^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Jau antrus metus gimnazistai rašo Nacionalinį diktantą

diktantas 2015Vasario 21 dieną Lietuvoje dešimtą kartą buvo rašomas jau tradiciniu tapęs Nacionalinis diktantas. Rašytojos Lauros Sintijos Černiauskaitės tam sukurtą tekstą „Pokalbis“ skaitė LRT televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas. Diktantas buvo rašomas ne tik Lietuvoje, bet ir Lietuvos ambasadose užsienyje bei Ukrainoje. Kryme pasitikrinti savo žinias susirinko Simferopolio lietuvių bendruomenė.

Mes jau antrus metus dalyvaujame šiame Tarptautinei gimtosios kalbos dienai skirtame projekte. Jo tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Gimnazistai rašė kartu su visa Lietuva – iš viso 17 moksleivių, kuriuos ta proga pasveikino lietuvių kalbos mokytojos Janina Gedvilienė ir Emilija Gedraitienė. Geriausiai pavyko, anot gimnazijos diktanto koordinatorės E. Gedraitienės, antrokėms Ivetai Gelžinytei (IId), Airai Bareikaitei (IIc), ketvirtokei Ievai Petraitytei (IVa). Toks visuotinas rašymas vienija tautą, skatina domėtis Lietuva, jos kalba. Beveik visų metų tekstuose yra užuominų, ką mums, lietuviams, tenka patirti dabar ar teko išgyventi praeityje.

Aira Bareikaitė, IIc klasė

Straipsnių peržiūrėjimai
1693576