^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

„Euroscola“ konkursas tęsiasi Strasbūre

2016 m. lapkričio 9 d. Panevėžio mokslo ir technologijų parke vyko kasmetinio „Euroscola“ konkurso, organizuojamo Europos parlamento, finalas. Panevėžio „Minties“ gimnazijos komandos narių (Živilės Kairytės, Martos Rulytės, Rido Vanago, Gintarės Babaitytės, Letos Remeikytės, Ivetos Gelžinytės, Alano Žardecko, Roko Kaušakio, Aurimo Šaparnio, mokytojų A. Sučylienės, R. Širmulienės) laukė 4 priešininkų komandos iš Panevėžio miesto ir rajono. Visi atrodė nusiteikę kovingai, nes pagrindinis „Euroscola“ finalo prizas - kelionė į Europarlamentą Strasbūre. Mūsų gimnazija „Euroscola“ konkurse dalyvavo trejus metus iš eilės, tad trečias kartas nemelavo – tapo nugalėtojais.

euroscola

Š. m. kovo 23 d. gimnazijos komanda iš 24 mokinių ir mokytojų Aušros Sučylienės,   Rasos Širmulienės, Birutės Beresnevičienės, Ramutės Stasevičienės bei socialinės pedagogės Reditos Šarapajevienės dalyvavo renginyje Europarlamente Strasbūre. Į Europarlamentą taip pat atvyko mokiniai dar iš 22 Europos Sąjungos šalių. Dalyviai turėjo galimybę pasimatuoti europarlamentaro kėdę: dalyvauti plenariniame posėdyje, kalbėtis per video tiltą su Airijos atstovu Europarlamente Brian Hayes ir uždavinėti jam klausimus apie Europos parlamentą ir jo veiklą, dirbti darbo grupėse su skirtingų šalių mokiniais ir diskutuoti apie migraciją ir emigraciją, jaunimo užimtumą, Europos ateitį, saugumą ir žmogaus teises ir t.t. Ypač jaudinanti akimirka buvo, kai komandos atstovėms, Emilijai Pranculyteiir Živilei Kairytei reikėjo pristatyti savo šalį, miestą bei gimnaziją. Merginos jautė didelę atsakomybę ir jaudinosi, ar pavyks ištarti žodžius angliškai tokioje ypatingoje vietoje. Bet po kalbos jautėsi puikiai – viskas pavyko.

Gintarei Ivanauskaitei labai patiko diskusijos Europarlamente su įvairių Europos šalių moksleiviais anglų kalba. Ji džiaugiasi, kad diskusijose pravertė anglų kalbos mokėjimas, kad pavyko susirasti naujų draugų. Po šio renginio daugelis suprato, koks iš tiesų atsakingas europarlamentaro darbas, kiek daug pastangų reikia norint priimti vieną vienintelį teisės aktą: reikia gebėti išklausyti priešingas nuomones, oponuoti, likti tolerantiškam. Taigi ši patirtis be galo vertinga, nes padeda suprasti politikų atsakomybę ir jų sprendimų svarbą.

Šioje kelionėje „Minties“ komanda aplankė Prahą, žavėjosi Strasbūro Saint-Pierre-le-Jeune katedra ir senamiesčiu, porą dienų praleido Paryžiuje, apie kurį galime pasakyti Ernesto Hemingvėjaus žodžiais: Paryžius – „šventė, kuri visada su tavimi“ („A Moveable Feast“). Štai ką rašo Iveta Gelžinytė apie savo svajones: „Niekada netikėjau, kad išsipildys mano svajonė pamatyti Eifelio bokštą. Bet ji išsipildė su kaupu! Teko netgi pakilti į bokštą, ne tik pamatyti! Nuo vaikystės turėjau norą pasivaikščioti po Europarlamentą. Pagaliau ir jis išsipildė!“ Letai Remeikytei labai patiko žmonių draugiškumas bei mandagumas: krautuvėlės pardavėjai tave pasitinka su šypsena ir šiltu pasveikinimu, o jei tave kas nors užkliudo, tai visada atsiprašo... Lukas Levandrauskas taip pat džiaugiasi, kad turėjo galimybę susipažinti su kitų šalių kultūra, architektūra ir naujais žmonėmis. Kiekvienas susitikimas su nauja šalimi suteikia galimybę pamatyti pasaulio įvairovę.

Per istorinį Gento miestą (Belgija) sėkmingai įveikę išbandymus grįžome namo. Tikriausiai daugelis moksleivių džiaugiasi, kad jų svajonės tapo realybe. Be to, atmintyje iš kiekvienos kelionės lieka žymiai daugiau neapčiuopiamų minčių ar idėjų, kurios randa savo vietą mūsų ateities veikloje. Galbūt kada nors kažkam iš šitos grupės teks vėl žengti į Europarlamentą, bet jau su didesne atsakomybės našta.

Aušra Sučylienė, istorijos mokytoja,
Milda Lileikaitė, IIIb klasės mokinė

Straipsnių peržiūrėjimai
1592498