^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Keliaujame erdvėlaiviu ŽEMĖ

Jau tryliktus metus dalis Lietuvos mokyklų rugsėjo mėnesį ypač didelį dėmesį skiria mokslo naujovėms. 2004 metais prasidėjęs respublikinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ kasmet pakviečia vis daugiau mokinių ir mokytojų į nemokamus renginius. Mokslo festivalio iniciatorius - biologijos mokslų daktaras Rolandas Maskoliūnas. Plačiajai visuomenei jis daugiau žinomas kaip mokslo populiarinimo laidų vedėjas. Kaip teigia festivalio iniciatorius, mokslą populiarinantys renginiai skirti ne tik mokiniams, bet jo renginiuose jaunimas ypač laukiamas, nes mokslo žmonių ir inžinierių mūsų šaliai tikrai labai reikia.

Panevėžio „Minties“ gimnazija į šį nacionalinį mokslo festivalį įsijungė prieš 5 metus. Gimnazijos mokinių dalyvavimą koordinuoja direktoriaus pavaduotoja ir biologijos mokytoja Almira Dambrauskienė. Kartais mūsų mokiniai ir mokytojai dalyvauja ir kituose miestuose organizuojamuose renginiuose, bet ypač džiaugiamės, kad mūsų mieste mokslo festivalio dalyviams pasiūloma vis naujesnių įdomių renginių. Sužinoti apie į mūsų namus atkeliaujančią šilumą ir „Baltųjų“ biotechnologijų vystymą kvietė akcinės bendrovės „Panevėžio energija“ ir „Amilina“. Šiais metais Panevėžio kolegija projekte dalyvaujančias miesto mokyklas pakvietė net į 5 renginius labai įdomiomis temomis apie savo kūno pažinimą, burnos higieną, dirbtinį intelektą ir vaizdų atpažinimo taikymą išplėstinei realybei kurti.

Elektronikos žinių panevėžiečiai sėmėsi KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete. Penktus metus iš eilės sulaukiame mokslo žmonių ir mūsų gimnazijoje. Lankėsi fizikos, geologijos, biologijos specialistai. Įdomias paskaitas skaitė visiems gerai pažįstamas gamtininkas, fotografas ir aplinkosaugininkas Selemonas Paltanavičius, geografė, meteorologė ir fizinių mokslų daktarė Audronė Galvonaitė. Šiemet biologijos paslapčių mūsų gimnazijos mokinius mokė biochemikė Vida Mildažienė – Vytauto Didžiojo universiteto profesorė.

Net trys mūsų gimnazijos mokinių grupės apsilankė meninio stiklo studijoje „Glasremis“. Pamoka „Užburiantis stiklo pasaulis“ buvo tokia populiari, kad prireikė prašyti jog priimtų ir papildomą grupę. Grįžę į gimnaziją jau kitą dieną savo įspūdžiais pasidalijo su visa gimnazijos bendruomene. Ačiū mus priėmusiam kolektyvui ir poniai Vaivai Antanavičienei už padovanotą kibirkštėlę šilumos. Pasak mūsų gimnazijos technologijų mokytojos Daivos Gronskienės, šalia mokslo reikia ir meno. Tėvai nuo mažumės, o vėliau ir visų grandžių ugdymo įstaigų specialistai turėtų dažniau vesti jaunimą į parodas, lankytų įvairias edukacines programas, populiarinančias meną, grožį, nes užaugęs jis tikrai bus gražesnis, šiltesnis ir geresnis.

Įvairiuose „Erdvėlaivis Žemė“ renginiuose šiais metais lankėsi Id, IIb, IIc  klasių mokiniai su klasių vadovėmis, III-IV klasių mokinių grupės su biologijos, technologijų, geografijos mokytojomis.

Tarsi norėdami pralenkti laiką, bėgame, skubame ir užmirštame, kad visi esame to paties erdvėlaivio bendrakeliaiviai. Kad juo keliauti būtų maloniau ne tik mums, bet ir mūsų anūkams, reikia ne tik mąstyti , bet ir veikti.

                                                                               Rimalda Vitkevičienė, geografijos mokytoja

 

Straipsnių peržiūrėjimai
1429829