^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Būkime saugūs internete

E-pamoka: saugūs negrynieji pinigai

e.pamokaVasario 12 d. 11:00 val., minint tarptautinę Saugesnio interneto savaitę 2015, kartu su IIª klasės mokiniais žiūrėjome pagal Lietuvos banko finansinio švietimo programą „Pinigų bitė“ rengiamą e-pamoką 8–12 klasių moksleiviams „Saugūs negrynieji pinigai“. 

Pamokos metu moksleiviai buvo supažindinami su negrynųjų pinigų sąvoka, jų panaudojimo galimybėmis ir būdais, kaip saugiai jais atsiskaityti. Juk ne visais atvejais naudoti banknotus ir monetas yra praktiška, o mokėjimo kortelė kišenėje užima daug mažiau vietos nei sauja monetų, be to, pirkti internetu yra taip patogu. Tačiau ar visada elgiamasi taip, kad pinigai banko kortelėse ir sąskaitose būtų saugūs?

E. pamokos metu Lietuvos banko atstovė Toma Grinytė papasakojo, ką reikėtų žinoti norint saugiai atsiskaityti mokėjimo kortele, internetu, mobiliuoju telefonu ar elektroniniais pinigais. Taip pat ji mokė, kaip neužkibti ant sukčių kabliukų ir apsaugoti prisijungimo duomenis, PIN kodus ir pan.

Klausydamiesi paskaitos dešimtokai turėjo užsirašyti 20 žodžių, susijusių su saugiais negrynaisiais pinigais. Namuose žodyno pagalba juos išvers į anglų kalbą. Atlikta užduotis pridės balą prie žodžių testo. Sėkmės!

P.S. E-pamoką peržiūrėti galite adresu:  https://www.youtube.com/watch?v=FKR_X0YHCy0

Rasa Širmulienė, anglų kalbos mokytoja


SID 2015 LTKasmetinė Saugaus interneto diena minima antrojo mėnesio, antrosios savaitės antradienį, taigi šiemet – vasario 10 d. Internetas yra mūsų visų kasdienybė, turime bene sparčiausią interneto ryšį visoje Europoje, o ar susimąstome apie saugumą? Yra trys saugaus naršymo internete aspektai, kurių negalime užmiršti: patikima techninė kompiuterio ir išmaniojo telefono apsauga, asmeninės informacijos prieinamumo ribojimas bei pagarbus bendravimas interneto erdvėje, ypač socialiniuose tinkluose.

Vasario 9-13 d. kviečiame dalyvauti 3 seminaruose tiesiogiai  internete: „Kokia yra gera svetainė? Paprastumo ideologija“, „E. nusikalstamumo evoliucija“ ir „Kaip padidinti Jūsų asmeninį ir šeimos saugumą naudojantis mobiliuoju internetu“. Daugiau informacijos ir nuorodos į transliacijas.

Ryšių reguliavimo tarnyba ragina interneto naudotojus interneto karštąja linija pranešti apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, t. y. pornografiją, vaikų seksualinį išnaudojimą, rasinę ar tautinę nesantaiką kurstantį turinį, smurtą ar kitą neigiamą poveikį nepilnamečiams darančią informaciją. Tai padaryti galima užpildžius specialią pranešimo formą adresu http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/report#menu

Svetainėje http://pamoka.draugiskasinternetas.lt pateikiamos septynios aktualios temos – nuo privatumo internete, iki socialinių tinklų bei saugaus naudojimosi mobiliaisiais telefonais. Būkime saugūs!

Internetas jau yra visų mūsų kasdienybė
Visą straipsnį galite rasti http://www.balsas.lt/naujiena/824050/prasideda-saugesnio-interneto-savaite/
Internetas jau yra visų mūsų kasdienybė
Visą straipsnį galite rasti http://www.balsas.lt/naujiena/824050/prasideda-saugesnio-interneto-savaite/
Straipsnių peržiūrėjimai
1693643