^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

„Gyvybė duota mums tik viena“ – pagrindinė respublikinio rašinių konkurso mintis

g konkursas

Paskutinę balandžio savaitę yra tradicija kalbėti apie gyvybės svarbą. Tam skirtas paskutinis mėnesio sekmadienis. Tokia diena Lietuvoje minima nuo 1998 metų. Dažnai išgirstame įvairių apibrėžimų, kas yra gyvybė. Kiekvienas vertina ją vis kitaip. Vieniems visai nesunku atimti gyvybę gyvūnui, kiti apskritai išskiria ją lyg didžiausią vertybę. Būna atvejų, kai žmogus, nebesugebėdamas susitvarkyti su iškilusiais sunkumais, pats sau atima gyvybę. Kaip papasakota Mindaugo, šių metų mūsų gimnazijos organizuoto respublikinio rašinių konkurso laureato, kūrinyje: žmogus, jausdamas didžiulę kaltę dėl savo šeimos žūties ir pasiekęs gyveniime tik materialinę pilnatvę, prieina ribą, kurią peržengęs krenta žemyn ir tik tuomet randa vidinę ramybę. Bet ar tai teisinga? Ar tikrai yra tokia riba, už kurios nebelieka nieko šviesaus ir mielo, kas suteiktų vilties ir noro toliau gyventi? Visi susiduriame su sunkumais, kuriuos vienaip ar kitaip turime įveikti, iškelti galvą aukštai ir žengti į priekį. Gyvenimas duotas mums tik vienas. Ir tik likimas sprendžia, kada laikas išeiti iš šio gyvenimo. Tai galima prilyginti muilo burbului. Vieni būna dideli, kiti maži, tai mes dar galime pakeisti: ar gyvensime pilnavertį ir džiaugsmingą gyvenimą, ar murkdysimės rūpesčiuose. Tačiau nežinome, kada tas burbulas sprogs. Ar sklandys ore tol, kol išnyks iš mūsų akiračio, ar sprogs vos tik paleistas. O galbūt kas nors bakstels pirštu į jį. Tuomet burbulas sprogs priverstinai ir taip bus nutraukta dar viena gyvybė. Kiekvienas turėtumėme jausti atsakomybę. Tačiau gyvybės reikšmė yra tokia didelė ir svarbi, jog turime susimąstyti pakeldami ranką prieš ką nors ar priimdami sprendimą, kuris nulemtų kito tolimesnįjį gyvenimą. Tad mąstyti apie tai reikia kasdien: todėl mūsų gimnazija ir organizuoja respublikinį rašinių „Gyvybė – dovana, branginkime ją“ konkursą.

g1 konkursas

Baigiamasis renginys tradiciškai susidėjo iš dviejų dalių: susipažinimo gimnazijoje ir konkurso apdovanojimų Lėlių vežimo teatre. Mūsų gimnazijoje apsilankė iš kitų miestų atvykę dalyviai, galėjome pabendrauti muziejaus aplinkoje, supažindinti su gimnazija, pasidalinti savo įžvalgomis apie mokinių gyvenimo aktualijas. Po to keliavome į Panevėžio lėlių vežimo teatrą. Čia buvo apibendrinti rašinių konkurso rezultatai.

