^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Skautų draugovės veikla 2015-2016 m.m.

Skautų pavasario šventė 2016

„Viens du trys – svečiuose vėžys!“ Tokiu Panevėžio krašto šūkiu pradėjome kasmetinę skautų pavasario šventę „Irklus merkt“ Ukmergėje. Daugiau nei 1500 dalyvių, visų keturių metų laikų oras per vieną dieną ir kaip visada labai linksma kompanija – toks buvo balandžio 23-iosios šeštadienis. Beveik visa diena buvo užimta orientacinėmis varžybomis po Ukmergę, kai suradęs atitinkamą punktą turėjai padaryti užduotį, dažniausiai susijusią su vandeniu, pvz. pasidaryti plaustą ir juo perplaukti upę. Mano komanda užsiėmė kitokia veikla – gavome užduotį nueiti į vaikų namus ir kelias valandas pravesti programą. Išgirdusi, ką reikės padaryti, iš pradžių išsigandau, nes maniau, jog vaikams bus nuobodu, nežinosiu pakankamai žaidimų ar nemokėsiu papasakoti, ką veikia skautai. Vis dėlto, buvo visiškai atvirkščiai. Vaikų globos namų auklėtiniai su dideliu susidomėjimu mūsų klausė, noriai mokėsi mazgų rišimo, norėjo sužinoti kuo daugiau. Žinoma, visiems labiausiai patiko skautiškos dainos ir žaidimai, kuriuos žaidėme net po kelis kartus. Mano manymu, tai buvo didžiausias visos dienos, galbūt net savaitės įvykis. Nesitikėjau, jog galima taip nuoširdžiai bendrauti, taip mokėti džiaugtis dėl visai paprastų dalykų. Dar kartą supratau, jog posakis apie gerumą kitam yra visiškai teisingas.

Vadovė Gabrielė Grinkaitė, IVa


Žemės diena

Žemė – Motina – Tėvynė, tai visiems mums brangiausi žodžiai. Be žemės, nebūtų, nei motinos, nei Tėvynės, nei mūsų visų. Gyventi žemėje – vadinasi turėti savo laiką, turėti savo žemės lopinėlį, kuriame kiekvienas esame žemės vaikas, ir gyvendami joje turime ne tik mylėti Ją, bet ir elgtis taip, kad ateinančioms kartoms išsaugotume ir paliktume ją gražesnę, švaresnę, mielesnę. 

Kaip ir kasmet, mūsų gimnazijos skautai vedė renginį miesto bendruomenei bei iškilmingai pakėlė Žemės vėliavą.

Patyręs skautas Alanas Žardeckas, IIId


Lietuvos skautijos vadovų suvažiavimas

2016 m. kovo 19 d. LR Vyriausybėje vyko Lietuvos skautijos vadovų suvažiavimas, kuriame delegatais buvome pakviesti ir mes - „Gabijos“ draugovės skautai.

Patyręs skautas Alanas Žardeckas, IIId


Kovo 11-osios minėjimas

Antrasis skautų priesakas skelbia, jog: „Skautas ištikimas Dievui ir Tėvynei“. Todėl kaip ir kiekvienais metais, skautai minėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventę – Kovo 11-ąją. Ši diena ypač svarbi buvo sesei Deimantei ir man. Jau devintą valandą ryto, su dar dviejomis sesėmis iš 5 – osios gimnazijos, pasiruošusios naujiems išbandymams laukėme vadovių ir užduočių. Sulaukę vadovių ir gavę bei atlikę tam tikras užduotis (kurių negaliu atskleisti) dar kartą davėme skautų įžodį ir iš patyrusio skauto vyšnynio kaklaraiščio užsirišome pilkus vadovų kaklaraiščius. Tai – svarbus įvykis skauto kelyje, nes kartu su kaklaraiščiu gavome vadovių teises ir, žinoma, pareigas, todėl jei norėtume, jau dabar galėtume suburti savo draugovę, kuriai vadovautume. Vėliau nuvykome į šv. Mišias katedroje, po to į kovo 11-osios minėjimą Laisvės aikštėje. Antrą valandą išėjome į žygį iki Berčiūnų, ir, nors žygis buvo tikrai neilgas, laiką praleidome labai smagiai. Nuėję iki Berčiūnų užsikūrėme laužą, išsikepėme dešrelių ir žaidėm žaidimus. Diena pralėkė labai greitai, o Lietuvos antrąjį gimtadienį paminėjom kaip ir pridera – gamtoje prie laužo su broliais ir sesėmis. Nors iki mokslo metų pabaigos liko ne tiek ir daug laiko, smagiausiame mokyklos būrelyje esate laukiami visi ir visada! Mūsų dar laukia pačios smagiausios vasaros stovyklos miške, žygiai ir daaaug kitų pramogų, kurių neišbandęs tikrai negalėsi sakyti, jog mokykloje jau nuveikei viską. Todėl čiupk draugą arba ateik pats, nes čia daugybė Tavęs laukiančių bei niekad nenuobodžiaujančių skautų ir pasiruošk didžiausiam gyvenimo nuotykiui!

