^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Pamokos Aleksandro Stulginskio universitete

4Lapkričio 23 dieną mes, „Minties“ gimnazijos ASU klasės mokiniai, su chemijos, fizikos ir biologijos mokytojomis – Regina Vezbergiene, Ona Liškauskiene ir Virginja Jukniene keliavome į Aleksandro Stulginskio universitetą, kuriame klausėmės paskaitų ir atlikome laboratorinius darbus.

Į universitetą atvykome 10 valandą, ir visi nuskubėjome į bendrą paskaitą apie karjeros pasirinkimą, kurią vedė universiteto stojančiųjų priemimo grupės vadovė Giedrė Giedraitytė. Paskaitoje susipažinome su universiteto fakultetais: agronomijos, ekonomikos, žemės ūkio inžinerijos, miškų ir ekologijos, vandens ūkio ir žemėtvarkos, bei jų institutais. Taip pat buvo kalbama apie stojimą į universitetus, CV – „Curriculum Vitae“ (lot. gyvenimo aprašymas). Sužinojome kaip rinktis savo projesiją pagal mėgiamus dalykus, kaip pradėti karjerą, kaip įstoti į norimą specialybę.

Pietų pertraukos metu vaikščiojome po universiteto rūmus, laboratorijas. Netrukus išsiskirstėme į grupes ir atlikome eksperimentus „Augalų agrobiotechnologijos“ laboratorijoje. Mums vadovavo dėstytoja Ramunė Masienė. Šio užsiemimo metu buvo pasakojama apie bioinžineriją ir augalų dauginimą dirbtinėmis salygomis – „In Vitro“. Patys auginome augalus mėgintuvėliuose, Petri lėkštelėse. Antroji grupė vyko į „Įdiomiosios chemijos“ laboratoriją, vedamą Mildos Gumbytės. Šio laboratorinio užsiėmimo metu gamino augalines trąšas, nustatinėjo jų tankį, aprašinėjo savybes. Antrojo laboratorinio darbo metu pirmoji grupė vyko tirti dirvožemį, jo pH ir kitas savybes. Antroji grupė – į „Augalų agrobiotechnologijos“ laboratoriją, kur taip pat gamino augalus mėgintuvėliuose.

Smagiai ir kūrybingai praleidę laiką susiruošėme namo. Užsiėmimai ASU dar bus pratęsti kitais metais: vyksime klausytis paskaitų ir atlikti laboratorinių darbų. Manome, kad šiame universitete jausimės kaip antruose namuose.

Deividas Tvarijonas ir Ignė Petraitytė, IIa klasė

Straipsnių peržiūrėjimai
1592605