaitės popietę gimnazijos skautų užkurto laužo šiluma į stadioną pakvietė didžiulį būrį gimnazijos bendruomenės narių, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karių, Kniaudiškių mikrorajono progimnazijų mokinių ir „Purienos“ vaikų darželio auklėtinių į bendrą šventę – estafetinį bėgimą „100 startų Lietuvai“. Šį šventinį bėgimą inicijavo gimnazijos kūno kultūros mokytojai. Buvo smagu matyti sportiškai nusiteikusius karius, gimnazijos direktorių, mokytojus, gimnazistus, progimnazijų mokinius. Labiausiai džiaugėmės pačiais mažiausiais, bet ryžtu ir energija trykštančiais jaunaisiais sportininkais iš „Purienos“ vaikų darželio. Jų šypsenos ir sportinis azartas įžiebė mūsų valstybės šviesios ateities viltį.

Kitą šventinės savaitės dieną gimnazistai varžėsi Protų mūšiuose. Jiems teko gvildenti įvairius mūsų valstybės istorijos klausimus. Muzikos mylėtojai vasario mėnesį dalyvavo respublikiniame audiovizualinio meno festivalyje – konkurse. Festivaliui buvo pristatytos dviejų liaudies dainų vizualizacijos. Šventėms tikisi sulaukti jų kūrybinių darbų įvertinimo.

Svarbiausiame gimnazijos renginyje – šimtmečio minėjime „Prisikėlei, tėvyne, ir eit pasiryžus“ sulaukėme svečių – jaunųjų muzikantų ir dainininkų iš Panevėžio muzikos mokyklos. Esame dėkingi savo bičiuliams už nuoširdų muzikinį pasveikinimą valstybės jubiliejaus proga.

Dvi muzikinės – literatūrinės popietės „Lietuva, tau mano mintys, žodžiai“ skirtingoms klasių grupėms subūrė didelį būrį gimnazistų ir mokytojų, norinčių pasibūti kartu, padainuoti, atlikti įvairias užduotis ir išmokti nusipinti trispalvę draugystės apyrankę. Šių šventinių popiečių organizatorius labai nudžiugino mokinių bendruomeniškumas. Išmaniųjų technologijų laikais jis toks svarbus jaunam žmogui.

Globalizacija ir Lietuvai nepalanki dabartinė šalies demografinė padėtis verčia labai rimtai pagalvoti, ar gyvens Vyčio dvasia mūsų  provaikaičių ir jų atžalų širdyse, ar matysis jų darbuose, ar skambės dainose dar po šimto metų? Dabar atsakyti būtų sudėtinga, tačiau šiandien džiaugiamės, kad mūsų protėvių sielos simbolis Vytis gyvas mumyse, mūsų vaikuose ir anūkuose.

Rimalda Vitkevičienė, geografijos mokytoja

Nuotraukos: R.Vitkevičienės, I.Rulienės, M.Masilionytės, M.Rulytės

Straipsnių peržiūrėjimai
1594741