^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Kad knyga prakalbėtų

„Knyga – susiūti popieriaus ar pergamento lapai arba lapai su spausdintu tekstu,“- taip knygas apibūdina Dabartinės lietuvių kalbos žodynas. Jos svarbios žmonijos istorijoje. „Knygos gyvena mumyse, atneša mums gyvenimą, taip kaip ir tikros draugystės. Kai kurios yra senos ir išmintingos, kai kurios – jaunos ir energingos, kai kurios liūdnos ir jaudinančios mūsų širdis,“- teigia amerikiečių vaikų rašytoja Maura Roan McKeegan. Tokios mintys ir skambėjo atidarant gimnazijos muziejuje parodą „Senos, bet geros...“, skirtą paminėti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Parodos organizatoriai, bibliotekininkės ir jaunieji muziejininkai, džiaugėsi galėdami savo akimis išvysti tokias unikalias knygas.

senos geros

Jau paskelbus kvietimą bendruomenės nariams atnešti būsimai parodai senųjų savo namų bibliotekų knygų džiugino tiek mokinių, tiek mokytojų atsiliepimas. Pasirodo, pagal parodos knygas galima peržvelgti Lietuvos istoriją nuo XIX a. vidurio iki XX a. vidurio (kreipimesi buvo nurodyta, kokio senumo knygų pageidautina). Parodos atidarymo metu ir buvo pasiūlyta nueiti knygų keliu. Iš viso eksponuojamos 53 knygos. Dėkojame gimnazistams: Benui Urbonavičiui IVc kl., Dominykui Andriuliui IVe kl., Tomui Marcinkevičiui IIb kl., D. Diementaitei IIIe kl., mokytojams: Irminai Urbonienei, Aušrai Sučylienei, Giedrei Kraujelienei, Daivai Gronskienei, Eglei Noreikienei, Dainai Rasalskienei, Danguolei Smalinskienei, Adelei Samuolienei. Kam geriausiai sekėsi nueiti knygų keliu bus paskelbta uždarant parodą „Senos, bet geros...“ Parodą galima apžiūrėti iki gegužės 23 dienos.

                                                                 Emilija Gedraitienė, Jaunųjų muziejininkų būrelio vadovė

 

Straipsnių peržiūrėjimai
1481974