^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Kartu šventėme Europos dieną

Europos diena – kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Europos Taryba šią šventę švenčia gegužės 5 d., Europos Sąjunga – gegužės 9 d.
Laimėjimas Euroscola programoje suteikia galimybę aplankyti EP būstinę Strasbūre ir dalyvauti jaunimo debatuose ir balsavime ES klausimais, modeliuojant realaus EP darbą. Programos tikslas yra supažindinti jaunimą su EP darbu, skatinti domėjimąsi ES vykstančiais procesais ir pateikti gilesnį Europos, kaip visumos, vaizdą. Debatai vyksta anglų ir prancūzų kalbomis, o juose dalyvauja per 500 moksleivių iš ES valstybių narių ir kandidačių.

Taigi, šia proga kvietėme pasigrožėti EUROSCOLA nugalėtojų nuotraukomis po kelionės maršrutu Praha-Strasbūras-Paryžius-Gentas, o trečiokai ir ketvirtokai iš nugalėtojų komandos vedė pilietiškumo pamokas pirmokams ir antrokams bei pasidalino patirtimi apie kelionę, konkursą, išsakė savo įspūdžius.

4

Gegužės 9 d. „Minties“ gimnazijoje taip pat vyko tradicinis Europos egzaminas, kurį organizuoja Europos komisija. Egzamino I-ajame etape dalyvavo 40 III-IV kl. gimnazistų. Suskaičiavus rezultatus, nugalėtoju tapo IIIa kl. mokinys M. Čepaitis, kuris gegužės 17 d. dalyvaus egzamino II-ajame etape.

Galime pasidžiaugti, kad Europos Parlamento Pirmininkas Antonio Tajani pasveikino visus Europos Sąjungos valstybių mokytojus su Europos diena. Gavome jo pasveikinimą lietuvių ir anglų kalbomis.

Rasa Širmulienė, Aušra Sučylienė

 

Straipsnių peržiūrėjimai
1639458