^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Miesto Jaunųjų kalbininkų konkursas

lt konkursasMūsų gimnazija turėjo atsakingą misiją – vykdyti Lietuvių kalbos draugijos Panevėžio skyriaus atgaivintą ir Švietimo skyriaus patikėtą organizuoti Jaunųjų kalbininkų konkursą, skirtą Juozo Balčikonio 130-mečiui ir Etnografinių regionų metams. Dalyvauti galėjo tik antrokų komandos.

Kovo 17 dieną į skaityklą rinkosi ir kitų gimnazijų komandos, mokytojai. Čia juos pasveikino direktorius Egidijus Samas, palinkėjo atskleisti savo gebėjimus vartojant tokią archajišką lietuvių kalbą. Mūsų gimnazijos komandą sudarė Vytautas Kaktinas (IIc), Akvilina Stankevičiūtė (IIc), Leta Remeikytė (IId), Iveta Gelžinytė (IId), Gerda Kardokaitė (IId). Teko įveikti skirtingas užduotis: leksikos, raštingumo, kalbos kultūros, kalbotyros ir sukurti esė „Kad žodis neverktų“, akcentuojant Etnografinių regionų metus ir atskleidžiant gimtosios kalbos vaizdingumo galimybes. Po užduočių, kol vertinimo komisija tikrino darbus, visi rinkosi į aktų salę. Čia stebėjo teatro būrelio spektaklį „Uždarų durų naktis“.

Netrukus sužinojome, kad geriausiai konkurse pasisekė J. Balčikonio gimnazijos komandai, ji surinko daugiausia taškų ir laimėjo I vietą. Taip ir turėjo būti, nes buvo daug užduočių, susijusių su didžiuoju mūsų krašto kalbininku. Balčikoniečiai dėkojo organizatoriams už dėmesį jų gimnazijos vardatėviui. Mes irgi didžiuojamės, kad už kalbos kultūros užduoties atlikimą I vieta skirta Letai Remeikytei (IId), o Gerda Kardokaitė (IId) geriausiai pasirodė kaip kūrėja. Tokiais rezultatais džiaugiasi ir lietuvių kalbos mokytojos, ir rengusios mokinius, ir padėjusios organizuoti konkursą: Eglė Noreikienė, Janina Gedvilienė, Emilija Gedraitienė ir Danguolė Smalinskienė. Tiek dalyviai, tiek organizatoriai jautė šilumą, kurią teikė jausmas, jog padarei prasmingą darbą dėl reikšmingos lietuvių tautos kultūrinio gyvenimo dalies - kalbos. Gimnazijos svečiai buvo išlydėti įteikiant jiems po dovanėlę - gimnazijos laikraštį „PERTRAUKA“. Šiomis dienomis gimnazija gavo padėką iš Švietimo skyriaus už konkurso organizavimą.

Tadas Kaunelis, IIc klasė

 

Straipsnių peržiūrėjimai
1694022