^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Trumpos žinios 2013-2014

Brandos atestatų įteikimo šventė

Liepos 11-ąją į gimnazijos kiemelį rinkosi abiturientai, čia jų laukė viena iš gražiausių mokyklos švenčių – brandos atestatų įteikimo ceremonija.  Šiemet gimnaziją baigė aštuonios gimnazistų klasės. IVb klasės abiturientui Laurynui Butkui įteiktas brandos atestatas su pagyrimu. Linkime sėkmingų stojamųjų rezultatų!


Prisilietėme prie teatro dvasios festivalyje „Tiltai 2014“

Gegužės 30 dieną I-ų ir III-ų klasių gimnazistai kartu su pavaduotoja ir teatro mokytoja Ramute Stasevičiene keliavo į Paįstrį, kur dalyvavo kasmetiniame tarptautiniame mėgėjų teatro festivalyje „Tiltai 2014“.

Paįstrio kultūros centre matėme pačių jauniausiųjų mokinukų iš Ukmergės „Šilo“ pagrindinės mokyklos lėlių teatro „Gurgutis“ pasaką - „Alksnio berniukas“ (režisierė Vyganta Blažienė), Paįstrio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro grupės „Skruzdėlė“ suvaidintą jausmingą ir daug emocijų visai publikai sukėlusią Justinos Katkevičiūtės dramą „MARIONETĖS“ (režisierė Daiva Kiršgalvienė). Tretieji pasirodė Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos teatro „Arielis“ aktoriai, kurie vaidino pagal Aleksandro Jugovo pjesę „FACEBOOK“ (režisieriai Vidmantas Fijalkauskas ir Algis Želvys). Po kiekvieno pasirodymo buvo pertrauka, kurios metu festivalio svečius ir žiūrovus linksmino šio centro vaikų ir jaunimo meno mėgėjų kolektyvai ir svečiai – Panevėžio jaunimo grupė „No name“. Po trijų pasirodymų ir ilgosios pertraukos festivalio dalyviai turėjo progą paklausyti dainuojamosios poezijos ir iš arčiau susipažinti su Lietuvos teatro ir kino aktoriumi Gediminu Storpirščiu.

Visi spektakliai buvo įdomūs, priverčiantys susimąstyti apie gyvenimą, o svarbiausia – atspindintys realius galimus įvykius bei pasekmes. Daugumai dalyvių diena nepraėjo veltui – buvo smagu ir naudinga.

 Karolina Mikoliūnaitė, IIIf klasė


23 laida min

Gegužės 29 dieną XXIII laidos abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis.


Sužavėti gruziniškų šokių ritmo ir energijos

Gegužės 15 dieną gimnazijos aktų salėje triukšmingai ir energingai trypė folkloro šokių kolektyvas, atvykęs iš pačios Gruzijos - „Momavali“. Puikios nuotaikos, plastiškų judesių, greitos reakcijos ir energijos nestokojantys šokėjai buvo visiškai atsidavę šokiams ir publikai. Gražia šypsena ir energijos pliūpsniu užkerėję žiūrovus, šokėjai kvietė mus visus į gegužės 17-ąją „Cido“ arenoje dabar jau įvykusį tarptautinį liaudies šokių festivalį „Mes nupinsim šokių pynę 2014“. Jau penkti metai Panevėžyje organizuojamas festivalis kasmet sulaukia svečių iš įvairių šalių. Latvijos, Moldovos, Ukrainos, Gruzijos ir Lietuvos vaikų ir jaunimo kolektyvai koncertavo mokyklose, įvairiose mokymo įstaigose ir kitose Panevėžio miesto viešosiose erdvėse, o festivalio pabaigą vainikavo bendras visų dalyvių festivalio uždarymo koncertas.

Karolina Mikoliūnaitė, IIIf klasė
Nuotraukos Modestos Stankevičiūtės, IIIf klasė


moksliukasInformacija moksliukams: knygų serija „Mokslas visiems“

Vykdant ES SF projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“ leidžiama mokslo populiarinimo knygų serija lietuvių kalba „Mokslas visiems“.
Numatyta išleisti dvylika knygų, kuriuose autoriai išsamiai ir suprantamai atskleidžia šiuolaikinio mokslo bei technologijų vystymosi tendencijas pasaulyje. Demonstruoja sąsajas ne tik tarp įvairių mokslo sričių, bet ir tai, kaip technologijos (pvz., internetas) veikia visuomenę, keičia socialinius procesus ir mūsų mąstymą. Parodo šiuolaikinio mokslo funkcionavimo mechanizmus, jo poveikį visuomenei, jos etikai, žmonių sveikatai bei politikai ir atvirkščiai. Visas knygas pdf formatu nemokamai galite atsisiųsti iš LMA svetainės.

