^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Paminėjome krikščionių globėjo dieną

DSC 0293Kovo 17 diena yra minima kalendoriuje kaip šv. Patriko, Airijos šventojo ir globėjo, diena. Yra manoma, kad jis gimė Velse, apie 400 metus. Šio žmogaus gyvenimo misija buvo visus pagonis paversti krikščionimis ir Patrikas sėkmingai pakrikštijo šalies gyventojus keliaudamas per Airiją, steigdamas naujus krikščioniškus vienuolynus, mokyklas ir bažnyčias.
Šv. Patriko diena švenčiama visame pasaulyje, visur, kur yra išeivių iš Airijos. Tokios šalys, kaip Argentina, Australija, Naujoji Zelandija taip pat švenčia šią krikščionių globėjo dieną. Šventės metu vyrauja airiški atributai, vyrauja žalios spalvos rūbai. Tą dieną įprasta valgyti airišką tradicinį maistą, o JAV ir Kanadoje net rengiami paradai.

Anglų kalbos mokytojos Skirmantė Svetikienė ir Irina Dementjeva panoro supažindinti gimnazijos bendruomenę ir mokinius su šios šventės istorija ir papročiais. Mokykloje įvyko pirmų ir antrų klasių konkursas-viktorina, skirtas šv. Patriko dienai. Mokiniai ne tik sužinojo apie šventę, bet ir kovojo dėl prizų-siurprizų – magiško leprikano (mistinio atsiskyrėlio, paslėptų brangenybių savininko) „aukselių“. Žinoma, mokiniai tuo pat metu gavo tikrą brangenybę – naujas žinias ir geras emocijas. Šiame konkurse nugalėjo IIa klasės atstovai: Babičius Egidijus, Baltuška Justas, Kundrotas Laurynas, antrą vietą iškovojo Id mokiniai: Kvedaras Jokūbas, Dominykas Vilkickas ir Žygimantas Zapustas, o trečiąją – Ia klasės moksleiviai: Ernestas Stukas, Deividas Tvarijonas bei Juozas Valentinavičius. Sveikiname nugalėtojus!

Šį renginį taip pat padėjo organizuoti tikybos mokytoja Dalia Tabokienė, kuri pamokose kalbėjo apie Šv. Patriką, kur ir kodėl švenčiama ši diena. Chemijos mokytojos Genovaitė Kulbienė ir Regina Vezbergienė su I-II klasėmis darė eksperimentą ir dažė vandenį žalia spalva, aiškinosi kodėl taip atsitinka. Juk Švento Patriko dieną tradiciškai žaliai nusidažo Čikagos upė Čikagoje bei fontanas priešais Baltuosius rūmus.

Tikimės, kad ši linksma šventė prisidės prie  mūsų gimnazijos tradicijų. Mes esame atviri ir įžvelgiame šventės gilią prasmę – dvasingumo ir žinių atkūrimą nuo senovės laikų iki mūsų dienų. Ne veltui vienas iš svarbiausių šventės simbolių yra trilapis dobilas, kurį Šv. Patrikas panaudojo Šv. Trejybei paaiškinti: Dievas Tėvas, Dievas Sūnus ir Šventoji Dvasia yra atskiri to paties vieneto elementai, kaip ir trys atskiri, tačiau koteliu sujungti dobilo lapeliai.

Irina Dementjeva, anglų kalbos mokytoja

 

Straipsnių peržiūrėjimai
1481999