^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Skautų draugovės veikla 2014-2015 m.m.

Skautų vasaros stovykla „Laiko Vingiais“

Birželio 17-21 dienomis vyko vasaros skautų stovykla Mikieriuose, Anykščių rajone. Atvykę į vietą ėmėmės stovyklavietės įkūrimo: statėmės palapines, įkūrėme laužavietę, nešėme malkas, iš medžio šakų pasigaminome stalą ir indaują bei atlikome kitus darbus, kad stovyklavietė mums būtų tikrai skautiška. Kiekvieną dieną patys gaminomės maistą ant laužo, todėl jis buvo daug skanesnis. Taip pat kiekvieną dieną turėjome pionierijos užsiėmimus, per kuriuos gilinome mums reikalingus gebėjimus pavyzdžiui, pirmosios pagalbos suteikimas ekstremaliomis sąlygomis, mazgų rišimas ar skirtingų tipų laužų kūrimas. Vakarais visi kartu dainuodavome prie laužų. Programą papildė dviejų dienų žygis, kurio metu nuėjome apie 40 kilometrų, o nakvojome miške po atviru dangumi. Žygis pareikalavo daug jėgų, nes visus darbus turėjome atlikti patys: gamintis maistą, įkurti stovyklavietę, neštis visus reikalingus daiktus ant pečių. Žygį paįvairino dažnai pliaupiantis lietus. Bet patirti įspūdžiai, skautiškos dainos, retkarčiais pasirodanti saulė, visų žygiuotojų draugiškumas ir linksmumas neleido nuovargiui nugalėti ryžto pasiekti galutinį tašką. Grįžusius mus dainomis pasveikino likę stovyklautojai. Veiklos ir toliau tikrai netrūko. Buvo organizuojami mados šou, vakatro laužai, įvairūs žaidimai, užduotys ir skautiški išbandymai. Penkios stovyklos dienos prabėgo labai greitai ir net nepastebėjome, kai teko gesinti laužus ir krautis daiktus. Vis dėlto, stovyklauti buvo šaunu, laukiame naujų iššūkių.

Patyrusi skautė Deimantė Čiokštinaitė, IVa klasė


Drakono valčių kovos

Pasitinkant vasarą Panevėžyje, Nevėžio upėje gegužės 30 d. įvyko Drakono valčių moksleivių regata. „Gabijos“ draugovės skautai negali pamiršti įspūdžių patirtų regatoje ir džiaugiasi pasipuošę II vietos medaliais. Štai keletas akimirkų. (Plačiau spaudoje)

Skautų „Gabijos“ draugovė


„Pavasario linksmybės 2015“

Jau devynioliktą kartą skautai iš visos Lietuvos renkasi į tradicinę Pavasario šventę. Šįkart šventę suorganizuoti buvo patikėta Panevėžiui.

Balandžio 25 dieną, mūsų mieste nuo devintos valandos ryto pradėjo šurmuliuoti ypatingai daug žmonių su uniformomis ir kaklaraiščiais. Pajudėjusi eisena nuo „Cido“ arenos linksmai traukė dainas ir žadino praeivių smalsumą. Tai – didžiausios organizacijos Lietuvoje nariai – skautai. Atžygiavę į Laisvės aikštę, 11 valandą dalyvavome Pavasario šventės „Pavasario linksmybės 2015“ atidarymo rikiuotėje. Jos metu skautus sveikino Panevėžio meras Rytis Račkauskas. Po rikiuotės buvome išskirstyti į programą pagal amžiaus grupes. Mažiausieji – vilkiukai – žiūrėjo spektaklį teatre „Menas“, vėliau bendravo su aktoriais. Vyresnė amžiaus grupė – skautai – važiavo į Upytės amatininkų centrą , ten dalyvavo amatų programoje. Patyrę skautai (tarp jų – ir „Gabijos“ draugovės nariai) ėjo į orientacinį žygį po visą Panevėžio miestą. Pėsčiomis vaikščiojome visą dieną ieškodami įvairiausių objektų, statinių ar net skulptūrų. Kol patyrę skautai buvo užsiėmę tikru žygiu po Panevėžį, vadovai dalyvavo edukacinėje programoje „Laiko ratu“.