Šiuo metu išleista

 • Jeremy Rifkin „Trečioji pramonės revoliucija“. Atsisiųsti  
 • Matt Ridley „Raudonoji karalienė“. Atsisiųsti 
 • Spencer Wells „Pandoros sėkla“. Atsisiųsti 
 • Neil Shubin „Žuvis tavyje“. Atsisiųsti 
 • Brain Fagan „Ilgoji vasara“. Atsisiųsti     
 • Matt Ridley „Racionalusis optimistas“. Atsisiųsti   
 • Nick Lane „Gyvybės triumfas“. Atsisiųsti     
 • Michio Kaku „Ateities fizika“. Atsisiųsti   
 • Nicholas Carr „Seklumos“. Atsisiųsti     
 • Michael Nielsen „Atradimai kitaip“. Atsisiųsti   
 • Anthony C. Grayling „Reikšmingiausios idėjos“. Atsisiųsti    
 • John Brockman „Tai pakeis viską“. Atsisiųsti

WEB seminarų ciklas tėvams

Balandžio mėn. ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas organizuoja WEB seminarų ciklą tėvams. Jame dalyviai galės išklausyti šių paskaitų vaizdo įrašus: Šeimos finansai: ką turi žinoti tėvai ir vaikai? Kaip bendrauti su vaikais paauglystės laikotarpiu? Vaiko ateities studijos: moksleivio, visos šeimos ar tėvų pasirinkimas? Registruokitės ir žiūrėkite: 


„Mes – Nevėžio vaikai“

mes0Pavasaris – švarinimosi metas. Vis aukščiau kylantis termometro stulpelis ir šiltas balandžio 10-osios lietutis pakvietė grupę gimnazijos trečiokų į ekologinį žygį „Mes – Nevėžio vaikai“. Mokiniai ir juos lydinčios mokytojos žvalgėsi po Panevėžio apylinkes, bandė vizualiai įvertinti Nevėžio prakrančių ekologinę padėtį, rinko šiukšles prie pėsčiųjų ir dviratininkų tako, o atnešę prie konteinerių, dar ir išrūšiavo.

Džiaugiamės savo pilietiškais mokiniais, gerbiančiais juos supančią aplinką, darančiais teigiamą poveikį gamtai ir žmonėms.

Gimnazijos mokytojos: Giedrė Kraujelienė, Daiva Gronskienė, Rimalda Vitkevičienė


Vanduo - tai gyvybė

Vanduo – tai gamtos šaltinis, be kurio tiesiog neegzistuotume. Vanduo – sveikatos pagrindas. Jis valo organizmą nuo toksinų, palaiko reikiamą hormonų balansą, padeda kovoti su antsvoriu. Vanduo – tai gyvybė. Tokiomis mintimis vadovaudamiesi su grupe trečių ir IIe klasės mokinių 2014-04-02 išvykome į integruotą geografijos ir technologijų pamoką, kuri vyko uždarojoje akcinėje bendrovėje „Aukštaitijos vandenys“. Mokiniai prisiminė per gamtos mokslų pamokas įgytas žinias apie vandenį, jo savybes. Sužinojo iš kur imamas, kaip atkeliauja į namus, kaip valomas ir vėl grąžinamas į gamtą. „Aukštaitijos vandenų“ ryšių su visuomene specialistas Svajūnas Mikeška pakvietė mokinius vertinti vandenį, tausoti ir saugoti.

Informaciją pateikė geografijos mokytoja Rimalda Vitkevičienė


germenteKovo 26 dieną IVa klasės mokinė Germantė Kukorytė dalyvavo   Panevėžio apskrities jaunųjų kūrėjų sambūryje, kuris vyko Juozo Balčikonio gimnazijoje. Germantė skaitė savo eilėraščius, pasakojo apie kūrybą. Smagu buvo pasiklausyti ir kitų gimnazijų kūrėjų. Skambėjo ne tik poetinis žodis, bet ir muzika, dainos. Šis renginys skirtas Juozo Balčikonio 129-osioms gimimo metinėms.

