^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Edukacinė pamoka teismo salėje

1

Šį rudenį kartu su auklėtiniais, Ic klasės mokiniais, vykome į edukacinį užsiėmimą Panevėžio apylinkės teisme. Mus maloniai pasitiko ir priėmė Irma Gritėnienė, Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) ir teisėjų padėjėja Rasa Šinkūnaitė. Jos aprodė pastatą, nuvedė į baudžiamųjų bylų nagrinėjimo salę, pristatė teismo salėje privalomus atributus, kalbėjo apie sąžiningumą, atsakomybę bei skirtingas bylų rūšis, kuo jos skiriasi ir kaip klasifikuojamos. Panevėžio miesto apylinkės teisme su moksleiviais susitiko teisėja Rita Bilevičienė. Mokiniai domėjosi viskuo apie teisėjo profesiją: kokie reikalavimai bei kriterijai yra privalomi norint tapti teisėju, kas jį skiria, kokia darbo diena ir veiklos. Gyvai galėjome paliesti teisėjo regalijas, o ir pati teisėja atėjo su mumis susitikti apsivilkusi mantija. Įėjus ir išeinant teisėjai, pagal komandą atsistojome kaip ir vykstant bylų nagrinėjimo procesui. Tadas ir Nedas gavo po prizą už aktyvų dalyvavimą – atsakinėjimą į klausimus bei klausimų pateikimą teisėjai.

Taip pat turėjome galimybę apsilankyti archyve: parodė bylas, sakė, kad per metus yra patalpinama apie 14 000 bylų. Pristatė bylų saugojimo bei archyvavimo taisykles bei terminus, sužinojome, kad yra ne tik „popierinių“, bet ir elektroninių bylų. Be to, dar turėjome unikalią progą apsilankyti specialiose apsaugos darbuotojų saugomose kamerose, kur nesikalstamą veiką įtariamai atlikę žmonės laukia bylų nagrinėjimo proceso pradžios.

Maloniai buvome pakviesti domėtis bei stebėti bylų nagrinėjimo procesus ir įgyti teisėjo, prokuroro ar kitą su teise susijusią specialybę. Labai džiaugiamės įdomia edukacija netradicinėje erdvėje, naudinga informacija bei maloniu priėmimu.

Rasa Širmulienė, Ic klasės vadovė

Straipsnių peržiūrėjimai
1592449