^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Velžio ir „Minties“ gimnazistų protų mankšta

debatai mintis velzisDebatai – tai proto mankšta, praplečianti regėjimo ir suvokimo ribas. Debatai taip pat yra problemų svarstymas, pasikeitimas nuomonėmis pasirinkta tema. Yra įvairių debatavimo stilių: parlamentiniai debatai, strateginiai debatai, Linkolno-Daglo, Karlo Poperio debatai. Mes debatuojame Karlo Poperio debatų stiliumi. Tai labai plati sąvoka, apimanti keletą veiklos sričių. Viena vertus, yra savotiškas komandinis žaidimas, kai dvi komandos diskutuoja viena tema ir kiekviena stengiasi argumentų bei pavyzdžių pagalba įrodyti, kad ji teisi.

Kita vertus, tai intelektualinė veikla, reikalaujanti bendro išprusimo bei išankstinio pasiruošimo.

Debatuose dalyvauja trijų asmenų komandos: viena vadinama teigiančiųjų, kita – negiančiųjų. Debatuojant kiekvienas mokinys turi galimybę kalbėti, klausinėti ir išsakyti savo argumentus, kurių tikslas – įtikinti klausytojus, jog jų komandos argumentai yra svaresni ir geresni už oponentų.

Taigi, vasario 10 dieną kartu su Velžio gimnazijos anglų kalbos mokytoja eksperte Rasa Stakiene organizavome debatus Panevėžio „Minties“ gimnazijoje tema „Kankinimai siekiant išgauti informaciją turi būti legalizuoti“. Velžio neigiančiųjų komandą atstovavo Elinga Matulytė, Gabija Maskvitytė bei Monika Blinstrubytė, o „Minties“ gimnazijos vardą gynė IId klasės gimnazistai – Iveta Gelžinytė, Leta Remeikytė, o netikėtai susirgus Kasparui Rašimui jį pakeitė Lukas Levandrauskas. Mintiečiai buvo teigiantieji. Teisėjavo debatams Velžio gimnazijos IVb klasės mokinės Miglė Taresevičiūtė bei Živilė Kairevičiūtė. Teigiančiųjų ir neigiančiųjų komandos pasirodė puikiai, todėl teisėjoms išsakius kiekvienam kalbėtojui pastabas buvo paskelbtos debatų lygiosios. Komandos bei teisėjos apdovanoti padėkomis. Džiaugiamės pavykusiu renginiu ir toliau sėkmingai bendradarbiausime.

Rasa Širmulienė, anglų kalbos mokytoja

Straipsnių peržiūrėjimai
1693902