^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Kas gi tas skaičius PI?

pi dienaKasmetine tradicija tapusi skaičiaus PI diena pasaulyje buvo paminėta ir mūsų gimnazijoje. Šią dieną matematikos pamokose mokiniai dar kartą prisiminė skaičiaus PI istoriją, jo reikšmę mokslo srityje ir tai įprasmino savo kūrybiškumu bei išradingumu. Rezultatas – gimnazijos bibliotekoje veikianti parodėlė „Skaičiaus PI gyvenimas“. Eksponatai čia labai spalvingi: piešiniai, kepiniai, drožiniai, mezginiai ir kt. Visus juos sieja skaičius PI, kuris žymimas 16-ąja graikų abėcėlės raide.

Mokslininkų teigimu, šis skaičius po kablelio turi net apie 5 trilijonus skaitmenų, kurio apytikslę reikšmę - 3,14 gali įvardinti beveik kiekvienas sutiktas žmogus, nesvarbu, kokio amžiaus jis būtų. PI reiškia apskritimo ilgio ir jo skersmens santykį, tai yra viena žinomiausių konstantų pasaulyje.

Beje, mokslininkai tvirtina, kad pagal skaičiaus PI santykį netgi buvo statoma Didžioji Gizos piramidė Egipte. Maža to, 1879 metų kovo 14 dieną (skaičiaus PI dieną) gimė ir vienas garsiausių visų laikų mokslininkų Albertas Einšteinas.

                                                            Matematikos mokytoja Vilma Montvilaitė

Straipsnių peržiūrėjimai
1597812