^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Kovo 14 diena - tarptautinė skaičiaus pi diena

pi dienaJau tampa tradicija gimnazijoje paminėti skaičiaus pi dieną. Šiais metais įžymųjį skaičių dauguma mokinių prisiminė ir įprasmino jį savo kūrybos darbeliuose, kurie buvo eksponuojami gimnazijos bibliotekoje. Parodėlės lankytojai galėjo pamatyti ir piešinių, ir dekoruotų indų, ir karpinių, ir kepinių, ir net papuošalų su skaičiumi pi. Per matematikos pamokas pirmokai susipažino su skaičiaus pi reikšmės atsiradimo ir žymėjimo istorija, su matematinėmis formulėmis, kuriose yra skaičius pi. Vyresniųjų klasių mokiniai sprendė uždavinius, taikydami formules su skaičiumi pi. Tuo buvo siekiama, kad po šios dienos – šventės neliktų nė vieno, kuris nežinotų, kad pi yra matematinė konstanta, plačiai naudojama matematikoje ir fizikoje, reiškianti apskritimo ilgio ir jo skersmens santykį. Jai žymėti yra naudojama graikiška raidė –∏. Pagal pi santykį pastatyta Didžioji Gizos piramidė. Šį skaičių analizavo ir garsusis antikos matematikas Archimedas. Pi įdomus ne tik mokslininkams, bet ir menininkams: jį galima pastebėti įvairiuose kūriniuose, net Šventajame Rašte. Renginių maratoną baigė kino filmo „Dalelių karštinė“ peržiūra.

Vilma Montvilaitė, matematikos mokytoja

Straipsnių peržiūrėjimai
1693906