^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Klaida
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder skautu_stovykla is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Skautų draugovės veikla 2013-2014 m.m.

[sigplus] Critical error: Image gallery folder skautu_stovykla is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

„Vinetu keliais“ 2014

Birželio pabaigoje, „Gabijos“ skautų draugovė stovyklavo Panevėžio rajone, Vilktupyje. Šioje stovykloje susirinko daugelis mūsų draugovės narių - stovyklautojų iš „Minties“ gimnazijos buvo net 17. Stovykla vadinosi „Vinetu keliais“, todėl joje buvo stengtasi sukurti kuo daugiau indėniškos aplinkos bruožų. Kiekvieną dieną pradėdavome žvaliai:  mankšta, pusryčiai kartu su savo draugove, vėliau – rikiuotė. Po jos skirstydavomės į atitinkamo amžiaus grupes ir pradėdavome aktyvią dieną. Jaunesnieji skautai – vilkiukai – per šią stovyklą sužinojo daug įdomios istorijos apie skautybės pradžią.

Skautai mokėsi pionierijos darbų, mazgų rišimo, o patyrusiems skautams teko sunkiausias išbandymas – žygis, kurio metu teko eiti per pelkes, o naktį miegoti po atviru dangumi be palapinės. Taip pat mokėmės išgyventi laukinėje gamtoje – kurti laužą, susirasti malkų ar įkurti stovyklavietę. Nors birželio naktys dar buvo šaltokos, tačiau įgavome naujos patirties ir aktyviai bei smagiai praleidome laiką. Dabar su nekantrumu laukiame „Gabijos“ draugovės gimtadienio, kuris vyks mūsų gimnazijoje.

Patyrusi skautė Gabrielė, IIIa klasė

{gallery}skautai/Vinetu_kelias{/gallery}


Pavasario šventė „Pasakų pavasaris“

Vilniuje vykusioje 2014 metų respublikinėje skautų pavasario šventėje „Pasakų pavasaris“ dalyvavo ir mūsų gimnazijos skautai. Į renginį suvažiavo apie 1000 Lietuvos skautų. Po atidarymo rikiuotės visi dalyvavome skirtingose programose pagal amžiaus grupes. Mums teko orientacinė užduotis po Vilniuje esantį Kalnų parką. Įvykdžius užduotis, mūsų laukė koncertas ir šiek tiek linksmybių.

{gallery}skautai/pavasario_svente{/gallery}

Leta Remeikytė, Id klasė


Šokių vakaras

2014 m. kovo 28 dieną Panevėžio mieste vyko patyrusių skautų šokių vakaras. Su gera nuotaika visi rinkomės į „Žemynos“ pagrindinę mokyklą. Nustebino Panevėžio miesto patyrusių skautų tarybos paruoštas vaišių stalas. Buvo smagu, nes turėjome svečių iš Šiaulių ir Telšių.  Susirinkusius skautus šokių mokė patyrę šokėjai, o vėliau, pasirinkę partnerius, ėjome varžytis. Jaudinomės, nes kiekvienas norėjome laimėti. „Gabijos“ draugovės skautams pasisekė: Iveta Gelžinytė ir Kasparas Rašimas iš Id klasės laimėjo 1-ąją vietą, o Simona Klimovaitė iš IIa su partneriu Giedriumi buvo antri. Dalinamės su jumis šio vakaro akimirkomis: http://www.youtube.com/watch?v=lou6oXAKwAw

{gallery}skautai/sokiu_vakaras{/gallery}

Kasparas Rašimas, Id klasė


Žemės diena

2014 m. kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena. „Minties“ gimnazijos mokiniai taip pat paminėjo šią šventę. Mokyklos kiemelyje iškėlėme Žemės vėliavą, o vėliau dalyvavome Laisvės aikštėje vykusiame renginyje, kurį vedė ketvirtokai Karolis Rutkauskas, Ligita Brazytė ir Gediminas Liutkevičius. Gimnazijos skautų draugovės „Gabija“ skautai iškilmingai iškėlė Žemės vėliavą miesto centre.

