^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Mokomės kitaip

paskaita

Kovo 30 d. Vilnius iGEM komandos narės Skaistė Vaitekūnaitė ir Vidmantė Visockaitė lankydamos gimtinę neužmiršo užsukti ir į savo mokyklas - Panevėžio Juozo Balčikonio gimnaziją ir Panevėžio „Minties“ gimnaziją, kuriose susitiko su 11-12 klasių moksleiviais. Gimnazijoje vyko biologijos pamoka–paskaita, kurios metu buvo pristatytas iGEM konkursas, Vilnius iGEM komanda, sintetinė biologija ir jos galimybės, diskutuojama apie GMO ir sintetinės biologijos pritaikymą kasdieniniame gyvenime. iGEM - tarptautinis prestižinis sintetinės biologijos konkursas, kuriame studentų grupės siekia įgyvendinti savo pačių sugalvotą beprotiškiausią idėją. Norintys daugiau sužinoti: Facebook: VilniusiGEM Twitter: Vilnius iGEM.

Informaciją pateikė Virginija Juknienė, biologijos mokytoja


Gimnazistų pamoka Lietuvos valstybės atkūrimo dienai atminti

prasmingai22

 

Jau tapo gražia tradicija gimnazijoje, pažymint Valstybės atkūrimo dieną, organizuoti abiturientų vedamas istorijos pamokas jauniesiems gimnazistams. Šios iniciatyvos tikslas – stiprinti mokinių pilietinį sąmoningumą, atsakomybę, pabrėžti valstybingumo svarbą. Ketvirtokus šios pamokos įpareigoja pasijusti tikrais mokytojais: susikaupti, pasitemti, gerai apgavoti pateikiamą informaciją ir klausimus. Pirmokams – tai staigmena ir galimybė įrodyti, kad puikios istorijos žinios vertos  pagarbos ir net prizų. Sveikiname gimnazijos bendruomenę su Valstybine švente!


brunalasPamoka su aktoriumi 

Sausio pabaigoje turėjome gražios poezijos pliūpsnį – gimnazijoje pamoką vedė aktorius A. Brunalas, kuris skaitė Vytauto Mačernio poeziją. Abiturientų auditorija aktų salėje turėjo puikią progą prisiminti V. Mačernio biografijos faktus bei pasinerti į „dūžtančių formų pasaulį“. Aktorius po pamokos teigė kitaip matąs jauną žmogų, sužavėtas klausytojų rimtimi, pasinėrimu į poeziją, juk, anot aktoriaus, „menas – ne tik skaityti poeziją, bet ir jos klausyti“.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja E. Gedraitienė


 

ktu pamokaPamoka studentų laboratorijose

Per geografijos pamokas ketvirtų klasių mokiniai susipažįsta su pasaulio ūkio geografija. Lietuvos ūkis – pasaulio ūkio dalis. 2015-12-07 turėjome galimybę apsilankyti KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete ir susipažinti su specialybėmis, kurių ypač reikia Lietuvai ir jos ūkiui vystyti. Mokiniai sužinojo, kad ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui labai reikalingi įvairių sričių inžinieriai, naujųjų technologijų ir elektronikos specialistai. Baigusiems minėtas studijas, darbą susirasti nesunku. Visi norintys galėjo pasimokyti studentų laboratorijose.

Šią pamoką organizuoti mums padėjo LEU studentė Ligita Brazytė, kuri atlieka pedagoginę praktiką mūsų gimnazijoje.

Informaciją pateikė geografijos mokytoja R. Vitkevičienė


 gabijaMes – moksleivių konferencijos dalyviai

 

Lapkričio 18 dieną Visuomenės sveikatos biure vyko moksleivių konferencija tema „Ir maistas, ir vaistas“. Renginyje dalyvavo ir mūsų mokyklos trečiokės, kurios pristatė temą „Štai ką valgo mūsų gimnazistai“. Pasirodėme puikiai! Pasidalinome ir išgirdome daug naudingos informacijos, gavome prizų :). Ačiū, Gabijai Balčiunaitei, kad taip gerai susitvarkė su savo užduotimi - būti pranešėja! Taip pat dėkoju visoms merginoms prisidėjusioms prie pranešimo kūrimo.

Biologijos mokytoja Jurgita Skrebienė


KaunasLietuvių literatūros pamokos kitaip

Vieną rudens dieną III klasių gimnazistai išvyko į edukacinę kelionę į Kauną. Kelionės tikslas buvo susipažinti su literatūrinėmis laikinosios sostinės vietomis. Pirmiausia užsukome į Palemoną, kuriame yra poetės S.Nėries muziejus. Nustebino ne tik pasakojimas apie poetės gyvenimą, bet ir klausimas apie kambarių duryse esančių langelių paskirtį. Pasirodo, kad jie buvo skirti tam, kad Salomėjos, kada ji rašydavo eiles, netrukdytų vyras ir mažas sūnelis. Štai taip du menininkai sugebėjo gyventi ir kurti po vienu stogu.