Informaciją pateikė mokytoja Janina Gedvilienė

Kalbininkai ir gimnazistai paminėjo J.Balčikonio gimimo metines        

Kovo 25-ąją dieną Panevėžyje paminėtos vieno iš didžiausių mūsų krašto kalbininkų Juozo Balčikonio gimimo metinės ir naujos knygos apie J. Balčikonį sutiktuvės. „Minties“ gimnazijos mokinių grupė iš Ic klasės kartu su lietuvių kalbos mokytoja Emilija Gedraitiene dalyvavo šiuose renginiuose J. Balčikonio gimnazijoje. Pirmiausia susipažinome su gimnazijos istorija, nes dalis mokinių yra ir muziejininkai.

Kita minėjimo dalis vyko aktų salėje, kai svečiai, kalbininkai iš Vilniaus universiteto, Lietuvių kalbos instituto, grįžo iš Ėriškių, iš J.Balčikonio gimtinės. Savo naujausios knygos akcentus išdėstė docentas Aldonas Pupkis. „Žodyno autorius – visa tauta“, – taip teigė knygos „Juozas Balčikonis“ ir „Didysis lietuvių kalbos žodynas“ autorius. Apie didžiojo Panevėžio krašto kalbininko palikimą kalbėjo profesorius Bonifacas Stundžia. Mintimis apie kitus gimtosios kalbos tyrinėjimus pasidalijo Lionė Lapinskienė, lietuvių kalbos mokytoja, vertėja, redaktorė, žodžio ir knygos žmogus, Petro Būtėno palikimo tyrinėtoja, kuriai šiemet ir įteikta Petro Būtėno premija. Antanas Balašaitis, P.Būtėno premijos laureatas, besisvečiuojantis jau nebe pirmą kartą Panevėžyje, teigė, jog Balčikonio gimnazijoje „jaučiuosi lyg namie“. Susitikime dalyvavo ir Petro Būtėno sūnus Donatas, ir daug kitų Balčikonio pasekėjų. Vienuolika balčikoniečių gimnazistų suvaidino nostalgišką istoriją „Ak, vija pinavija...“, kurioje jausmingoji dalis lyg pasaka – laimės žiburys iš Jono Biliūno kūrybos. Renginį užbaigė nuotaikinga bei jausminga daina, užvesta renginio vedėjos, Lietuvių kalbos draugijos Panevėžio skyriaus valdybos narės Vitalijos Vasiliauskaitės.

Tadas Kaunelis, Ic klasė


 Prasideda veiksmo savaitė BE PATYČIŲ

Likti abejingam ir nesivelti į konfliktus – tokia dažniausiai būna praeivių reakcija, kai viešoje vietoje vienas iš kito tyčiodamiesi nepilnamečiai stengiasi parodyti, kieno viršus. Tyrimai rodo, kad apie 86 proc. žmonių mano - reikėtų reaguoti į pastebėtas patyčias gatvėje, tačiau nieko nedaro.

Visi galime padaryti ką nors, kad pademonstruotume nepritarimą patyčioms ir pasiųstume labai aiškų signalą skriaudėjams. VISI. Patyčios gali ir turi liautis!


Matematikai kvietė į paslaptingąjį PI pasaulį

Kovo 10-19 dienomis gimnazijoje vyko integruotas matematikos projektas „Pirmyn į paslaptingąjį PI pasaulį“, skirtas Tarptautinei PI dienai. Vyko netradicinės matematikos ir IT pamokos, konkursas „Krepšinis + matematika“ II-ųjų klasių komandoms. Mokiniai dalyvavo matematikos darbų parodoje „PI mūsų kasdieninėje aplinkoje“ bei dailės parodoje „Paslaptingasis PI pasaulis“. Renginių maratoną baigė kino filmo „PI gyvenimas“ peržiūra. Džiaugiamės aktyviu mokinių dalyvavimu renginiuose ir gražiais jų atsiliepimais apsilankius parodose bei kino filme. Tikimės, kad renginys taps tradiciniu.