{gallery}skautai/zemes_diena{/gallery}

Ligita Brazytė, IVe klasė


Pavasaris... Valioooooooo! 2014

2014 m. kovo 15-tą dieną, Panevėžio krašto, Skaistakalnio tuntas keliavo į žygį, į Kašiaburio kaimą. Na, bet pradėkime nuo pradžių. Visi susirinkome Piniavoje į skautišką rikiuotę. Joje dalyvavome skiltimis. Pasibaigus rikiuotei, pasveikinome sesę Gintarę su gimtadieniu. Iškart po to traukėme lietpalčius ir pradėjome savo žygį nors gamta nežadėjo gero oro.
Pakeliui turėjome stoteles, tad nuobodu nebuvo. Drožėmės movus, lazdas (teko ir į pirštą įsipjauti), dėliojome skautišką lelijėlę iš gamtos gėrybių, rašėme laiškus. Tuomet, nuvykę į sodybą, pavalgėme ir toliau tęsėme užduotis. Darėme pakeliamo laužo, indaujos, stalo bei vartų maketus, laukė ir praktinė užduotis. Kepėme dešreles bei zefyrus ant laužo ir „durniavome“.

Bet visgi teko vėl susikaupti ir pasiruošti paslaptingai valandėlei... Tad dar kartą sveikiname brolį Matą ir sesę Ernestą tapusius skautais bei brolius Karolį, Nedą, Kasparą, Alaną, Vainių, Tomą, Luką, Arminą ir seses Auksę, Letą, Ernestą, Livetą, Martyną, Gintarę, davusius patyrusio skauto įžodį.
Visi laimingi ir su gera nuotaika keliavome namo. Nors grįžome ir permirkę, tačiau žygis mums labai patiko, jo įspūdžiai išliks mūsų atmintyje ilgai.

{gallery}skautai/pavasaris_valio{/gallery}

 Iveta Gelžinytė, Id klasė


kovo 11

Kovo 11-oji

Mūsų gimnazijos skautai Lietuvos nepriklausomybės dieną paminėjo dalyvaudami miesto renginiuose.

                                                                                                    Alanas Žardeckas ir Kasparas Rašimas, Id klasė

 


CAM00153Paminėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

Vasario 16 dienos rytą, „Gabijos“ draugovės skautai Lietuvos valstybės atkūrimo dieną šventė kartu su Panevėžio miesto bendruomene. Laisvės aikštėje jie dalyvavo vėliavos pakėlimo ceremonijoje bei minėjime, o po to su gera nuotaika skautai patraukė į „Cido“ arenoje vyksiantį koncertą.

                                                                                                                               Alanas Žardeckas ir Kasparas Rašimas, Id klasė


Skautiškų dainelių konkuras „Gražių dainelių daug girdėjau 2014“

2014 m. sausio 18 dieną, Kaune, jau 15 kartą vyko skautiškų dainų konkursas „Gražių dainelių daug girdėjau 2014“ (II-asis turas). Šiemet kaip niekad daug susirinko skautų kolektyvų ir solistų iš visos Lietuvos. Pradedant nuo mažiausių miestelių baigiant pačia sostine. Tarp jų ir mes, Panevėžys, „Gabijos“ draugovės skautės: Gabrielė, Martyna, Karolina, Gintarė, Iveta, Ligita, Akvilė, Simona, Ugnė, Deimantė ir Lėta, padedamos vadovės Jūratės, bei dvyliktoko Tito, kuris labai pagyvino visą pasirodymą puikiai grodamas gitara.

Tiesa, turėjome ir palaikymo komandą – mūsų palaikyti atvažiavo senieji skautai, dabar jau studentai – Dominykas, Eimantas ir Ignas, todėl lipti ant scenos buvo dar drąsiau.

Dainavome dvi dainas, vieną prisistatymo, kitą konkursinę. Greičiausiai geriausias įvertinimas, kai tavęs klausosi, o po pasirodymo visa salė sutartinai sušunka šūkį skirtą būtent mūsų pasirodymui. Visų dalyvių pasirodymai buvo labai įdomūs, originalūs, skambūs ir melodingi, todėl salė nesikuklino pritarti dainuojantiesiems ne tik kartu dainuodami, bet ir šokdami, todėl gavome dozę geros nuotaikos.

Komisijai paskelbus rezultatus, sužinojome, kad į nugalėtojų tarpą mes nepatekome. Namo grįžome su atminimo dovanėlėmis, bei naujomis emblemomis.

Bet juk ne prizai svarbiausia. Svarbu, kad geros nuotaikos užteks visiems metams, kad išsidainavome iš visos širdies, kad susitikome su draugais skautais iš visos Lietuvos. Lauksime kitų metų, kad parvežtume laimėjimą!

{gallery}skautai/daineliu_konkursas{/gallery}

Patyrusi skautė Deimantė Čiokštinaitė, IIa kl.


Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

skautai sausio13

2014 m. sausio 13-ąją mokykla dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Uždegėme atminimo žvakeles languose ir pagarbiai,  prisiminę žuvusiuosius už Lietuvos laisvę, paminėjome tą dieną.