Vadovė Gabrielė Grinkaitė, IVa


Vasario 22 diena – skautų įkūrėjo diena

Mūsų draugovės skautai vasario 22 dieną mini lordo generolo Baden-Powell'io gimtadienį. Šį kartą visi skautai dalinosi skautiška vienybe ir šiluma. Susirinkę kartu rišom draugystės mazgus, nes draugystės mazgas skautams – rūpesčio ir vienybės simbolis. Apjuoskime Lietuvą draugystės mazgais.

Kasparas Rašimas, IIId


Vasario 16-oji – Nepriklausomybės diena

„Gabijos“ draugovės skautai vasario 16 dieną kartu su miesto bendruomene ir svečiais iš kitų šalių paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės dieną. Laisvės aikštėje nuaidėjo šautuvų salvės, skambėjo grupės „el Fuego“ dainos bei aidėjo orkestro garsai. Skambia daina sveikino gruzinų folklorinis ansamblis. Kartu su draugais ir puikia nuotaika paminėjome šventę.

Leta Remeikytė, IIId


„Gražių dainelių daug girdėjau 2016“ finalas

Sausio 16 dienos ankstų rytą „Gabijos“ draugovės skautai pajudėjo Kauno link. Ten vyko skautiškų dainelių konkursas „Gražių dainelių daug girdėjau 2016“. Susirinko skautai iš visos Lietuvos. Visi su geromis nuotaikomis dalyvavo konkurse. Mūsų draugovė dainavo dainą „Rutininis žmogutis“. Kadangi visi buvo stiprūs konkurentai, prizinės vietos nelaimėjome, tačiau gavome paguodos prizus. Iš kurių, kaip ir kiekvienais metais, radome daug kojinių! Susitikome daug draugų, smagiai praleidome laiką ir su gera nuotaika grįžome namo.

Video įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=Y3Pr7tlRPPI

Patyrusi skautė Iveta Gelžinytė, IIId


Šventinis šv. Kalėdų vakaras

2015 metų, gruodžio 28-29 d. gimnazijos, „Gabijos“ draugovės patyrusios skautės dalyvavo šauniausiame 2015 metų skautiškame vakarėlyje, kuris vyko Velžio gimnazijoje. Tokie renginiai labai reti, todėl buvo labai įdomu sudalyvauti. Kai visi dalyviai jau buvo susirinkę, įvyko atidarymo rikiuotė, vėliau smagiai laiką leidome žaisdami įvairius žaidimus („batų košė“, „kas pirmesnis, tas gudresnis“ ir kt.), pristatėme savų draugovių vadovus, nes buvo rinkimai „Geriausias, šauniausias Panevėžio krašto vadovas“, vakarui atėjus šokome „flashmob‘ą“, filmavomės, fotografavomės. Taip pat sulaukėme dosnaus Kalėdų senelio, keitėmės dovanomis. Pasibaigus programai smaginomės diskotekoje, o po viso šito visi drauge salėje žiūrėjome filmą, vaišinomės kukliomis vaišėmis. Rytui atėjus papusryčiavome, susitvarkėme ir išsiskirstėme į namus, linkėdami vienas kitam gerų, gražių likusiųjų švenčių.

