^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Gimnazistų kūryba „Nevėžis 2014“ almanache

kuryba 2014Mūsų gimnazijos literatų darbai taip pat matomi: jie išspausdinti Jaunųjų kūrėjų almanache „Nevėžis 2014“. Kas tai? Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centras kartu su partneriais – savaitraščiu „Panevėžio balsas“, regiono radijo stotimi „Pulsas“, Panevėžio dailės mokykla, Panevėžio informacijos centru PANINFO.LT – jau trečius metus įgyvendina tęstinį projektą „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna „Nevėžis“.

Projekto svarbiausias renginys buvo solidus: dalyvavo Seimo narys Povilas Urbšys, miesto meras Vitalijus Satkevičius, skulptūrėlių „Sidabrinis Nevėžis“, teikiamų laureatams, autorius menininkas Vytautas Vytautas Tallat-Kelpša. Renginį vedė poetė Solveiga Ska ir mūsų gimnazijos auklėtinė Viktorija Pulzunovaitė. Kūrybinio sąjūdžio iniciatorius Arnoldas Simėnas almanacho sutiktuvių renginyje, įvykusiame Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje vasario 6 dieną, teigė: „Siekiame suteikti visiems kūrybingiems vaikams ir jaunuoliams galimybę pasidalinti savo kūryba, išprovokuoti nepasitikinčius savo kūrybinėmis galiomis jas išbandyti, leisti pajusti džiaugsmą savo kūrybos produktu.“

Smagu, kad mūsų gimnazijos net šešiolika autorių gali skaityti ir džiaugtis įvertinimu (almanache sudėta Panevėžio miesto 46 literatų ir 34 dailininkų kūryba). Tai įvairių klasių gimnazistai: Karolina Mikoliūnaitė (IVf kl.), Agnė Rapkevičiūtė (buvusi abiturientė), Marius Andreikėnas (IVf kl.), Marija Petraitytė (IVf kl.), Kasparas Gramaliauskas (IVa kl.), Justas Savickas (IIIb kl.), Žygimantas Kriščiūnas (IVf kl.), Iveta Gelžinytė (IId kl.), Gintarė Ivanauskaitė (IId kl.), Greta Kardokaitė (IId kl.), Ernesta Lotužytė (IId kl.), Kasparas Rašimas (IId kl.), Nedas Ratkevičius (IId kl.), Leta Remeikytė (IId kl.), Vainius Simaška (IId kl.), Alanas Žardeckas (IId kl.). Išskirtinai buvo paminėta Agnės Rapkevičiūtės esė – autorei skirtas Padėkos raštas. Šie darbai be mokytojų paskatinimo tikriausiai nebūtų pasiekę tokios vertės, todėl tą dieną padėkos teiktos ir lietuvių kalbos mokytojams: mūsų gimnazijos lituanistės Adelė Samuolienė, Emilija Gedraitienė ir Janina Gedvilienė buvo nustebintos tokio dėmesio, pažadėjo bendradarbiauti su „Nevėžiu“ ir šiais kalendoriniais metais.

                                                                                                                    

Emilija Gedraitienė, lietuvių kalbos mokytoja

Straipsnių peržiūrėjimai
1693902