Informaciją pateikė matematikos mokytoja Birutė Gilienė


Svarbiausia - nepamiršti gamtos

Mus supanti geografinė aplinka daro didelę įtaką žmonių materialiniam ir dvasiniam gyvenimui. Moderniųjų technologijų dėka žmogus kartais užmiršta apie pareigas gamtai: teršia orą, vandenį, dirvožemį. Todėl būtina apie tai kalbėti.

Siekdami iškelti minėtas problemas, į geografijos pamoką „Žmogus ir gamta“ IIa klasėje pakvietėme Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotoją Angelę Plančiūnaitę. Ji supažindino mokinius su atstovaujamos įstaigos veikla, Panevėžio krašto aplinkos saugojimo problemomis ir pakvietė mokinius, jų tėvus bei mokytojus savo gerais darbais prisidėti prie miesto gražinimo ir švarinimo.

Geografijos mokytoja Rimalda Vitkevičienė


Gimnazistai rašė nacionalinį diktantą

diktantas

Pažymint Tarptautinę gimtosios kalbos dieną Lietuvoje visi norintys buvo kviečiami rašyti nacionalinį diktantą. Išbandyti raštingumo įgūdžius gimnazistai rinkosi šeštadienį, vasario 22 dieną. Pasiryžusiųjų dalyvauti nacionaliniame diktante susirinko vienuolika. Lietuvių kalbos mokytoja Eglė Noreikienė pasidžiaugė, kad gausiausiai dalyvavo I klasių gimnazistai. Gražiai kiekvienai klasių grupei atstovavo diktanto dalyviai. Tai pirmokai: Vytautas Kaktinas, Rokas Kaušakys, Akvilina Stankevičiūtė iš Ic, Iveta Gelžinytė ir Kasparas Rašimas iš Id klasių. Prie jų prisijungė Kristina Kielaitė ir Eglė Narkevičiūtė iš IIc, Roberta Kirklytė iš IIId, Laura Kavaliauskaitė ir Gabija Rakašytė iš IIIc bei Gerda Nivinskaitė iš IVg klasių.

Sveikiname juos, prasmingai dalyvavusius projekte, išdrįsusius rašyti Giedros Radvilavičiūtės tekstą „Skrydis“. Raštingiausia mūsų gimnazijoje išrinkta IVg klasės mokinė Gerda Nivinskaitė. Jos darbas išsiųstas Vertinimo komisijai į Vilnių.

                                                                                                  Lietuvių kalbos mokytoja Emilija Gedraitienė


Raštingiausio gimnazisto varžytuvės

diktantas m

Vasario 21-ąją Jungtinės Tautos nuo 1999 metų yra paskelbusios Tarptautine gimtosios kalbos diena. Tą dieną siekiame atkreipti dėmesį į mūsų kalbą, kurią, pasak Marcelijaus Martinaičio, didžiai išgyrė svetimkalbiai, kad sena, kad graži, kad negirdėta, o dar didžiau gyrė mūsų klasikai, kad skambi, kad maloni, kad prigimta... Matyt, ne vien taisyklingumu reikia rūpintis, bet ir tuo, kaip mes kalbame. Tai turi rūpėti, nes kalba, anot Antano Maceinos, yra ryškiausias tautiškumo ženklas.

Ta proga vasario 21-24 dienomis mūsų gimnazistai rašė diktantą arba dailyraštį. 10 įvertinti šie devyni mūsų mokiniai: Goda Ivanauskaitė, Titas Rudžianskas (II a kl.), Grėta Mickevičiūtė (IIIe kl.), Gabrielė Indriūnaitė, Rūta Plėtaitė, Rūta Adomavičiūtė, Simonas Indriūnas ir Arnoldas Gurskis iš IVb kl. bei Julija Venclovaitė (IVd kl.).

