^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Projektas – 100 dovanų Lietuvai

 apyrankes

Draugystės apyrankės Lietuvai

Mūsų mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojos Daivos Gronskienės, draugystės apyrankes pradėjo rišti dar pernai. Šiais mokslo metais darbai paspartėjo. Ic klasės mokiniai yra aktyvūs projekto „Vaikai vaikams“ dalyviai. Jie jų daug nupynė Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų auklėtiniams, o dabar daug Ic klasės mokinių rištų draugystės apyrankių bus padovanota įvairiems žmonėms. Į pagalbą atėjo ir kitų klasių mokiniai: Id, IIa, IIc, IIb, IId. Mokytoja Daiva džiaugiasi, kad apyrankių rišimu susidomėjo ir berniukai. Puikiai sekasi rišti Nedui Masiui, Deividui Tomarevičiui, Titui Švilpai, Milvydui Valickui, Dovydui Leimontui. Labiausiai apyrankių rišimu susidomėjo IIa klasės mokinė Ignė Petraitytė. Ji jų daug nurišo klasės draugams, auklėtojai. Ignė kartu su mokytoja Daiva vasario mėnesio antroje pusėje dalyvaus Lietuvos šimtmečio renginių cikle Smėlynės bibliotekoje. Dėkojame mokytojai ir jos mokiniams už gražius darbus ir gimnazijos vardo garsinimą.


Kurkime savo ateitį dabar

Panevėžio miesto kovos menų ir sveikatingumo klubą „Baltasis voras“ pradėjau lankyti nuo 2016 metų pradžios. Priežastis – smalsumas, savo jėgų išbandymas, noras išmėginti naują sporto šaką. Praėjus keliems mėnesiams,  išlaikiau egzaminą ir gavau geltoną diržą. Pagalvojau, kad šį sportinį pasiekimą skiriu savo artėjančiam 40-čiui. 2017 metų  pavasarį pasisekė išlaikyti  antrą egzaminą ir gauti oranžinį diržą, o gruodžio 27 dieną gavau ir  žalią. Visus diržus sudėjusi, įžvelgiau savotišką panašumą į mūsų šalies vėliavą. Staiga šovė mintis – šiuos savo pasiekimus padovanoti  šimtmečio Lietuvai.

irina1 irina2
Ką gali žmogus padovanoti savo gimtinei? Tai, kas daro ją stipresnę, gražesnę ir galingesnę – sveiką kūną ir protą. Sportuodami vyresnio amžiaus žmonės  motyvuoja  jaunąją  kartą gyventi sveikiau,  parodo teisingą kelią, įkvepia doram gyvenimui.  Bet kurio žmogaus geras pavyzdys kalba  daugiau nei ištarti žodžiai. Tai  įrodymas, kad mes kiekvienas galime visada siekti savo norimo tikslo,  kad mažai žinome apie savo kūno ir dvasios galimybes. Ši sporto šaka padeda atskleisti daug vertingų savybių ir stiprina žmogaus valią.    
Šiuos pasiekimus noriu dedikuoti gimtajai šaliai – šimtmečio Lietuvai.  Visi savo darbais ir laimėjimais parodykime  jauniems  žmonėms kaip užaugti  stipriais, motyvuotais ir mylinčiais savo kraštą piliečiais.  Kurkime  savo ateitį čia ir dabar.

Mokytoja Irina Dementjeva


Sužinojusios apie projektus, kuriuose dalyvauja mūsų gimnazija (projektas „Vaikai – vaikams“ bei projektas „100 dovanų Lietuvai“), prie jų prisijungti panoro beveik visos Ib klasės merginos. Nutarėme A.Bandzos kūdikių ir vaikų globos namams per Draugo dieną (lapkričio 29 d.) padovanoti rankų darbo žaisliukus eglutei. Per technologijų pamokas mergaitės mezgė žaisliukus su rankinėmis mezgimo mašinėlėmis ir kimšo juos kamšalu. Pamokos neprailgo, jos buvo malonios ir šiltos, nes žinojome, kad tokie rankų darbo žaisliukai nors kiek pradžiugins ir pamalonins vaikučius.

Taigi žaisliukai kalėdinei vaikų eglutei tai mūsų DOVANA LIETUVAI.

Jolanta Simonavičienė, technologijų mokytoja


 

2cI-oji dovana. Spalio 3 dieną IIc klasės mokiniai buvo ekskursijoje, kuri vyko Vilniuje. Vykome į Dažasvydį, įsikūrusį sename taksi parke, bet esant ,,blogam‘‘ orui, praleidome gerą ir įsimintiną laiką žaisdami „lazerius‘‘. Žaidžiant atsiskleidė mūsų gerosios savybės: drąsa, vikrumas ir taiklumas. Taip pat aplankėme Iliuzijų kambarį. Mūsų laukė painusis Veidrodžių labirintas, galvą ir kojas susukantis Velnio tunelis, tikrovės suvokimą išbalansuojantis Anti-Gravitacijos kambarys, Dydžio iliuzijų kambarys, aukštyn apverstas butas, bei daug kitų įdomių atrakcijų. Turėjome ir laisvo laiko. Jį praleidome kavinėje prie karštos arbatos puodelio.

