^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

10-oji respublikinė etnokultūrinė konferencija

konferencijaSausio 23 dieną Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje vyko dešimtoji šalies moksleivių etnokultūrinė konferencija „Mitinis poetinis žmogaus, gyvūnų ir augalų pasaulis“. Joje dalyvavo mūsų gimnazijos IIc klasės mokinių grupė su lietuvių kalbos mokytoja Emilija Gedraitiene. Šiauliečiai dalyvius sutiko jaukioje aktų salėje, papuoštoje konferencijai skirtais darbais. Iš pirmos dalies įsiminė Lietuvių kalbos ir literatūros instituto Humanitarinių mokslų habilituotos daktarės Nijolės Laurinkienės bei Humanitarinių mokslų daktarės Vitos Ivanauskaitės-Šeibutienės, taip pat Šiaulių kultūros centro Etninės kultūros skyriaus vedėjos Dianos Martinaitienės ir Šiaulių „Aušros“ muziejaus Etnografijos skyriaus vedėjos Sigitos Milvidienės pasisakymai. Šioje dalyje mes išgirdome dalyvių pranešimus, kurie buvo kaip įvadas į šią konferenciją.

Įdomu tai, kad neakivaizdiniu būdu per atsiųstus video renginyje dalyvavo Islandijos lituanistinė mokykla „Trys spalvos“ bei Čikagos (Lemonto) Maironio lituanistinė mokykla. Po trumpos pertraukos prasidėjo antroji dalis, kurioje buvome suskirstyti į 8 darbo sekcijas, I-ojoje sekcijoje pasirodėme ir mes.

Praeitais mokslo metais gimnazijoje pristatėme projektą apie vaistažoles, o ruošdamiesi konferencijai patobulinome savo darbą ir sugalvojome su klasės draugais visa tai inscenizuoti – pristatėme savo pranešimą per inscenizuotus Žolinčių Žolinčiaus rinkimus. Pasirodymo pabaigoje mus stebėjusiems konferencijos dalyviams įteikėme mūsų pačių siūtus lininius maišelius su pačių surinktomis vaistažolėmis. III dalyje vėl vyko konferencijos darbas bendroje grupėje aktų salėje. Čia dalyviai vaizdžiai pristatė įvairias etnokultūros temas, ši dalis buvo lyg visos konferencijos apibendrinimas. Po rimtosios dalies visų laukė padėkos, dovanos bei smagus koncertas. Į Panevėžį grįžome geros nuotaikos, pasisėmę naujų žinių apie įvairiai pristatomą mitinį ir poetinį pasaulį ir suvokę, kaip atsakinga atstovauti savo gimnazijai respublikiniame renginyje.

                               Akvilina Stankevičiūtė, Dominykas Oficerovas, IIc klasė

Straipsnių peržiūrėjimai
1693574