Po tikrai aktyvios ir įdomios dienos, prie Bendruomenių rūmų laukė vakaro laužo programa. Visi susirinkę skautai pavakarieniavo – valgė kareivišką košę ir gėrė šiltą arbatą. Po vakarienės šokome kartu su ansambliu „Raskila“ ir dainavome su grupe „J.I.“, kurios nariai – Ignotas Gaidamavičius ir Jokūbas Giedraitis, dalyvavę Lietuvos talentuose, taip pat yra skautai.

Šauniai praleidome dieną, susipažinome su daugybe bendraamžių iš visos Lietuvos, o svarbiausia – galime drąsiai teigti, jog Panevėžio skautai suorganizavo puikią Pavasario šventę!

Patyrusi skautė Gabrielė Grinkaitė, IIIa klasė


Kovo 20 diena - Žemės diena

Jau tapo tradicija, pavasario lygiadienio metu, minint pasaulinę Žemės dieną, išreikšti viso pasaulio žmonių norą, išsaugoti tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Neleisti žmogui užmiršti gamtos ir ją mylėti. Žemės vėliavos pakėlimas simbolizuoja visų tautų susitelkimą saugoti mūsų žemę nuo ekologinių katastrofų.

Kaip ir kasmet gimnazijos skautai žemės vėliavą pakėlė mokyklos kiemelyje, o po to skubėjo į Laisvės aikštę vesti renginio miestelėnams ir dar kartą pakelti Žemės vėliavą.

 Iveta Gelžinytė ir Alanas Žardeckas, IId klasė


Kovo 11-ąją pamini skautai

Nepriklausomos Lietuvos 25-ąjį gimtadienį mūsų gimnazijos skautai minėti pradėjo dalyvaudami teatralizuotame mitinge mokyklos kiemelyje. Iškilmingai nešėme vėliavą, kūrėme laužą, dainavome dainas, į dangų paleidome baltus balandžius. Kovo 11-osios popietę kartu su Panevėžio miesto gyventojais milžiniška trispalve vėliava apjuosėme Laisvės aikštę. Neišdildomi įspūdžiai, šventinė nuotaika, meilė tėvynei mumyse išliks visam laikui.

                                                                                                        Kasparas Rašimas ir Gintarė Babaitytė, IId


„Supermiesto“ kovos skautų akimis

Tikriausiai nesuklysiu pasakydama, kad daugelis gimnazistų norėtų pamatyti televizijos užkulisius, savo akimis pažiūrėti, kaip yra filmuojamas televizijos šou ar tiesiog bent truputį pajusti tai, apie ką yra kuriama daugybė filmų. Kaip tik tokią galimybę gavome ir mes „Gabijos“ draugovės skautai. Vasario 25 dieną dalyvavome LNK televizijos laidos „Supermiestas" filmavime.

Zuja žmonės, visos grindys nuklotos įvairiais elektros laidais, o pro pat mus laksto asistentės, apsikarsčiusios mikrofonais (lyg būtume atsidūrę tikroje šių metų šimtadienio versijoje). Spėjome užimti sirgalių vietas ir buvo pradėtas filmavimas. Atėjęs režisierius paaiškino, ką turėsime daryti, kaip vyks filmavimas ir kas bus filmuojama pirmiausia. Netrukus savo vietas užėmė miestų kapitonai: Radžis (Panevėžys), Nerijus Juška (Telšiai), Natalija Bunkė (Kaunas) ir Asta Pylipaitė (Alytus), taip pat "Supermiesto" komisija.

