^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Daugeliui tai atrodo lyg žaidimas

Jau ne pirmą kartą lankėmės bibliotekos organizuojamuose knygų pristatymuose ir galime teigti, kad jie tikrai domina paauglius ir skatina skaityti. Šį kartą klausėmės pristatymo „Prarastieji“ apie narkotikus ir jų žalą. Ši bėda kamuoja nemažai žmonių. Daugeliui tai atrodo lyg žaidimas, kaip ir knygose minėtiems paaugliams, bet išties viskas ir prasideda nuo pabandymo.

Paaugliai, kurie lengvai susigundo tokiais dalykais kaip narkotikai, tikrai turėtų perskaityti siūlytas knygas, tokias kaip Brigitte Blobel „Vakarėlio mergina“, Anonimas „Paklausk Alisos“, Shawn Goodman „Teisingas pasirinkimas“, Nick McDonell knygą „Dvylika“, paauglių tarpe itin paplitusią Melvin Burgess knygą „Heroinas“ bei šio rašytojo vieną iš naujausių knygų „Hitas“. Knygos, apie kurias klausėmės pristatymo, buvo savaip įdomios ir skirtingos, bet jas siejo vienas tema – narkotikai. Jos visos turi vieną tikslą – norima tikroviškai perteikti knygos turinį ir parodyti, kaip jaunas žmogus tampa priklausomas nuo narkotikų ir negailestingai „ritasi į dugną“. Nors knygos turi panašumų, bet kiekviena yra išskirtinė. Knygoje „Hitas“ rašoma apie ateities narkotikus, o knygoje „Dvylika“ narkotikų vartojimas perteikiamas iš kitos barikadų pusės – narkotikų platintojo.

biblioteka

Pats pristatymas sudomino savo įtaigumu: buvo ne tik pasakojama, informacija buvo perteikta įvairiomis vaizdinėmis priemonėmis, pavyzdžiui, filmų ištraukomis, mokinių piešiniais, knygų treileriais, bei pačių „Minties“ gimnazijos mokinių suvaidintais knygos fragmentais. Remdamiesi bendraklasių apklausos rezultatais, galime teigti, kad daugumos mokinių nuomonės labai panašios ir visus šis pristatymas sudomino. Tikimės, kad tai įkvėps mus dažniau skaityti knygas ir pažiūrėti į jas iš kitos pusės. Juk knygos priverčia ne tik nuobodžiauti, bet ir sužinoti ką nors naudinga, rasti išeitis sunkiose gyvenimo situacijose. Labai džiaugiamės, kad bibliotekininkės neretai pasikviečia paklausyti knygų pristatymų. Visada galime sužinoti apie pačias naujausias ir skaitomiausias knygas.

Gabija Motiekaitytė, Karilė Jasnauskaitė, IIb klasė

Straipsnių peržiūrėjimai
1429813