^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Mintiečiai keliauja į Strasbūrą

6Į Panevėžio mokslo ir technologijų parką patraukėme po nuotaikingos repeticijos, slidinėdami šaligatviais. Čia vyko kasmetinio „Euroscola“ konkurso finalas. Mūsų gimnazijos komandos narių (Živilė Kairytė, Marta Rulytė, Ridas Vanagas, Gintarė Babaitytė, Leta Remeikytė, Iveta Gelžinytė, Alanas Žardeckas, Rokas Kaušakys, Aurimas Šaparnis) laukė net 4 priešininkų komandos iš Panevėžio miesto ir rajono. Visi atrodė nusiteikę kovingai, nes pagrindinis „Euroscola“ finalo prizas - kelionė į Europarlamentą Strasbūre.

Konkursas vyko trimis etapais. Pirmiausia komandos turėjo pristatyti save ir mokyklą, o pasirodymus vertino patys dalyviai. Smagu, jog mūsų pasirodymas kitoms komandoms patiko labiausiai. Griežtai tik 1 minutės komandos prisistatymą pagyvino muzika ir spalvotos Europos Sąjungos šalių vėliavos. Savo pasirodymu norėjome išreikšti mintį, jog esame verti pergalės. Tarsi nujautėme...

Netrukus prasidėjo pati rimčiausia ir sunkiausia konkurso dalis. Teko žodžiu ir raštu atsakinėti į 50 klausimų apie Europos Sąjungos institucijas, vadovus, tvarkas. Klausimų buvo visokių: ir lengvų, ir sunkesnių, ir trumpesnių, ir ilgesnių. Manom, kad mūsų komandai padėjo skaičius „6“, nes rinkomės tik tuos klausimus, kurie turėjo šį skaitmenį, o jis mums nulėmė pakankamai lengvas užduotis. Labiausiai įsiminė klausimai, į kuriuos atsakyti nepavyko: kam skirta mėlynoji korta, kiek ES institucijų vadovauja moterys ir t.t. Tiesa, kadangi taškas į tašką atsakinėjome kartu su Panevėžio J. Miltinio gimnazija, o ir kitos komandos taip pat neatsiliko, akimirką jau net pamanėme, jog galbūt šį kartą sėkmė mums nesišypsos.

Visgi išlikome pozityvūs ir linksmai kibome į trečiąją „Euroscolos“ užduotį, kurią sudarė ilgas sąrašas teiginių apie įvairias ES šalis. Pavyzdžiui, reikėjo nurodyti šalį, kur gimė kompozitorius F. Šopenas, kuri šalis turi daugiausiai kaimynių, o kai kurie teiginiai buvo pateikti netgi anglų, vokiečių ir prancūzų kalbomis!

Nekantraudami laukėme rezultatų, visi linksmai nusiteikę ir tikėdami minties galia kartojome, jog tikrai nugalėjome. Kai priešais mus pasirodė rezultatų lentelė, kelias minutes nuščiuvę į ją žiūrėjome, kol pagaliau suvokėme, jog ta pirma, geltonai pabraukta mokykla, surinkusi daugiausiai taškų yra būtent „Minties“ gimnazija. Vienu metu pašokome iš kėdžių, negalėdami patikėti, jog iš tiesų laimėjome kelionę per Europą. Turėsime galimybę iš arti pamatyti Europos Parlamentą bei nuostabaus grožio miestą Strasbūrą. O dar šauniau, jog į šią kelionę važiuos ne tik mūsų komanda, bet ir dar 14 gimnazijos mokinių!

Galbūt laimėjimas ir nestebina žinant kiek daug pastangų ir vilčių sudėjome į šį konkursą. Labai dėkojame mus ruošusioms mokytojoms Aušrai Sučylienei ir Rasai Širmulienei, bei Birutei Beresnevičienei ir Ramutei Stasevičienei už pagalbą ruošiant pasirodymą.

Marta Rulytė, IIIb klasė

Straipsnių peržiūrėjimai
1429810