^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Sėkmės istorijos – Monika Sėdžiūtė

monika sedziute
 
 
Monika Sėdžiūtė, XVIII laida, 2009 m.

Mados ir portretų fotografė, šiuolaikinio meno magistrė, Fulbright stipendijos laureatė

 

 

 

Kai kas nors manęs paklausia, kokia yra sėkmes formulė, aš vis dar sunkiai atrandu teisingą atsakymą. Mano manymu, pagrindinė to priežastis - sėkmės formulės fenomenas neegzistuoja. Visų taip trokštama sėkmė priklauso nuo kiekvieno žmogaus vidinio pasaulio, darbštumo, smalsumo ir buvimo teisingam sau bei kitiems.

Jau beveik metus gyvenu Los Andžele, studijuoju šiuolaikinio meno magistrą, laisvalaikiu fotografuoju madą ir portretus bei kiekvieną dieną stengiuosi kryptingai eiti link savo užsibrėžtų tikslų.
Mano kelionė prasidėjo baigus vidurinę mokyklą ir išvykos į Vilnių studijuoti kūrybinių industrijų bakalaurą VGTU universitete. Jau nuo pirmo kurso pradėjau atlikti praktiką kelionės į Ispaniją su mainų programomis, ispanų kalbos mokymasis, modelia­vimas Kinijoje, intensyvus fotografavimas Londone. Turbūt būčiau visiškai atvira, jeigu sakyčiau, kad niekada neplanavau studijuoti magistrą. Maniau, kad tik dirbant galima įgyti tikrą patirtį. Ir iš dalies tai yra tiesa. Bet atėjo momentas, kai supratau, kad norisi pagilinti akademines žinias, išplėsti savo vizualinį suvokimą apie meną ir pasisemti naujų patirčių už Atlanto. Tą kartą man tikrai nusišypsojo sėkmė ir buvau atrinkta Fulbright stipendijai. Smagus jausmas apima žinant, kad yra žmonės, kurie tiki tavo talentu ir pastangomis ir suteikia tokį šansą reprezentuoti savo šalį.
Holyvudas yra labai konkurencinga industrija, ypač būnant pačiame jos centre. Poilsis praktiškai dingsta iš kasdieninio žodyno, o miegas tampa vis retesniu draugu. Bet viskas turi savo kainą, ir sunkus darbas kažkada galiausiai atsiperka. Nesvarbu kokia užsiėmusi būčiau, mėgaujuosi kiekviena valanda, minute ir sekunde.
Visgi jeigu reikėtų duoti patarimą tiems, kurie tik dabar pradeda savo karjeros kelią, tai mano didžiausias ir svarbiausias palinkėjimas būtų - nebijoti svajoti. Visas ribas ir trukdžius susikuriame mes patys. Viskas yra įmanoma, todėl niekada nereikia bijoti užsiimti mėgstama veikla.

Interviu:

http://stilius.lrytas.lt/atvirai/2017/05/21/news/lietuve-holivude-isitaise-tarp-didziausiu-zvaigzdziu---pazista-net-mela-gibsona-1185099/

Straipsnių peržiūrėjimai
1562026