Keturi miestai – Alytus, Telšiai, Kaunas ir Panevėžys pradėjo kovą. Miestams buvo skirtos įvairios užduotys: Radistų parengtos socialinės provokacijos, sportinė užduotis, miesto daina ir t.t. Stengėmės palaikyti savo miestą kuo garsiau ir smarkiau, o kaip mums sekėsi - pamatysite šį sekmadienį kovo 8 d. per LNK. 

Nors filmavimas ir užtruko 5 valandas, tačiau laikas pralėkė labai greitai. Labai džiaugėmės suteikta galimybe pajusti, ką reiškia darbas televizijos projekte, kaip viskas vyksta praktiškai ir pamatyti tai, ko nemato žiūrovai prie televizijos ekranų.

Gabrielė Grinkaitė, IIIa klasė


Skautai minėjo savo organizacijos įkūrėjo Robert Baden - Powell gimtadienį

Robert Baden - Powell ( 1857 - 1941 ) - buvo gausios anglų šeimos sūnus. Mokyklos darbas jam sekėsi gerai. Pamokas ruošė tvarkingai, mėgo žaidimus, neturėjo nuobodžių ir tuščių valandų. Gerai žaidė futbolą mokyklos komandoje ir jau mokykloje pramoko taikliai šaudyti. Jis pasižymėjo humoru, piešimo ir vaidybiniais gabumais. Baigęs mokyklą tapo karininku. Dirbdamas su kareiviais ir atlikdamas visą eilę svarbių žygių Baden - Powell'is pastebėjo, kad patikėjimas jaunuoliams svarbių uždavinių visada davė gerus rezultatus ir užtikrino laimėjimus. Baigiant karjerą kariuomenėje, Baden - Powell'iui ir kilo skautų idėja. Taip Robertas Baden - Powell'is tapo pirmuoju skautu ir skautų sąjūdžio kūrėju.

Vasario 22 dieną, mūsų gimnazijos „Gabijos“ draugovės skautai kartu su kitais Panevėžio skautais paminėjo Roberto Baden - Powell'io gimtadienį. Nors buvo sekmadienis 9:00h, mes rinkomės į Marijonų gatvėje esantį skautų būklą visi kartu linksmai prisiminėme Baden - Powell'į, jo gyvenimą ir dalyvavome viktorinoje.

Akvilė Mažeikaitė, IIIa klasė


Vasario 16-oji

„Gabijos“ draugovės skautai pažymėjo Valstybės atkūrimo dieną! Linksmai nusiteikę, miesto Laisvės aikštėje laukė iš žygio „Už Tėvynę“ sugrįžtančių savo draugų. Miestiečiai šurmulyje kartu su visais pakėlė valstybės vėliavą, klausė koncerto, sveikinimo žodžių.

 Iveta Gelžinytė ir Kasparas Rašimas, IId klasė


Laisvės gynėjų diena


Kalėdinis sveikinimas


Žiemos stovykla „Dar ne vakaras“

Gruodžio 12–13 dienomis, Krekenavoje, Mykolo Antanaičio gimnazijoje, vyko Panevėžio krašto skautų žiemos stovykla. Joje dalyvavome ir mes, „Gabijos“ draugovės skautai. Visi su gera nuotaika atvykome į atidarymo rikiuotę. Tik įsikūrę kibome į darbus: atlikinėjome įvairiausius užduotis, žaidėme žaidimus, estafetes, dainavome ir vaidinome. Miestelyje įžiebėme Kalėdinę eglutę, todėl visi jautėme vis artėjančią Šv. Kalėdų dvasią. Stovykloje gaminome atvirukus, kuriuos įteikėme seneliams, aplankę juos globos namuose. Žygiavome ir į Krekenavos regioninį parką, lipome į apžvalgos bokštą, aplankėme muziejų. Kaip bebūtų gaila visada stovyklos baigiasi, bet mes sulauksime ir kitos.