9 įvertinta dar daugiau gimnazistų: Armina Jakutytė, Rokas Kaušakys, Juras Nauronis (Ic kl.), Laura Ziminaitė, Gerda Jankauskaitė, Iveta Gelžinytė, Gerda Jankauskaitė (Id kl.), Akvilė Steponavičiūtė, Kristina Kielaitė (IIc kl.), Monika Antiuchovaitė, Gustas Lapkovas IIIa kl., Samanta Vaznytė, Roberta Kirklytė (IIId kl.), Aurelija Miliūnaitė, Edgaras Kazlauskas, Germantė Kukorytė (IVa kl.) ir Guoda Zastarskytė iš IV f klasės. Džiaugiamės ir Skaistės Guzevičiūtės ir Kristinos Šiaučiulytės iš Ia bei Eglės Narkevičiūtės iš IIc kl. darbais. Dailiausiai rašančios mūsų gimnazijoje – Gabija Rakašytė IIIc ir Eglė Narkevičiūtė IIc kl.

Informaciją pateikė lietuvių kalbos mokytoja Eglė Noreikienė


Spalvų ir stiklo pasaulyje

Jei jūs dar nieko nesate girdėję apie amerikietį, pasaulinio garso stiklo menininką Marką Ekstrandą, skubame jus supažindinti. Panevėžyje aštuntus metus gyvenantis menininkas savo dirbtuvių duris šįkart atvėrė mums, dailės būrelio (vadovė Rasa Švelnienė) lankytojoms. Žinojome, mūsų laukia įdomi pamoka - gaminsime stiklo papuošalus.

Vos įžengusios į dirtuves, turėjome užsidėti apsauginius akinius - maži spalvoti, įvairiaformiai stiklo gabalėliai jau laukė indeliuose. Dirbti buvo smagu - iš stikliukų sudėjome sages, pakabukus, auskarus. Papuošalai tikrai išėjo originalūs. Savo darbelius palikome meistrui, jie turėjo išdegti specialioje krosnyje. Su stiklo menininku Marku Ekstrandu susitikome dar kartą jau mūsų gimnazijoje. Atnešęs mūsų išdegtus darbelius, pritvirtino jiems segiklius.
Smagu, kad menininkas skyrė mums savo laiko, įdomu buvo pažinti jo darbo aplinką, pabendrauti, beje, anglų kalba. Tikimės, kad jo darbai ir kartu su miesto bendruomene parengti projektai džiugins mus visus.

Informaciją ir nuotraukas pateikė Rūta Stankevičiūtė, IVh klasė


Jaunųjų filologų sambūris

filologaiSausio mėnesį kasmet įprasta peržvelgti stipresnių mokinių atliktus lietuvių kalbos ir literatūros tiriamuosius darbus, kūrybą. Šiemet filologų sambūris buvo skirtas K. Donelaičio 300-osioms ir M. Katiliškio 100-osioms gimimo metinėms. Trečiaklasės gimnazistės Agnė Adamonytė, Ugnė Kurklietytė, Simona Šimoliūnaitė, Diana Pušnytė, Ieva Petraitytė, Dovilė Oksaitė, Jurgita Brandišauskaitė skaitė darbus apie K.Donelaičio ,,Metų“ leksiką, poemą skaitė panaudodamos šiuolaikiškesnes gramatines formas, aptarė gamtos įvairovę M. Katiliškio novelių romane „Užuovėja“. Kasparas Gramaliauskas pristatė savo poeziją.

Džiaugiamės ir linkime sėkmės IIIa klasės gimnazistui Kasparui, kurio kūryba buvo pateikta miesto jaunųjų filologų konkursui. Ievos Petraitytės darbą pasiūlėme papildyti augalų analize kitose novelėse iki kitų metų konkurso.

Informaciją pateikė lietuvių kalbos mokytoja E. Gedraitienė


Geriausių miesto sportininkų pagerbimo šventė

zygimantas simonis

Sausio 9 d.  Muzikiniame teatre Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras įvertino geriausius 2013 m. miesto sportininkus. Geriausiu miesto sportininku tapo 18-metis plaukikas Danas Rapšys, o geriausia komanda pripažinta šachmatų merginų ekipa. Džiugi naujiena ir mūsų gimnazijos bendruomenei, geriausių atskirų sporto šakų miesto sportininkų tarpe – krepšininkas Žygimnatas Šimonis. IVa klasės abiturientas yra Panevėžio komandos „Lietkabelis“ žaidėjas. Sveikiname Žygimantą ir džiaugiamės jo sėkme. Nuotrauka (http://www.15min.ltPlačiau (www.sekunde.lt) >>>


 Jau keturiolikti!

mokykline-lenta

Nuo Sidnėjaus iki Havajų nusiritusios 2014-ųjų sutiktuvių šventės kiekvienam iš mūsų liks mielos kambaryje spindinčios eglutės žavesiu, netikėtomis akimirkomis, draugų šurmuliu, artimųjų linkėjimais, fejerverkų spalvomis ir, aišku, nostalgišku žvilgsniu į jau praėjusius metus. Susitikime 2014-aisiais, tegu šie metai bus laimingi mums visiems!

