^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Respublikinė konferencija „Menas gyventi 2016“

konferecijaBalandžio 27 dieną gimnazijoje jau dešimtąjį kartą nuskambėjo gražus pavasarinis akordas – respublikinė konferencija „Menas gyventi“. Susirinkusiuosius sveikinusi pavaduotoja ugdymui Almira Dambrauskienė pasidžiaugė, kad dalyvauja gausus būrys bendraminčių inteligentų ir svečių. Renginio vedėja, lietuvių kalbos mokytoja Daina Rasalskienė, teigė, kad nieko gražesnio neturime už gyvybę. Ir pats svarbiausias menas yra menas gyventi. Kiekvienais metais konferencijose kalbėta vis kita tema: apie gyvenimą, mirtį, laimę, abortų žalą, apie gyvybės išsaugojimą. Šių metų tema „Ieškau savęs“ tinka kiekvienam žmogui: skatina susimąstyti, įsiklausyti ir išgirsti save. Gebėjimas kalbėtis su savimi yra esminis gebėjimas, kuris sudaro kiekvienos kultūros pamatą. Apie tai pasikalbėti, diskutuoti ir buvo pakviesti dvasininkai, mokslininkai, pedagogai.

Vidmantas Bloškis, kun., Subačiaus parapijos klebonas, bažnytinio teismo teisėjas, teigė, kad kiekvieno žmogaus gyvenimas yra unikalus ir originalus. Priminė, kad šiandien dažnas žmogus lekia, skuba ten, kur jam nereikia. Svarbu stabtelėti, pagalvoti, ko aš noriu, ko aš siekiu, kokia mano gyvenimo kokybė.

Prasmingomis mintimis apie tarptautinius paramos projektus, apie tarptautinį žmonių solidarumą, apie tai, kokį pasaulį norėtume matyti, apie tautos, nacijos, Europos Sąjungos jaunų žmonių, politikos lyderių pozicijas pasidalijo Julius Norvila, VŠĮ „Humana People to People Baltic“ partnerystės projektų vadybininkas.

Naudingais metodiniais patarimais apie įsitraukimą ir dalyvavimą projektuose, apie lyderystę ir sėkmę, bendruomenišką veiklą dalijosi Kėdainių raj. Akademijos gimnazijos soc.pedagogės metodininkės Ona Šulinskienė ir Neringa Kaziukaitytė.

Apie jaunų žmonių entuziazmą, jaunatvišką norą keisti ir keistis supažindino Panevėžio „Minties“ gimnazijos matematikos mokytoja, skautų draugovės „Gabija“ vadovė Jūratė Gelžinienė. Biologijos vyr. mokytoja Jurgita Skrebienė priminė seną tiesą, kad besišypsantis žmogus visada yra gražus. O apie priemones, kurios skatina teigiamas emocijas, bylojo pranešimas „Grožio paieškos“ ir nuotaikingas „Minties“ gimnazijos mokytojų Reginos Vezbergienės, Jovitos Ivanauskienės, Jūratės Gelžinienės stendų pristatymas ir mokinių filmukas „Natūralios kosmetikos laboratorija“.

Šįmet už pilietiškumo ir demokratijos skatinimą G.Petkevičaitės-Bitės medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ apdovanotas Algirdas Dauknys, kun. dr., Berčiūnų bažnyčios klebonas, kaip ir Bitė, tapęs mūsų krašto simboliu, teigė, kad gyvenimas dreifuoja tarp dviejų ritmų: ekonominio ir širdies ritmo. Patys nuostabiausi dalykai klostosi širdies ritme, dominuojantis ekonominis – nuskurdina širdies ritmą. O į klausimą, kaip sugauti Bitę? – patarė kiekvienam žmogui atrasti gyvenimą iš naujo: įkišti rankas į žemę, išgirsti paukštelių čiulbesį, grožėtis medžių ištvermingumu ir patvarumu, tada ir atskris bičių spiečius... Bitę reikia sekti, įsimylėti... pagauti nereikia. Baigdamas įdomų pranešimą, priminė, kad šiandiena reikalauja iš žmogaus didelio proto, kilnios širdies, tvirto tikėjimo ir darbui pasiruošusių rankų.

Harmoningos asmenybės mokyklos „Bona fide“ įkūrėjas ir vadovas, buvęs mūsų kraštietis, Arūnas Maliauskas kalbėjo apie savęs pažinimo kelius. Jis jau devynerius metus veda seminarus, moko žmogų pamilti save, pasikeisti. „Pakeisk save – pasikeis pasaulis, pakeisk pasaulį – pasikeisi pats,“ – teigė lektorius.

Renginį apibendrino pavaduotoja ugdymui Almira Dambrauskienė, padėkojo už kantrybę, patikino, kad kiekvienas mes pasiliksime mintyse su savo tiesa, pasveikino su pavasariu ir šviesa, pakvietė pasivaikščioti po gimnazijos erdves, aplankyti muziejų, piešinių, metodinių grupių fotografijų parodas ir pasivaišinti bendruomenės šeimininkių keptais pyragais, kava, arbata.

Nijolė Krivickienė, lietuvių kalbos mokytoja

Nuotraukos: Inga Rulienė

Straipsnių peržiūrėjimai
1806178