 Deimantė Čiokštinaitė, IIIa ir Alanas Žardeckas, IId klasė


Renginys „Kalėdų šiluma iš Jūsų rankų“

Gruodžio mėnesį „Gabijos“ draugovės skautai kartu su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija dalyvavo renginyje „Kalėdų šiluma iš Jūsų rankų“. Lankė vyresnio amžiaus negalią turinčias moteris: nunešė kalėdinių dovanų ir padėjo prieš šventes sutvarkyti namus. Moterys šiek tiek papasakojo apie save, šiltai pasikalbėjome ir prasmingai praleidome vakarą. Džiaugiamės galėdami pasidalinti gerumu su žmonėmis, kuriems to labiausiai reikia. 

Akvilė Mažeikaitė, IIIa ir Alanas Žardeckas, IId klasė


Gimnazijos muziejui 5-eri


Kelionė į Naisius

Gruodžio 7 dieną „Gabijos“ draugovės skautai kartu su gimnazijos mokytojais vyko į buvusio gimnazijos mokinio padovanotą kelionę. Aplankėme nuostabų miestelį Naisius. Didžiausią įspūdį paliko susitikimas su Naisių teatro aktoriais. Sužinojome „Saulės“ kelią, įgavome energijos iš akmenų, aplankę žirgyną su gera nuotaika grįžome namo. 

Liveta Šinkūnaitė, IId klasė 


Spalvotojo meduolio diena

Lapkričio 29 dieną vyko jau penktus metus besitęsianti akcija „Spalvotojo meduolio diena“. Jos metu buvo kviečiami įvairūs žmonės nuspalvinti meduolį ir parašyti palinkėjimą. Meduoliai buvo išdalinti beglobiams vaikams Šv. Kalėdų proga. Mes, „Gabijos“ draugovės skautai, taip pat prisidėjome prie šios akcijos ir džiaugiamės, kad atsirado daug geranoriškų žmonių, kurie skyrė savo laiko puošiant meduolius vaikams.

 Akvilė Mažeikaitė IIIa, Deimantė Čiokštinaitė IIIa, Iveta Gelžinytė IId ir Alanas Žardeckas IId klasė


Skautų draugovei „Gabija“ - 20 metų!

skautai20„Gabijos“ draugovė yra pirmoji skautų draugovė Panevėžyje, atnaujinusi savo veiklą po Lietuvos Nepriklausomybės. Šiemet ji švenčia savo dvidešimtmetį. Ta proga spalio 17-18 dienomis gimnazijoje vyko šventinė skautų stovykla. Į gimnaziją rinkosi skautų draugovės iš viso Panevėžio krašto ir ne tik, svečių sulaukėme net iš Rokiškio. Atvyko virš 200 skautų, tarp jų ir vyriausia Lietuvos skautininkė - sesė Ieva Žilinskienė, vyriausia Panevėžio skautė sesė Gražina, krašto seniūnė sesė Lina Rinkauskaitė bei gimnazijos direktorius ir Mokinių parlamento atstovai. Į šventę atvyko ir buvę „Minties“ gimnazijos skautai, dabar jau baigę mokyklą.

Stovyklą pradėjome rikiuote, jos metu sulaukėme daug gražių sveikinimų, linkėjimų ir, žinoma, dovanų. Susirinkusiems skautams parodėme filmuką apie mūsų draugovės istoriją. Na, ir linksmai pasidalijome gimtadienio tortu. Kaip dera tikram gimtadieniui, šokome diskotekoje, vyko karaokės vakaras. Apie trečią valandą nakties, visiškoje tamsoje, pradėjome orientacines varžybas  „Minties“ gimnazijoje. Manome, nebuvo nei vieno, kuris nebūtų bent kelis kartus suspigęs iš baimės, mat visur siautėjo zombiai ir numirėliai.