Atsisiųsti kalendorių 2014 metams (rekvizitai.lt):  2014 kalendorius sablonas 2014 kalendorius pdf 


Gimnazistai neliko abejingi istorijai apie tremtį

tremtis

Lapkričio 27 dieną gimnazistai lankėsi kino teatre Garsas. Edukacinio-pažintinio projekto metu mokiniai nemokamai žiūrėjo filmą  Ekskursantė. Šis lietuvių režieriaus Audriaus Juzėno filmas visai neseniai pasirodė kino teatruose ir sulaukė didžiulių pagyrų bei dėmesio. Filmas sukurtas pagal tikrą 11-metės mergaitės iš Lietuvos istoriją. Pabėgusi iš tremtiniais perpildyto krovininio traukinio, vežusio ją ir jos šeimą į Sibirą, ji įveikė 6000 km ilgą ir pilną pavojų bei nuotykių kelią namo – į Lietuvą.

Tai pasakojimas apie viltį ir lemtį, meilę ir draugystę, pasiaukojimą ir geraširdiškumą bei neišmatuojamą meilę savo kraštui, savo Tėvynei – Lietuvai. Filmą buvo labai įdomu žiūrėti, tuo pačiu ir suprasti, kad to meto Lietuvos ir Rusijos įvykiai yra mūsų šalies istorija. Tai nepakartojama istorijos, lietuvių kalbos ir rusų kalbos pamoka. Apie filme papasakotą istoriją kalbėjome su rusų kalbos mokytojomis Reda Ambrazaitiene ir Zita Morkūniene, įspūdžiais dalijomės ir klasės valandėlės metu. Mokiniai teigė, kad tai vienas iš filmų, kuris tikrai turėtų pritraukti ir jaunųjų žiūrovų dėmesį. 

Goda Ivanauskaitė, IIa klasė


Id klasė aplankė Vilnių

1d2

Sakoma, kad žmogų geriau pažinsi kelionėje, tuo tikslu mūsų Id klasė vyko į pažintinę kelionę. Ekskursiją Vilniuje pradėjome nuo Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčių, po to aplankėme vienuolyną. Vėliau nuvykome į Signatarų namus. Šiame muziejuje gidė mums plačiau papasakojo apie Nepriklausomybės akto pasirašymą ir apie patį Joną Basanavičių.

Kitas mūsų ekskursijos vadovų numatytas objektas, kurį mes labiausiai norėjome pamatyti, buvo – Valdovų rūmai. Čia vyko edukacinė programa, kurios metu susipažinome su muzika Lietuvos Didžiojo kunigaikščio rūmuose. Mums tai buvo labai įdomu, nes galėjome išbandyti senovinius muzikos instrumentus: arfą, liutnią, būgnus ar fleitą. Taip pat, turėjome galimybę, pasimokyti šokti barokinius šokius. O visų smagiausia, kad atvykę į rudenišką Vilnių, palikome jį apsnigtą puriu pirmuoju sniegu.

Kasparas Rašimas, Id klasė


Kūrybinių darbų paroda „AIDS – pasaulinė problema“

aids
Gruodžio 1-oji – kovos su AIDS diena. Minint šią dieną pasaulyje, bendruomenė yra informuojama apie ŽIV/AIDS keliamas problemas, gydymo naujienas, ligos paplitimą, kviečiama nemokamai pasitikrinti. Apie padėtį Lietuvoje skaitykite čia. Tikimės ir mūsų gimnazistų parengti kūrybiniai darbai paskatins susimąstyti apie tai. Tad kviečiame aplankyti geografijos kūrybinių darbų parodą gimnazijos bibliotekoje  „AIDS – pasaulinė problema“.

