Meninio žodžio galia

Sausio 18 dieną gimnazijoje vyko Meninio skaitymo konkursas. Jame dalyvavo gimnazijos mokiniai, pasirengę menišku žodžiu interpretuoti lietuvių autorių kūrybą. Popietę, skirtą ir Lietuvos šimtmečiui, pradėjo trečiokai Ermina, Darijus, Rasa, Samanta ir Gabija. Jie poeto eilėmis išsakė rūpestį dėl Lietuvos, jos žmogaus. Vėliau kūrinius skaitė konkurso dalyviai. Dalis mokinių skaitė žemininko išeivio Kazio Bradūno, kuriam paminėti skirtas renginys, eiles, kiti skaitė pasirinktų autorių prozą ir poeziją. Įstabu buvo klausytis Živilės Kairytės, Veronikos Palionytė, Urtės Narkevičiūtės, Manto Stasevičiaus, Viktorijos Kalvelytės, Akvilės Merkelytės skaitomų tekstų. Renginyje dalyvavo ir K. Bradūno eiles skaitė ne vieno šalies meninio konkurso laureatas panevėžietis Juozas Braidokas. Jis buvo ir vertinimo komisijos narys. Teatro salėje, kol komisija išrinko geriausius skaitovus, žiūrėjome trumpą dokumentiką apie Kazio Bradūno gyvenimą. Po valandėlės plojome nugalėtojams. Konkurso dalyvių pasirengimą apžvelgė svečias Juozas Braidokas, Padėkas, dovanas nugalėtojams ir gimnazistų kūrybos almanchus dalyviams teikė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Vilma Rimvydienė, pasidžiaugusi, kad dalyviai atsakingai pasirodė konkuse, o renginio vedėjai Ermina ir Darijus buvo tikri popietės šeimininkai.

IMG 1023Trečiąją vietą užėmė Ic klasės mokinė Merkelytė Akvilė, skaičiusi Elenos Mezginaitės „Būti arba nebūti“, antrąją vieta užėmė IVd klasės gimnazistė Palionytė Veronika, skaičiusi Agnės Žagrakalytės „Defektas“ bei Justino Marcinkevičiaus „Amžiaus pabaiga“, pirmoji vieta - IVb klasės mokinei Kairytei Živilei, skaičiusiai Aido Marčėno „Ars poetica“ ir Antano Škėmos „Baltos drobulės“ ištrauką. Pastarosios dvi merginos, pirmosios ir antrosios vietos laimėtojos, atstovaus gimnazijai miesto ture paskutinėmis sausio dienomis. Linkime joms sėkmės. Laureates konkursui ruošė mokytojos Adelė Samuolienė, Danguolė Smalinskienė, Emilija Gedraitienė. Visi dalyvavusieji padarė gerą įspūdį vertinimo komisijai ir visiems popietės dalyviams. Juk visi, dalyvavę renginyje, daugiau sužinojome apie Kazį Bradūną, o skaitovai pasitikrino savo gebėjimus, meninio žodžio galią.

Rasa Voitechovič, IIIc klasė
Nuotraukos Manto Petrausko, IIIb klasė
Popietę organizavo lietuvių kalbos mokytojos Nijolė Krivickienė ir Emilija Gedraitienė