^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Įspūdžiai iš LRT

100 5644Vieną žiemos popietę grupė gimnazijos mokinių turėjo progą apsilankyti Lietuvos televizijoje, išvysti ten įrengtas studijas, susipažinti su radijo ir laidų vedėjų kasdienybe bei užkulisiais. Lydimi gidės pabūvojome studijose, kuriose filmuojamos laidos - „Gustavo enciklopedija“, „Dėmesio centre“, „Popietė su Algimantu Čekuoliu“, net ir pati LRT panorama! Apžiūrėjome valdymo kambarį, aplankėme ir seniausią LRT studiją, patalpas, iš kurių transliuojamos radijo programos. Nors per televizijos ekranus studijos atrodo gana erdvios, nustebome, kokios jos pasirodo yra mažytės! Sutikti darbuotojai buvo itin malonūs, o gidė įdomiai papasakojo apie radijo ir televizijos istoriją. Įdomu buvo sužinoti apie įvairias filmavimo gudrybes, naudojamas technologijas.

Smagiausia buvo sudalyvauti „Eurovizijos“ dainų konkurso nacionalinės atrankos filmavime. Buvome sužavėti įsimintinais dalyvių pasirodymais. Įspūdis visai kitoks nei stebint vaizdo įrašą per televiziją namuose: puikiai skambėjo gyvai atliktos dainos, jautėme komisijos ir žiūrovų nuotaikas, šventės įspūdį kūrė laidos vedėjai, muzikantai.

LRT mus pasitiko ir į studijas bei filmavimą pakvietė buvęs gimnazijos mokinys – Titas Ukrinas, Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto kultūrinės veiklos vadybos studentas, bei „Eurovizijos“ konkurso jaunesnysis prodiuseris. Tito dėka turėjome progą po laidos susitikti ir atminimui pasidaryti nuotrauką su Eurovizijos vedėjais – Arūnu Valinsku ir Simona Naine, bei dainininkais – MIA bei Andriumi Baumila.

Dėkojame Titui už galimybę pamatyti LRT užkulisius, o pavaduotojai Ramutei Stasevičienei už linksmą kelionę.

Marta Rulytė ir Ugnė Girnytė, Ib klasė

 

Straipsnių peržiūrėjimai
1698733