^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Progimnazijas vienijo noras būti saugiems

it konkursasVisuomenės bendravimo būdas šiandien stipriai keičiasi: kasdien ir beveik akimirksniu mes galime pasikeisti informacija su draugais ir šeima, nusiųsti nuotraukų ar vaizdo įrašą, pasidalinti emocija, susirasti pašnekovą, žaidimą šiai minutei ar visam vakarui, kurti, planuoti, dirbti ar linksmintis. Visa apimančios mobilios technologijos nepririša mūsų prie vietos ir erdvės, vis dažniau įtraukia savo naujais pasiūlymais ir galimybėmis.
Norėdami atkreipti dėmesį į technologijų populiarumą jaunimo tarpe ir tuo pačiu plintantį abejingumą savo asmens duomenų saugumui, nesaugių svetainių ir programų plitimui, patyčių elekroninėje erdvėje įsigalėjimui, IT mokytojai kasdien ieško patrauklių būdų apie tai pranešti ir įspėti moksleivius.
Kovo 3 d. gimnazijoje šurmuliavo Panevėžio miesto progimnazijų 7-8 klasių mokiniai. Subūrę 5-6 asmenų komandas jie rungtyniavo edukaciniame protų mūšio žaidime „Noriu būti saugus!“. Kaip pastebėjo renginį vedusieji Panevėžio „Minties“ gimnazijos II-III klasių gimnazistai, dalis mokinių nenoriai paleido iš rankų mobiliuosius „draugus“, tačiau susikaupė, ir įsibėgejus trečiajam klausimų turui, jau buvo drąsesni ir atsakymus rinkosi labiau apgalvotus. Ar mokiniai atpažįsta pavojingus virusus, naujausias technines bei programines galimybes, ar turi saugaus ir atsakingo naršymo patirties, tai žaidimo metu norėjome sužinoti ir pasveikinti geriausiai el. saugumo klausimus išmanančius.

Valandą trukęs protų mūšis baigėsi užtikrinta Rožyno progimnazijos komandos pergale, antrąja vieta pasidalijo „Saulėtekio“ progimnazijos ir R.Sargūno sporto gimnazijos aštuntokai. Visoms 9 komandoms dalyvėms direktorius Egidijus Samas padėkojo už dalyvavimą ir įteikė padėkas bei saldžiuosius prizus, o MMB „Inovatyvus jaunimas“ įsteigtu prizu džiaugėsi pirmosios vietos laimėtojai.
Konkurso metu komandas atlydėjusieji mokytojai turėjo progą susiburti ir kartu aptarti švietimo naujienas, savo darbo pobūdį, pasidalinti įspūdžiais ir ieškoti naujų bendradarbiavimo būdų. Tikimės, šis miesto mokyklas į būrį sukvietęs renginys taps tradiciniu ir paskatins mokinius bei mokytojus ieškoti naujų erdvių pažinimui.

Renginio nuotraukų galerija >>>

Inga Rulienė, IT mokytoja

Straipsnių peržiūrėjimai
1711194