^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Atrasti Lietuvą

Dar vasarį, minint 99-ąjį šalies gimtadienį, gimnazijos pirmokams buvo išdalinti kelialapiai dalyvauti trumpalaikiame integruotame lietuvių kalbos, istorijos, geografijos, muzikos ir technologijų projekte „Atrask Lietuvą“. Pusantro mėnesio mokiniai mokėsi ir ruošėsi finaliniam konkursui. Visus dalyvius labai nudžiugino žiniasklaidos informacija apie Vokietijos diplomatiniame archyve atrastąjį Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą. Ta šventine nuotaika ir prasidėjo konkursas. Renginio dalyvius dainomis pasveikino „Ąžuolo“ progimnazijos mergaičių ansamblis ir jų vadovė muzikos mokytoja Valdonė Glebavičienė. „Muzika vienija tautas, kartas. Ji lydi žmones ir liūdnomis minutėmis, ir džiaugsmingomis akimirkomis“, - teigia „Minties“ gimnazijos muzikos mokytoja Ligita Dauderienė. Būtent todėl į neakivaizdinę kelionę po Lietuvą pirmų klasių mokinių komandos pradėjo su muzika. Jie turėjo atpažinti etnografinių regionų dainas, lietuvių liaudies muzikos instrumentus.

DSCN1198

Paskui buvo skaitomi tekstai, o mokiniai bandė atskirti kokiame regione būtent tokia tarme kalbama. Ne visiems buvo „įkandamos“ Lietuvos istorinės asmenybės ir jų nuopelnai. Vėliau, iš pateiktų nuotraukų, jie bandė atpažinti geografinius objektus – miestus, aukščiausias kalvas, turistų lankomas vietoves. Ši užduotis leido suprasti, kad ir mažoje valstybėje gali būti daug gražių ir nematytų kampelių! O kokios kelionės be valgių?! Iš receptuose pateiktų ingredientų buvo bandoma atpažinti patiekalo pavadinimą ir etnografinį regioną, kuriam toks valgis ypač būdingas. Visi dalyviai turėjo galimybę paskanauti technologijų mokytojos Daivos Gronskienės keptos juodos duonelės, atsigerti beržų sulos.

Konkurso finale, prieš paskelbiant laimėtojus, ypač smagiai nuskambėjo be jokių repeticijų pačių dalyvių skudučiais atliekamos muzikinės improvizacijos! Tąkart konkursą laimėjo Id klasės mokinių grupė, tačiau kitos klasės nuo jų nedaug atsiliko. Bet, kaip sakoma, svarbu ne laimėti, o dalyvauti. Juk šalia geri draugai, puiki nuotaika ir smagi muzika! Taip mūsų jaunieji gimnazistai bandė atrasti Lietuvą savo širdyje.

DSCN1201  DSCN1203

Už pagalbą finaliniame konkurse dėkojame gimnazijos trečiokams: Veronikai Palionytei, Aleksui Adikliui, Laurynui Tiryliui. Ačiū tariame IVd klasės mokinei Gintarei Ivanauskaitei už specialiai konkursui „Atrask Lietuvą“ sukurtus tautinius atvirukus su mūsų kasdieninės duonos receptu. Visoms pirmokų grupėms buvo įteikti padėkos raštai ir Panevėžio apskrities turizmo informacijos centro dovanos.

Nuotraukas bei informaciją pateikė Rimalda Vitkevičienė

Straipsnių peržiūrėjimai
1481978