^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Nacionalinis diktantas

diktantasVasario 27 dieną lietuvių kalbos mylėtojus sukvietė Nacionalinis diktantas. Tai tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas, kuris rengiamas nuo 2006 metų. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Diktantą kvietėme rašyti ir mūsų gimnazijos bendruomenę. Tiesa, susirinkome negausiai – 15 mokinių ir abituriento mama – ponia Kristina.

Po diktanto kalbinti mokiniai teigė, kad tekstas nebuvo labai sunkus, nors pasitaikė neaiškių žodžių, vietų, kur abejojo dėl skyrybos. Keturiasdešimt minučių prabėgo greitai. Išsiskirstėme nusiteikę pakiliai. Ir šmėkštelėjusi mintis, kad nepatekome į raštingiausių dešimtuką, nesugadino pasididžiavimo - „Ir aš rašiau Nacionalinį diktantą“.
Projekto aprašymą ir diktanto tekstą rasite: http://www.diktantas.lt/news/

Mokytoja Eglė Noreikienė

Straipsnių peržiūrėjimai
1594824