Vertinimo komisijos pirmininkė lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Krivickienė pasidžiaugė, kad respublikinis konkuras vyksta jau ketvirtą kartą, kad šiemet gauti 46 darbai, kurie atitiko nuostatų reikalavimus. Daugiausia rašinių (26 darbai) atsiųsta iš kitų mokyklų – iš visos Lietuvos: Tauragės „Versmės“, Vilniaus Žvėryno, Radviliškio rajono Baisogalos, Panevėžio Juozo Balčikonio, Vilkaviškio rajono Gražiškių, Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio, Kretingos rajono Salantų, Kauno „Santaros“, Kauno Palemono, Elektrėnų savivaldybės Semeliškių, Šalčininkų rajono Eišiškių Stanislovo Rapolionio, Vilniaus Antakalnio, Kauno Juozo Grušo meno gimnazijų bei Širvintų rajono Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos. Mąstyti ir tinkamai elgtis skatina visų rašiusiųjų darbai, o ypatingai sukrečia konkurso vyresniųjų grupės laureato Mindaugo Jankausko iš Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mintys, ne mažiau brandžios ir Gintarės Runzaitės, Tauragės „Versmės“ gimnazijos antrokės, bei Adelinos Norvaišytės, Vilniaus Žvėryno gimnazijos pirmos klasės gimnazistės, rašinių įžvalgos, už kurias jos tapo mažųjų grupės laureatėmis. Įdomūs ir mūsų gimnazijos auklėtinių darbai. Štai Akvilina Stankevičiūtė teigia: „prasidėjus apdovanojimams, labai nustebau užėmusi antrąją vietą. Taip pat labai netikėta buvo, kai A. Simėnas, J. Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro vadovas, pranešė, jog mano darbas buvo atrinktas kaip pilietiškai brandžiausias. Tai labai dideli įvertinimai, skatinantys nesustoti ir kurti toliau“. Be Akvilinos Stankevičiūtės iš IVc klasės, buvo puikiai įvertinti šių mūsų gimnazistų, konkurso laureatų darbai: Justo Baltuškos iš IIa kl., Viktorijos Likaitės iš Ia kl., Olivijos Barzdaitės iš IVc kl., Klaudijos Vaičekonytės iš IVa kl. Paminėti kaip įdomesni Juro Nauronio, Ivetos Kviliūnaitės, Rasos Skudžinskaitės, Rasos Voitechovič, Modestos Bistrovaitės rašiniai. Džiugu, kad mūsų organizuojamą tokį svarų pagal mintis konkursą remia ir palaiko ne tik Švietimo skyrius, kurio specialistė Minolė Petronytė-Kairienė gražiai palinkėjo konkursui gyvuoti, bet ir VŠĮ Kraujo centro Panevėžio filialas bei jau minėtas J. Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centras. Rėmėjai taip pat apdovanojo įdomių rašinių autorius. Tiek renginio vedėjai abiturientai Alanas Žardeckas ir Iveta Gelžinytė, tiek apdovanojamaisiais bei jų mokytojais pasidžiaugęs ir prizus teikęs gimnazijos direktorius Egidijus Samas ne kartą citavo garsių žmonių mintis apie gyvybę ir linkėjo konkurso dalyviams sėkmės. Be abejo, mokytojo paskata kurti svarbi, juk net 18 pedagogų konsultavo moksleivius. Džiaugiamės mūsų gimnazijos mokytojomis, kurios skatina dalyvauti tokiuose renginiuose, tai Adelė Samuolienė, Eglė Noreikienė, Danguolė Smalinskienė, Nijolė Krivickienė ir Emilija Gedraitienė.

Konkurso baigiamasis renginys savitas ir dėl to, kad vyksta Vežimo teatre, tad dalyviai apdovanojami ir galimybe pamatyti įdomių pastatymų. Šiemet pavyko, nes renginys sutapo su Ukrainos lėlininkų savaite Panevėžiui. Labai sužavėjo ukrainiečių spektaklis „Ukrainietiški perdainavimai“, nors ir nemokant ukrainiečių kalbos, buvo galima esmę suprasti. Labai tiko spektaklio pamokanti pabaigos mintis: „Nekask kitam duobės, nes pats įkrisi“. Džiaugiuosi, kad mūsų gimnazija organizuoja tokį konkursą, kuris skatina jaunų žmonių kūrybingumą ir priverčia susimąstyti apie gyvybės svarbą. Linkiu ir toliau sėkmingai vykdyti šį konkursą. Mes ateityje apie tai skaitysime ir džiaugsimės, kad kažkada ir patys dalyvavome. Pritariu tiems, kurie teigia, kad gyvybės tema svarbi bet kurio amžiausir bet kurio krašto žmogui.

                                                                                                            Leta Remeikytė, IVd klasė

 

Rašinių konkurso nuostatai 2017.

Straipsnių peržiūrėjimai
1592541