Laisvės gynėjų dieną paminėjo ir mūsų gimnazijos skautai. Miesto Laisvės aikštėje jie dalyvavo vėliavos kėlimo ceremonijoje ir uždegė po neužmirštuolės žiedą prie stendo laisvės gynėjams atminti.
Padėka gimnazijos bendruomenei už dalyvavimą pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“.


Skautų stovykla „Nerk į pusnį“

2013 m. gruodžio 13–14 dienomis mūsų gimnazijoje įvyko Panevėžio krašto „Skaistakalnio“ tunto skautų stovykla „Nerk į pusnį“. Nors pusnių ir nebuvo, tikrai turėjome ką veikti. Pirmą stovyklos dieną pradėjome kūrybingai. Buvome suskirstyti į grupeles ir gavę raktinius žodžius, turėjome paruošti „mini“ spektaklį. Po jo pristatymo, aktų salėje vyko protmūšis. Teko rimtai pasukti smegenėles. Pralavinę balsus ėjome į karaokės vakarą, o po jo klausėmės siaubo istorijų žvakių šviesoje. Staiga programa buvo nutraukta ir gerokai po vidurnakčio prasidėjo naktinė programa.

Mokykla, kurioje vyko stovykla, yra labai klaidi, todėl naktinė programa tamsoje buvo tikras iššūkis skautams. Visoje mokykloje siautė pabaisos, vaikščiojo numirėliai, aidėjo išgąsčio klyksmai. Naktinė programa truko gana ilgai, o skautai, nors ir pavargę, tačiau noriai ieškojo užuominų. Kitą stovyklos dieną mankštinomės, grupelėse atsakinėjom į įvairius skautiškus klausimus, po pietų gaminome Kalėdinius atvirukus ir kitokius Kalėdinius darbelius. Linksmi, susiradę daug naujų draugų, su gera nuotaika visi paržygiavome namo!

{gallery}skautai/nerki_pusni{/gallery}

Patyrusi skautė Gabrielė Grinkaitė, IIa kl.


dainu konkursasSėkmingas skautų dainorėlių startas

Panevėžio mieste 2013 m. gruodžio 6 d. vyko skautiškų dainų konkursas „Gražių dainelių daug girdėjau... 2013“ I-asis etapas t.y atrankinis konkursas į respublikinę skautų dainorėlių šventę. Mūsų gimnazijos patyrusios skautės:

Brazytė Ligita IVe, Marozaitė Ugnė IVe, Grinkaitė Gabrielė IIa, Markevičiūtė Martyna IIa, Balčiūnaitė Karolina IIa, Mažeikaitė Gintarė IIa, Čiokštinaitė Deimantė IIa

pasikvietusios į pagalbą bendramokslį Titą Šiurską bei vadovę mokytoją Jūratę Gelžinienę ruošėsi, dainavo, repetavo, nes labai norėjo laimėti. Ir mums pavyko, mes dalyvausime respublikiniame konkurse, kuris vyks 2014 m. sausio 18 dieną Kaune.

 


Panevėžio krašto skautų rudens stovykla „Metų kraitis“

Panevėžio  „Minties“ gimnazijos „Gabijos“  draugovės skautai, 2013 m. rugsėjo 20-22 dienomis, buvo išvykę į Panevėžio krašto skautų rudens stovyklą „Metų kraitis“.

Visi atvykome su geromis nuotaikomis nors ir pliaupė lietus. Stovykla nustebino pramogų gausybe bei  įvairove:  dalyvavome žaidimuose, mokėmės dekupažo paslapčių, bandėme įminti mįsles, varžėmės žvejybos konkurse, bei rungtyniavome  skautiadoje ir naktinėje durnavonėje. Uždarymo rikiuotėje mus pasitiko prizai, apdovanojimai ir nominacijos.  Laimėjome trečią vietą skautiados rungtyse. Mūsų draugovės skautei  IVe klasės mokinei Ligitai Brazytei buvo užrištas suaugusio skauto kaklaraištis, kuris suteikia teises dirbti skautų vadovu. Taigi iš stovyklos grįžome labai laimingi ir patenkinti laimėtais prizais ir gerai praleistu laiku, ypač džiaugėsi mūsų gimnazijos pirmokai, kurie stovykloje dalyvavo pirmą kartą, jų rankose blizgėjo taurė, o ant kaklų kabėjo medaliai už stovykloje uždirbtus nuopelnus.

{gallery}skautu_stovykla{/gallery}

Straipsnių peržiūrėjimai
1562002