Savarankiško gyvenimo pradžia

Šių metų spalio 10 dieną gimnazijos mokiniai bei matematikos mokytojos vyko į „Swedbank“' centrinę būstinę Vilniuje dalyvauti susitikime „Savarankiško gyvenimo pradžia“. Jo metu „Swedbank“ Finansų instituto ekspertė aptarė svarbiausius sprendimus ir finansinius iššūkius, kurie laukia būsimų studentų, ir supažindino su pagrindiniais asmeninių finansų valdymo principais bei atsakingo skolinimosi sąvoka. Sužinojome, kas yra finansiškai raštingas žmogus, taip pat, jog taupymui turėtume atsidėti 10% viso biudžeto, tą sumą  paskirti nenumatytiems atvejams ar siekiant užsibrėžtų tikslų. Pinigus reikia leisti protingai: geriau atsisakyti nereikalingų  ir brangių pirkinių ar ko nors kito, kad įsigytum vertingesnį daiktą. O kur dar pastangos taupyti, jog nepritrūktum pinigų? Šį siekį įgyvendinti padėtų visų pinigų paskirstymas po tam tikrą sumą, jog pinigų užtektų viskam, ko reikia, įsidėmint, kad tai skiriama tam tikram laikotarpiui. Pavyzdžiui, tam tikrą sumą atidėti kelioms dienoms ar savaitei. Toks taupymas yra naudingas žmonėms, kurie, vienu metu gavę didelę pinigų sumą, mano, jog ji niekada nesibaigs. Tačiau taip nėra. Susimąstėme po renginio, paskaita buvo naudinga ir suteikė vertingų patarimų, kaip valdyti savo finansus.

swedbank

Milda Lileikaitė, IVb klasė