Šeštadienį skautų laukė linksmi pasirodymai su užduotimis. Po uždarymo rikiuotės atsisveikinome su svečiais. Gavome daug pagyrimų ir padėkų už gimtadienio fiestą ir pageidavimų surengti daugiau tokių stovyklų. Taigi, mūsų draugovės „Gabija“ skautai tikrai linksmai ir įsimintinai atšventė savo 20 metų gimtadienį. Tikimės, kad visi dar susitiksime kitose gimtadienio šventėse.

 Pat. skautė Gabrielė Grinkaitė IIIa, Marta Rulytė Ib ir Alanas Žardeckas IId klasė


 „Vyšniniai kankorėžiai '14“

Spalio 4 dieną patyrę skautai išsiruošė į tradicinį ištvermės žygį „Vyšniniai kankorėžiai '14“. Žygiui vadovavo broliai vyčiai Kasparas, Rolandas, Karolis ir Eimantas. Apie 12 valandą jau buvome miške, kuriame praleidome naktį. Truputį pailsėję, gavome užduotį pasistatyti lapinę. Broliai statė rėmus visai lapinei, o sesės nešė eglių šakas jai apdengti. Pabaigus lapinę, papietavome. Po pietų vyko pionerija: darėme indaują, suoliukus aplink laužą ir statėme stovyklavietės vartus. Vakare diskutavome įvariais klausimais. Pasiskirstę budėjimo laiką, ėjome miegoti. Ryte atsikėlę papusryčiavome ir gavome pačią nemaloniausią užduotį - viską, ką padarėme anądien, turėjome nugriauti. Sutvarkę savo stovyklavietę patraukėme namo. Žygiavome dainuodami dainas, bendravome. Namo grįžome įgavę naujos patirties.

Živilė Kairytė, Ib klasė


 „Skautai - tai gyvenimo nuotykis“

„Gabijos“ draugovė kviečia visus norinčius prisijungti ir dalyvauti skautiškoje veikloje.

Kasparas Rašimas ir Alanas Žardeckas, IId klasė


 „Gabijos“ draugovės skautai sveikino Petkevičaitės-Bitės draugovę su 5-uoju gimtadieniu

Rugsėjo 26 dieną vykome į Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimtinę pasveikinti jos vardu pasivadinusios skautų draugovės su 5-erių metukų gimtadieniu. Mus pasitiko spalvingai pasipuošę skautai. Linksma muzika bei šypsenos kūrė šventinę nuotaiką. Pasveikinome brolius ir seses, įteikėme dovanas, linksmai pabendravome.

Šį rudenį mūsų draugovė taip pat švęs gimtadienį, mums jau 20 metų! Labai laukiame savo jubiliejaus ir tikime, jog jis bus pats geriausias ir linksmiausias.

 Iveta Gelžinytė ir Alanas Žardeckas, IId klasė

 


Popietė „Moksleiviai skaito K. Donelaitį senjorams“

Rugsėjo 24 d. būrelis gimnazijos skautų skubėjo į parko biblioteką dalyvauti literatūrinėje popietėje „Moksleiviai skaito K. Donelaitį senjorams". Dalyviai pasiskirstė į dvi komandas, kurias sudarė skautai, gimnazistai bei senjorai. Reikėjo atsakyti į klausimus ir atlikti įvairiausias užduotis susijusias su K.Donelaičiu ir poema „Metai“. Buvome sužavėti senjorais, kurie „Metų“ ištraukas puikiai mokėjo mintinai. Geriausiai pasirodžiusiai „Būrų“ komandai buvo įteikti diplomai, o nedaug atsilikusiai „Lietuvninkų“ komandai - prizai. Džiaugiamės smagiai ir turiningai praleidę popietę.

Kasparas Rašimas ir Iveta Gelžinytė, IId klasė


Dalyvavome miesto gimtadienio šventėje

2014-09-06 Panevėžio „Minties“ gimnazijos skautų „Gabijos“ draugovė kartu su kitais gimnazistais dalyvavo miesto šventės eisenoje.

Kasparas Rašimas, IId klasė

Straipsnių peržiūrėjimai
1562131