^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Sėkmės istorijos – Gintarė Ribikauskaitė-Marcinkevičienė

gintare ribikauskaite
 
Gintarė Ribikauskaitė – Marcinkevičienė, XXI laida, 2012 m.

Dizainerė, pakuočių dizaino studija „Etiquette“

 

Nuo pat mažumės žinojau, kad mano visas gyvenimas bus susietas su menu. Džiaugiuosi, kad tai pastebėjo ir mano šeima. Ji suteikė man galimybę eiti į Panevėžio Dailės mokyklą. Ją lankiau 7 metus. Su kiekvienais metais meilė spalvoms, formoms ir kūrybinei laisvei mane vis labiau traukė. Augant savirealizacijos poreikiui, 4 paskutinius gimnazijos metus praleidau ne tik mokyklos suole, bet ir pas privačią dailės mokytoją – kasdien praleisdavau apie tris valandas, o savaitgaliais ir po penkias. Supratau ir tikėjausi, kad tas įdirbis, tas noras išmokti ir investuoti į save – pasiteisins.

Po mokyklos baigimo įstojau į Vilniaus Dailės Akademiją – Grafinio dizaino valstybės finansuojamas studijas. Panevėžyje, savo mokykloje, buvau šiek tiek išlepinta aplinkos ir savo gebėjimų, kartais tai jau nebereikalaudavo didelių pastangų. Tačiau studijuojant viskas buvo kitaip – iš 110 bandžiusių įstoti žmonių – įstojo tik 16. Supratau, kad darbo reikės trigubai daugiau ir tikrai nepakaks tiek, kiek žinojau ir mokėjau. 

Ketveri metai studijų buvo kupini įvairiausių žinių apie reklamos ar dizaino pasaulį. Tačiau požiūris ir ateities norai pasikeitė, kai trečiame kurse nuėjau į „Pakuotės dizaino“ paskaitą. Viskas atrodė iš pat pradžių kur kas lengviau, nei yra. Kuo toliau į mišką – tuo daugiau medžių. Dėstytojas įkvepiančiai pasakojo apie pakuotės svarbą: reikšmingas ne tik santykis su gamta (savaime suyrančios pakuotės, perdirbamos ir pan.), estetinis suvokimas, kad tai yra gražu ne tik mums, dizaineriams, bet ir paprastų pirkėjų skonio lavinimas – pratinimas prie gražesnių, estetiškesnių grafinių sprendimų. Supratau, kad tai man labai įdomu, nes tai yra santykis tarp meno, saviraiškos ir realaus gyvenimo. Trečio kurso pabaigoje atlikau praktiką pakuočių dizaino studijoje „Etiquette“ (www.etiquette.lt). 

Ketvirtas kursas atnešė ir akademinių pasiekimų: su savo bakalauriniu darbu spekuliatyvaus dizaino projektu „Nuodų pakuotės BECAUSE_OF“ tapau geriausia šalies jaunąja dizainere.

7-nuodemes-pagal-gribikauskaite-576b9a1582b30
(https://www.15min.lt/kultura/naujiena/asmenybe/7-nuodemes-pagal-geriausia-salies-jaunaja-komunikacijos-dizainere-gintare-ribikauskaite-285-645985 )

Jau beveik trejus metus dirbu pakuočių dizaino studijoje „Etiquette“ dizainere. Tai įrodo, kad nuosekliai siekiant savo tikslo, įdedant daug darbo ir noro, rezultatai pasiekiami su kaupu :) 

Straipsnių peržiūrėjimai
1562080