Įsimintina popietė Vilniuje

Jau prieš Naujuosius metus žinojome, kad mūsų IIb klasė vyks į Vilnių ekskursijon. Planavome aplankyti kokį nors muziejų, o vakare žiūrėti spektaklį Nacionaliniame dramos teatre. Dvejojome, ar auklėtojos pasiūlymas visiems patiks. Šiandien, jau po išvykos, sakome esą nustebinti.

Žaislų muziejus įsikūręs pačiame Vilniaus centre. Jaunas gidas, prisistatęs esąs archeologas, patraukliai pasitiko mus ir, pasakodamas apie Vilniaus kasinėjimus, aprodė įvairiausius žaislus. Apie juos klausantis įdomiausia buvo tai, kad jų istorija atsekta nuo seniausių laikų iki šių dienų. Galėjome ne tik apžiūrėti, bet ir pažaisti. Juk šio muziejaus siekis: „Pamatyk, sužinok, išbandyk.“ Pasimėgavę žaidimais, pasigėrėję vakariniu Vilniaus vaizdu, skubėjome į Gedimino gatvę.

istorijaNacionalinio dramos teatro salė buvo perpildyta žiūrovų, tai maloniai nustebino. Juk čia telpa beveik 800 žiūrovų. Labiausiai patiko dramos „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džiuljetos istorija“ režisieriaus Oskaro Koršunovo sprendimas su tešla ir katilu, o spektaklyje buvo visko: ir aktyvus veiksmas, ir skaudi istorija, ir pažįstami aktoriai. O atpažinome daugelį aktorių, kuriuos matome beveik kiekvieną dieną per televizijos filmus, kitas laidas. Tai Marius Repšys, Vaidotas Martinaitis, Arūnas Sakalauskas, Dalia Michelevičiūtė ir įsimintiną Džiuljetos auklę vaidinusi Eglė Mikulionytė. Trys valandos praėjo lyg minutė. Nuostabu, kad po paskutinės scenos, kaip ir visi žiūrovai, negailėjome ovacijų už puikų žinomos meilės istorijos savitą perteikimą. Važiuodami namo buvome jau pavargę, bet negalėjome nustoti dalintis įspūdžiais.

Rasa Skudžinskaitė, Airida Očikaitė, IIb klasė