O iš Palemono jau išskubėjome į Pažaislio vienuolyną, kuriame mūsų jau laukė sesuo Lidija. Klausydamiesi jos įdomaus pasakojimo apie baroką, supratome, kad esame viename įspūdingiausių barokinės architektūros Lietuvoje statinių.   Paskutinė mūsų kelionės vieta buvo Maironio muziejus. Ten netikėtai tapome vieni kitiems gidais ir turėjome iš ekspozicijos stendų surasti atsakymus į pateiktus klausimus ir vėliau apie tai papasakoti visiems. Buvo šiek tiek nedrąsu, bet visiems pavyko surasti atsakymus į pateiktus klausimus, o ko neradome, mielai padėjo muziejaus prižiūrėtoja. Kai kuriems padėjo ir tą dieną kitokias lietuvių literatūros pamokas suorganizavusios mokytojos Danguolė Smalinskienė, Aušra Balčikonienė ir Emilija Gedraitienė.

Grįžtant namo, dar ilgai netilo kalbos autobuse, nes dalinomės patirtais įspūdžiais: kada ir kaip teks apie tos dienos patirtis kalbėti pamokose.

                                                             Mečionytė Dominyka, Dominyka Diementaitė, IIIe klasė 078


Visokia patirtis prasminga

Spalio 22 dieną lankėmės AB „Swedbank“ buveinėje Vilniuje. Čia klausėmės paskaitos apie tai, kaip reikėtų taupyti pinigus, nuo kada pradėti taupyti, kaip prie to gali prisidėti bankas. Mums buvo įdomu - kiekvienam norėjosi išgirsti gerų patarimų. Paskaitos pabaigoje turėjome galimybę sudalyvauti protmūšyje ir pasitikrinti savo žinias, kurių sėmėmės iš savo gyvenimo patirties, ir iš paskaitos. Pasirodėme puikiai, todėl gavome banko atminimo dovanėlių.

Leidomės apžiūrėti banko pastato, keliavome į muziejų, kuriame turėjome progą pamatyti visas mokėjimų korteles nuo pačių pirmųjų. Taip pat lankėmės posėdžių salėse, poilsio ir žaidimų zonoje, terasoje, nuo kurios puikiai matyti plačios Vilniaus panoramos.

Kita lankoma vieta tądien buvo Genocido aukų muziejus. Jis įsikūręs buvusiuose KGB rūmuose, kur penkiasdešimt metų buvo planuojami ir vykdomi sovietų nusikaltimai. Ekskursijos metu apžiūrėjome ir išgirdome pasakojimų apie buvusį KGB vidaus kalėjimą, mirties nuosprendžių vykdymo patalpą, apžiūrėjome šiuolaikines ekspozicijas, supažindinančias su nepriklausomybės praradimu XX a. viduryje, sovietų valdžios represijomis, pasiaukojama ir atkaklia kova dėl nepriklausomybės atgavimo.

Kelionės organizatorės – mūsų mokytojos savo įspūdžiais kvies dalintis ir apie tai kalbėti matematikos bei istorijos pamokoje.

Akvilina Stankevičiūtė, IIIc


Kelionė po Lietuvos etnografinius regionus

2015-ieji – Lietuvos etnografinių regionų metai. 2015-10-21 gimnazijoje vyko integruotas geografijos, technologijų ir muzikos žinių konkursas antrų klasių mokinių grupėms. Jie turėjo atpažinti skirtingų regionų dainas, atlikti geografines užduotis, žinoti regionui būdingus valgius. Mokiniai ragavo technologijų mokytojos Daivos Gronskienės keptos naminės juodos duonelės. Teisėjų komandą sudarė trys IIb klasės mokinės. Jos patirties įgijo dalyvaudamos panašiame konkurse gegužės mėnesį. Geriausiai sekėsi IId klasės mokinių komandai. Sveikiname visus mokinius, dalyvavusius konkurse ir prisidėjusius prie jo organizavimo!

 Informaciją pateikė mokytoja Rimalda Vitkevičienė


ateitininkaiAteitininkai „Maisto Banko“ akcijoje

„Minties“ gimnazijos ateitininkai dalyvavo tradicinėje „Maisto banko" akcijoje, kuri vyko spalio 16-17 dienomis visuose Lietuvos miestuose. Ukmergės gatvėje esančioje parduotuvėje „IKI“ kvietėme panevėžiečius  paaukoti negendančių maisto produktų „Betliejaus" valgyklėlės lankytojams, kurioje kasdien maitinami  nepasiturintys gyventojai. Dėkojame visiems akcijos organizatoriams ir dalyviams!

Ateitininkų kuopos globėja Dalia Tabokienė

Straipsnių peržiūrėjimai
1594791