Informaciją pateikė mokytoja Rimalda Vitkevičienė


Virtuali finansinio raštingumo pamoka 9-12 kl. moksleiviams

Lietuvos bankas pristato virtualią finansinio raštingumo pamoką. Tam, kad jauni žmonės galėtų tinkamai pasinaudoti finansų sektoriaus teikiamomis galimybėmis, jiems itin svarbu suprasti, kaip finansų paslaugų rinka veikia ir į ką būtina atkreipti dėmesį. Virtualią pamoką sudaro trys 2–3 min. filmukai apie asmeninių finansų valdymą, skolinimąsi ir taupymą. Pamoką šią savaitę (iki lapkričio 24 d.) galima rasti specialioje projekto partnerio portalo DELFI paskyroje, o vėliau – „Pinigų bitės“ ir Lietuvos banko svetainėse. Įgytas žinias bus galima pasitikrinti sprendžiant finansinio raštingumo testą. Kviečiame dalyvauti!


 Edukacinėje išvykoje – rūmų prabanga ir kalėjimo realybė

kgbsostasLietingą lapkričio dieną mes, IIIb, IIId ir IVd klasių mokiniai, išsiruošėme į istorijos mokytojų organizuotą edukacinę ekskursiją Vilniuje. Aplankėme Genocido aukų muziejų. Čia buvo galima apžiūrėti atminimus apie tuometinį sovietinį laikotarpį, o įdomiausia, kad mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę pabūvoti pačiame KGB kalėjime, jo patalpose ir retkarčiais netgi pasijausti tuometinių kalinių vietoje. Šis muziejus, jo aplinka ir vadovo pasakojimai paliko visiems didžiulį įspūdį. 

Kita vieta, kurią visi su malonumu aplankėme, buvo Valdovų rūmai. Juose pamatėme gausybę eksponatų, kunigaikščių istoriją menančius baldus ir interjero detales. Lietuvos valdovų gyvenimas, istoriniai įvykiai ir mūsų vaizduotė leido pamąstyti kaip kūrėsi mūsų valstybė.

Roberta Kirklytė, III d klasė


Lapkričio 16-oji – tarptautinė tolerancijos diena

geleLapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų, inicijuoja šios dienos minėjimą. Lietuvoje, nuo seno garsėjančioje kaip tolerantiška valstybė, anksčiau ir dabar susiduriama su netolerancijos pavyzdžiais prieš kitataučius, kitokį socialinį statusą ar mąstymą turinčius žmones.

Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – TOLERANCIJOS GĖLĖ. Gėlė – visuomet kelia teigiamas emocijas. Gėlės dovanojamos mylimam žmogui, įteikiamos sveikinant įvairiomis progomis, pagerbiant kieno nors atminimą ar įteikiamos susitaikymo ženklan. Gėlė dovanojama ne tik draugui ar mylimam žmogui, bet ir tam, kurio galbūt nemėgsti, kuris yra kitoks, bet tu jį toleruoji – priimi tokį, koks jis yra. Žodis „tolerancija“ ir yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir sugyventi. Gėlė gali būti simbolis, sujungiantis skirtingus žmones.
Tolerancijos gėlėmis su mintimis apie pakantumą bei toleranciją, dalijasi ir mūsų gimnazistai: gelyte(siųstis)

Informaciją pateikė dir. pavaduotoja, etikos mokytoja Vilma Rimvydienė


Gimnazijoje viešėjo žinomas kino dokumentalistas Algirdas Tarvydas

tarvydas

1966–1992 m. Lietuvos kino studijoje Algirdas Tarvydas dirbo asistentu, operatoriumi, režisieriumi.  Nuo 1992 m. – dokumentinių kino ir videofilmų režisierius. A.Tarvydas sukūrė daugybę siužetų kino žurnalams, dešimtis autorinių filmų apie žymiausius Lietuvos žmones (M. Gimbutienę, B. Brazdžionį, M. Martinaitį, L. Noreiką, N. Vėlių, P. Abukevičių ir kt.)

Režisierius gimnazistams ir mokytojams pristatė dokumentinį filmą „Kiti keliauja žvaigždynais“. Filmas pasakoja apie pirmuosius Lietuvos kino žingsnius. Pirmųjų kronikų kūrimą 1924–1933 metais prisimena Teofilė Vaičiūnienė, Antanas Mickevičius, Stasys Narijauskas, Stasys Vainilavičius. Didelį įspūdį gimnazistams paliko autentiški dokumentiniai kadrai ir žinomų žmonių pasisakymai apie lietuviško filmo istoriją.