Patyrusi skautė Gintarė Svirplytė, Ic


Betliejaus taikos ugnis

Metams baigiantis, gamtai užmiegant ir viskam aplinkui nurimstant skautai visame pasaulyje skatina skleisti taiką pasidalinant ugnele. Kasmet simbolinę taikos ugnelę, parvežtą iš Betliejaus, Austrijos skautai perduoda savo kaimyninėms šalims. Šiais metais ugnis perimta iš Lenkijos skautų, ja iki Kalėdų bus pasidalinta su visa Lietuva. Akcijos metu drauge su vadovu vaikai stengiasi pasiekti tuos, kuriems labiau nei bet kada reikia švelnumo, šilumos, dėmesio ir ramybės – vaikų namus, senelių globos namus, kaimo bendruomenes, vienišus kaimynus ir kaimo gyventojus. Betliejaus taikos ugnies idėja kilo 1986-aisiais metais Austrijoje. Dabar iš Kristaus gimimo vietos paimta ugnis išplinta po visą pasaulį, nešdama viltį ir taiką, skatindama siekti tolerancijos visoms etninėms, kultūros, politikos ir religinėms grupėms.

Mūsų draugovės skautai kartu su miesto skautais šia ugnimi pasidalino su miesto savivaldybės atstovais ir meru. Šią ugnį atnešė ir į mūsų gimnazijos bendruomenę. Betliejaus ugnies šiluma palietė visų širdis.

Patyrusi skautė Gabrielė Grinkaitė, IVa


Gerumo savaitės akcija

Kaip ir kasmet prieš Šv. Kalėdas gerumo savaitės akcijoje kartu su gimnazijos bendruomene aktyviai dalyvavo ir skautai. Surinktas maisto gėrybes vežėme į šv. Juozapo senelių globos namus bei Betliejaus valgyklėlę. Savo apsilankymu pradžiuginome senolius. O Betliejaus valgyklėlėje susirinkusiems žmonėms padėjome praturtinti šventinį stalą. 


 Skautų stovykla „Ledinė skautiada“

IMG 0377Skautui neskauda! Tokiu šūkiu gruodžio 19 dieną pradėjome stovyklą „Ledinė skautiada“. Jau prieš 9 valandą ryto skautai iš viso Panevėžio miesto ir rajono pradėjo rinktis mūsų gimnazijoje, kurioje, kartu su keliais skautais iš J.Balčikonio ir 5-osios gimnazijų surengėme žiemos stovyklą. Po atidarymo rikiuotės visi dalyviai buvo išskirstyti į amžiaus grupes ir pagal tai dalyvavo programoje. Žinoma, skautai mėgsta skaniai pasistiprinti, todėl per pietus užsakėme net 48 šeimynines picas! Po tikrai užimtos, tačiau labai įdomios dienos aktų salėje susirinkome į karaokės vakarą, po kurio vyko diskoteka. Puikiai užbaigę dieną, ėjome miegoti. Vis dėlto, miegoti teko neilgai. 2 valandą nakties, visus išvertėme iš miegmaišių ir pradėjome naktinį orientacinį po visą „Minties“ gimnaziją. Galiu pasakyti, jog visiškoje tamsoje, prieš tai pažiūrėjus siaubo filmą, vaikščioti po mokyklą, pilną išgąsdinti pasiruošusių „pabaisų“ buvo nejauku net ir man.

Orientaciniui pasibaigus, apie 4 valandą ryto pagaliau atsigulėme į miegmaišius. Kitą rytą, 9.15 pradėjome rytinę mankštą, kuria bandėme išbaidyti visus miego likučius. Po pusryčių, vėl į atskiras grupes išskirstyti sesės ir broliai dalyvavo programoje. 12.30 uždarymo rikiuotėje atsisveikinę ir išnešę vėliavą išsiskirstėme tvarkytis. Stovykla praėjo tikrai puikiai ir nenuobodžiai, o organizatoriai įveikė tikrą iššūkį surengę tokią intensyvią programą.

O tu, ar žinai kaip atrodo tikrasis mazgas? Kad Antanas Smetona buvo Lietuvos skautų šefas? Galbūt moki užkurti laužą su vienu degtuku? Jei ne, tikrai nebėda! Jei mėgsti naujus iššūkius, nori pasižiūrėti, ką mes veikiame, susipažinti su naujais ir laaaabai draugiškais žmonėmis, visada esi laukiamas pas „Gabijos draugovės“ skautų vadovę Jūratę Gelžinienę. Na, o jei pas vadovę vienam eiti nedrąsu, tiesiog pasigauk vieną iš tų uniformuotų, kartais po mokyklą vaikštančių su smėlinės spalvos marškiniais žmonių, ir mes mielai tau padėsime. Laukiame visų visų!

