^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Vaikai vaikams

DSCN0110Grupė mūsų gimnazijos mokinių sėdėjo mikroautobuse ir linksmai klegėjo. Džiaugėsi gražiu gegužės rytu, kelione, bendravimu su draugais. Būtent taip prasidėjo integruoto geografijos, muzikos, technologijų ir kūno kultūros socialinio projekto „Vaikai vaikams“ svarbiausia pamoka. Jai mūsų gimnazistai kartu su mokytojais ruošėsi ne vieną mėnesį. Jie užsiėmė labdaringa veikla – rinko ir kaupė žaislus, knygas Kupiškio rajono Šv. Kazimiero vaikų globos namų auklėtiniams, repetavo ir rengė vaidinimą, siuvo kaukes, domėjosi Kupiškio geografija, istorija ir kultūra. Ir štai atėjo ta diena, kai jie vyko į vieną artimiausių mūsų apskrities miestų.

Šiltais saulės spinduliais Kupiškis pasitiko mūsų mokinius. Ramaus ir šviesaus miestelio magija traukė keliautojų akį. Aplankyta Kristaus Žengimo į dangų bažnyčia, apžiūrėtos nuostabios skulptoriaus ir dailininko Henriko Orakausko skulptūros, Aukštupėnų piliakalnis ir pusiasalis, vadinamas Uošvės liežuviu. Po vėsių pavasario dienų bundantis dendrologinis parkas buvo pilnas gyvybės ir nuostabios paukštelių muzikos.

DSCN0007

Po pietų Šv.Kazimiero vaikų globos namuose mūsų mokinių grupę pasitiko direktorius Petras Remeikis, auklėtojos ir jų padėjėjos. Mūsų gimnazistai pastebėjo, kad vaikai čia turi tikrai geras sąlygas gyventi: visur švaru, tvarkinga ir jauku. Tačiau projekto pagrindinis tikslas buvo ne pažiūrėti kaip gyvena vaikai, o su jais pabendrauti, parodyti nedidelę programėlę, įteikti paaukotas dovanas. Kaip ir reikėjo tikėtis, globos namų auklėtiniams įdomiausi pasirodė gimnazistų organizuojami žaidimai ir dovanoti kamuoliai. Vaikai visur lieka vaikais!

Mūsų mokiniai taip pat gavo dovanų – globos namų auklėtinių piešinių. Jų piešiniuose - pavasario žemė: tulpės, drugeliai, pienės, kačiukai. Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, šiuos globos namų vaikų kūrybinius darbelius eksponavome gimnazijoje.

Amerikiečių rašytojas ir oratorius Zigas Ziglaras sakė, kad „didžiausią reikšmę gyvenime turi tai, ką padarote dėl kitų“. Nereikia būti dideliu eruditu, kad suprastum, jog būtent dėl vaikų – mūsų šalies ateities – reikia pasistengti visiems. Pabendravus su Paketurių vaikų globos namų auklėtiniais, mūsų gimnazistai suprato, kad vaikams reikia ne vien materialinių gėrybių. Šiuolaikinių ir nuolat tobulėjančių informacinių technologijų pasaulyje betarpiško tiesioginio bendravimo reikia kaip tyro oro gurkšnio. Ir čia vaikai gali vieni kitiems padėti. Suaugusiesiems lieka juos tinkamai pastūmėti, nukreipti ir pagelbėti.

                                                  Rimalda Vitkevičienė, geografijos mokytoja

 

Straipsnių peržiūrėjimai
1597752