^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Turi žinoti, kas mus sužavėjo Kaune

DSC 0379Ši žinutė Jums, gimnazistai, dar nebuvusiems pažintinėje ekskursijoje po Kauną. Šį rudenį Kaune mes aplankėme S.Nėries ir Maironio muziejus bei Pažaislio vienuolyną. Mums ši ekskursija labai patiko ir buvo naudinga. Sužinojome naujų dalykų apie rašytojus, pamatėme, kur ir kaip jie gyveno. Galėjome pasigrožėti ne tik jų darbais, bet ir kitų menininkų tapytais paveikslais, kurie buvo iškabinti jų namuose. Labiausiai patikusi ekskursijos dalis tai būtų apsilankymas Maironio lietuvių literatūros muziejuje, nes gidė pasirodė labai šiltas ir malonus žmogus, todėl nebuvo nuobodu klausytis. Dar mums paliko įspūdį Pažaislio vienuolynas. Grožėjomės meniškai nutapytomis, lipdiniais puoštomis lubomis. Klausėmės, kaip gidė aiškino, kad beveik kiekviena detalė kažką reiškia. Pavyzdžiui, lubų kampuose buvo nulipdyti velnių veidai, o tai reiškia, kad kai žmogus nusideda, tampa velniu. Vienuolynas išties įspūdingo grožio.

Šioje kelionėje pasisėmėme nemažai kultūrinės patirties bei sužinojome istorinių detalių.

Ketvirtokės Diana, Roberta, Martyna

Straipsnių peržiūrėjimai
1597744