II-oji dovana. Spalio 23 dieną mūsų klasė vyko tvarkyti senąsias Panevėžio kapines. Norime būti atsakingi mokiniai, rodyti pavyzdį kitiems, darant gerus darbus miestui ir jo aplinkai. Labai liūdna buvo matyti apleistas kapines. Žolė buvo labai aukšta, aplink lapų krūvos, šiukšlės. Apžiūrėjome kapinaites ir kibome į darbą. Sutvarkę jautėmės gerai, nors ir buvome pavargę.

III-oji dovana. Spalio 23-27 dienomis gimnazijos kiemelyje vyko kompozicijų paroda iš rudens gėrybių. Kiekviena klasė galėjo parodyti savo kūrybinius gebėjimus. Kompoziciją atlikome iš įvairių gėrybių: moliūgų, cukinijų, morkų, bulvių, obuolių. 26 dieną vyko sukurtų kompozicijų apžiūra, o 27 dieną laimėjusios klasės buvo apdovanotos. Nors ir labai stengėmės, šiais metais nepavyko laimėti. Pasistengsim kitais metais sukurti įdomesnę ir originalesnę kompoziciją.

IIc klasės mokiniai


Panevėžio profesinio rengimo centre spalio 26 dieną vyko Panevėžio krašto donorų asociacijos renginys-konkursas miesto mokiniams, kurio pagrindinis tikslas buvo supažindinti jaunimą su kraujo ir organų donoryste. Susirinkusiems mokiniams ir jų mokytojams sveikinimo žodį tarė Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Aušra Degutytė. Renginį vedė Profesinio rengimo centro biologijos mokytoja Vijolė Miškinienė.

Mūsų gimnaziją atstovavo ir konkurse dalyvavo IId klasės mergaitės, vadovaujamos technologijų mokytojos Daivos Gronskienės. Aidint plojimams mokytoja Daiva buvo pagerbta asmeniškai už 23 kartus paaukotą kraują.

IId klasės mokinėms ir mokytojai dėkojame ir mes visi.

                                                              Fotografijas ir informaciją pateikė mokytoja R.Vitkevičienė


Spalio 20 d. gimnazijos Šv. Kotrynos Sienietės kuopos ateitininkai dalyvavo „Maisto banko“ akcijoje.  Ukmergės gatvėje esančioje parduotuvėje  „MAXIMA“ rinko maisto produktus nepasiturintiems. Džiaugiamės, kad aukodami savo laiką galėjome padėti neturtingiems.

„Minties“ gimnazijos ateitininkai


 kraujo laselisKAŽKAM IŠGELBĖJU GYVENIMĄ...

pdf Ačiū mokiniams, 2017 m. spalio 4 dieną, kraujo donorystės akcijos metu 
paaukojusiems kraujo.

 


rudenine lietuva
pdf Pasivaikščiojimas po miestą

Šios mano nuotraukos – tai rudeninė dovana šimtmečio Lietuvai. Kviečiu visus pasivaikščioti po mūsų miestą, pasidžiaugti šiltomis rudens spalvomis, susitikti su žmonėmis, pasisemti jėgų tamsiausiam metų laikui ir vėl su viltimi laukti grįžtančios saulės.

Rimalda Vitkevičienė, geografijos mokytoja


akrostichai
Šių metų pavasarį ir rudenį, galvodami apie artėjantį Lietuvos jubiliejų, gimnazistai kūrė akrostichą ŠIMTMETIS.
Kviečiame į gimnazijos biblioteką susipažinti su geriausiais kūrybiniais bandymais.
Nuoširdžiai dėkoju abiturientams Kornelijai, Živilei ir Ridui už šios parodos įgyvendinimą.

Adelė Samuolienė


2d 100
Spalio 2 dieną IId klasės mokiniai dalyvavo geografijos ir kūno kultūros pamokoje-išvykoje „Nevėžio pakrančių aplinkos apžiūrėjimas, įvertinimas ir tvarkymas“. Buvo malonu pasivaikščioti dviračių taku saulėtą ir šiltą pirmadienio popietę. Susipažinome su Nevėžio vidurupio atkarpa, dešiniuoju ir kairiuoju upės krantu, apžiūrėjome kaip atrodo Nevėžis po rugsėjo liūčių. Gaila, vis dar yra žmonių, metančių šiukšles kur papuola. Tačiau mes buvome pilietiški – surinkome svetimas šiukšles prie dviračių tako, o vėliau nunešėme iki konteinerių. Tokia buvo mūsų klasės pirmoji dovana Lietuvai.

IId klasės mokiniai

Straipsnių peržiūrėjimai
1592397