Patyrusi skautė Gabrielė Grinkaitė, IVa


 „Gražių dainelių daug girdėjau 2016“ pirmasis turas

„Gabijos“ draugovės skautai dalyvavo skautiškų dainų konkurso pirmojo turo atrankoje Panevėžio krašte. Mums pavyko, patekome į finalą. Valiooo!!!


„Protų kovų“ konkurso finalas

Respublikinio konkurso „Protų kovos“ finalas įvyko lapkričio 27 dieną Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Vilniuje. Į  klausimus konkurse atsakinėjo moksleiviai iš 62 Lietuvos mokyklų. Vyresniųjų grupėje (32 mokyklos) dalyvavo ir gimnazijos komanda pavadinimu „Skautai“.


Išsipildymo akcija. Pyragų diena

Lapkričio 5 d. gimnazijoje vyko labdaros ir paramos akcija, kurios iniciatoriais buvo skautai, ateitininkai bei maironiečiai. Organizatoriai dėkoja visai bendruomenei prisidėjusiai prie šios akcijos (už iškeptus pyragus ir paaukotus pinigėlius). Paaukojote 171 eurą. Pinigai pervesti į labdaros fondo „Vienybė“ sąskaitą.


Stovykla „Purpurinis vakaras“

Spalio 2-4 dienomis „Vilktupio“ poilsiavietėje Žaliojoje girioje vyko Panevėžio krašto skautų rudens stovykla „Purpurinis vakaras“. Joje dalyvavome ir mes „Minties“ gimnazijos „Gabijos“ draugovės skautai. Stovyklos metu skautai ir patyrę skautai turėjo progą išsilaikyti savo specialybės egzaminą, kurį buvo pradėję laikyti vasaros stovykloje, kiti pradėjo laikyti žygeivio specialybę, o likusieji linksmai praleido laiką, atlikdami organizatorių sugalvotas užduotis. Naujokai susipažino su skautais ir jų veikla. Naktį praleidome „Šilelio“ stovykloje, kur permiegojome ir papusryčiavome. Po pusryčių vėl patraukėme į programą „Vilktupyje“. Nors išvykome antrąją stovyklos dieną, bet namo parkeliavome tikrai geromis nuotaikomos ir su nauja patirtimi. Šios stovyklos metu Panevėžio kraštas pasipildė naujais skautais ir pat. skautais, o mūsų „Gabijos“ draugovės - keturiomis sesėmis ir broliu, kurie davė įžodį ir dabar jau yra patyrę skautai. VALIO, SESĖMS IR BROLIUI!

Živilė Kairytė, IIb


Lietuvos skautijos 20-metis

1995 metais, rugsėjo 15 dieną buvo įregistruota Lietuvos skautijos organizacija. Šiemet jai sukanka 20 metų. Šis, antrasis jubiliejus augančiai organizacijai itin svarbus, todėl rugsėjo 11 dieną dalyvavome konferencijoje, 12 dieną mūsų laukė dar didesnės linksmybės - savo kelio aplink Lietuvą važiavo „linksmieji gimtadienio automobiliukai“. Aišku jie neaplenkė ir Panevėžio. Senvagėje prie Aleksandro paminklo buvo sušoktos Lietuvos skautijos 20-mečio flashmob'o šokis, suvalgytas didžiulis tortas ir pasodintas medelis - bukas. Rugsėjo 15 dieną kiekvienas skautas paminės pasidabinęs savo skautiškuoju kaklaraiščiu. 

Iveta Gelžinytė, IIId


Konferencija Lietuvos Respublikos Seime

Rugsėjo 11-tą dieną „Gabijos“ draugovės skautai dalyvavo konferencijoje „Lietuvos skautija prieš ir po 20 metų“ Lietuvos Respublikos Seime.


Mūsų miesto gimtadienis

Panevėžio miesto 512-ojo gimtadienio šventinėje eisenoje „Minties“ gimnazijos vėliavą išklimingai nešė „Gabijos“ draugovės skautai.

Straipsnių peržiūrėjimai
1562153