Informaciją pateikė Birutė Beresnevičienė


Sveikiname kryžiažodžio konkurso „ALKOHOLIS BĖDA?“ nugalėtojus

kryziazodis2Įgyvendinant projektą „Spalis - sveikatos stiprinimo mėnuo Panevėžyje“ miesto gimnazijose vyko kryžiažodžių konkurso I-asis etapas. Spalio 23 d. visuomenės sveikatos biure įvyko konkurso „Alkoholis beda?“ apdovanojimai. Dėkojame visiems dalyvavusiems konkurse ir norime pasveikinti nugalėtojus.
I vieta – „Minties“ gimnazijos Ic klasės mokinys Dominykas Oficerovas.
II vieta – J.Balčikonio gimnazijos Ie klasės mokinys Andrius Kubilius
III vieta – 5-tosios gimnazijos II d klasės mokinys Džiugas Butautas
Originalaus darbo nominacijoje nugalėjo J.Miltinio gimnazijos IIf klasė.

Nugalėtojo kryžiažodis: pdf

Informaciją pateikė sveikatos priežiūros specialistė Asta Malakauskienė


Rungėmės teisinių žinių konkurse

teisiniu ziniu konkursasSpalio 8 d. Panevėžio miesto apylinkės teisme gimnazijos komanda „Mintis“ (Karolina Rauduvytė IVd kl., Žygimantas Mažeikis IVc kl., Greta Volikaitė IVa kl., Konradas Račiūnas, IIIa kl., Ignas Gaidelis IIIa kl.) dalyvavo teisinių žinių konkurso pirmajame etape.

Teko varžytis su J. Miltinio ir 5-tosios gimnazijos komandomis. Gaila, nedidele persvara turėjome nusileisti J.Miltinio gimnazijos atstovų komandai. Konkurso dalyviai susidūrė su ypatingais klausimais, kurie pareikalavo ne tik žinių, bet ir išradingumo. Visgi, nors ir nepavyko patekti į kitą etapą, mūsų komanda džiaugiasi sudalyvavusi ir tikisi, kad „Minties“ gimnazijai pasiseks kitąmet.

Informaciją pateikė Karolina Rauduvytė, IVd


Geografijos pamoka Viešojoje bibliotekoje

Spalio 3 d. gimnazistai lankėsi Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skyriuje Kniaudiškių gatvėje. Čia mokiniai susipažino su literatūra geografine tema, domėjosi  informacinio terminalo „Pažink Ameriką“ geografine informacija bei studijų JAV galimybėmis.

Informacinis terminalas svečiuosis bibliotekoje iki naujųjų metų, o tada keliaus į kitą Lietuvos kampelį. Skubėkite aplankyti! Moderniame terminale patraukliai pateikiama informacija apie Amerikos miestus, gamtą, visuomenę, politiką, technologijas bei inovacijas, kultūrą, turizmo galimybes, vizų išdavimo tvarką, JAV ambasados naujienas. Pasinaudodami lietimui jautriu ekranu moksleiviai ir studentai gali sužinoti apie studijų galimybes JAV, melomanai – išgirsti visų laikų gražiausias melodijas, namų šeimininkės – sužinoti tradicinius populiarių amerikietiškų patiekalų receptus, o norintys pareikšti savo nuomonę, gali rinkti žymiausius, labiausiai mėgiamus Holivudo aktorius, sportininkus, mokslininkus ir kitas Amerikos garsenybes bei nusipelniusius asmenis.

Informaciją pateikė geografijos mokytoja Rimalda Vitkevičienė 


 Akcija „Atminties kelias“

istorija1

Rugsėjo 23 d. IIa klasės gimnazistai dalyvavo akcijoje „Atminties kelias“. Mokiniai skaitė pranešimus, kiemelyje iš akmenų išdėliojo simbolinį taką, reiškiantį vingiuotą, prieštaringą, tragišką žydų tautos kelią. Renginio organizatoriai  - istorijos mokytojai A. Sučylienė ir V. Rulys.

Nuotraukoje renginio akimirka.

 

Straipsnių peržiūrėjimai
1712757