^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Šventinių eglaičių bumas

egluciu parodaKasmet artėjant šventėms būrys darbščių gimnazisčių susirenka į technologijų ir dailės mokytojų organizuojamas veiklas gimnazijos erdvių puošimui. Darbo laukia daug - kalėdinės instaliacijos čia pat gaminamos, klijuojamos ir komponuojamos. Taip pamažu jos pasklinda po gimnaziją ir kuria šventinę nuotaiką mums visiems.

Ar pastebėjome kiek daug į mūsų gimnaziją šįkart susirinko kalėdinių eglių? Stilizuota dovanų eglutė papuošė erdvę prie mokytojų kambario, tradicinė žaliaskarė pasidabino mokinių nertomis snaigėmis ir užsilipo ant snieguoto kalnelio I-ojo aukšto foje, o pati nuostabiausia, kas rytą iš tamsos mus pažadinanti dar prie mokyklos durų - girliandomis spindinti natūrali sidabrinė gražuolė. Jos spindesiui neatsispiria ir mažieji mūsų kaimynai - vaikai. Na, o visą eglučių mišką jūs išvysite bibliotekoje. Čia eksponuojama Id ir II-ųjų klasių mokinių technologijų darbų paroda „Kalėdų eglutė“. Technologijų pamokose, vadovaujami mokytojos Jolantos Simonavičienės mokiniai kūrė eglutes iš įvairiausių medžiagų: popieriaus, audinio, žurnalų, sagų, siūlų ir net makaronų. Užsukite į mokinių darbų parodą, čia tikrai rasite įdėjų šventinei dekoracijai ar dovanai.

Neliko nepastėti kukliai bibliotekos stende eksponuojami, tačiau savo grožiu niekam neprilygstantys šventiniai atvirukai. Jų autorė yra ne vieną puošmeną mokyklai padovanojusi anglų kalbos mokytoja Jovita Ivanauskienė. Klubo „Gimnazijos pulsas“ narė Marta kviečia paskaityti trumpą interviu su mokytoja:

Meniškai Jūsų sukomponuotos dekoracijos per šventes  papuošia gimnazijos erdves. Iš kur semiatės idėjų?
Džiaugiuosi, kad patinka mano puoštos erdvės. Gražūs, nekasdieniški dalykai mane visada traukė, na, o idėjos kartais ateina savaime, kartais „visagalis“ internetas padeda. Dievinu vokiškus, angliškus rankdarbių žurnalus, todėl labai džiaugiuosi gavusi jų dovanų.
Miesto centras šiais metais pasipuošė originaliai puoštomis eglutėmis, jų tarpe ir mūsiškė – baltais žiedais pasidabinusi. Žaisliukus kūrėte iš plastiko gaminių. Ar daug rankų jums padėjo? Gal turite savo kūrybos sekėjų mokinių?
Taip šiemet žaisliukus kūriau iš plastikinių šaukštelių. Karpymo buvo daug, nes sunaudojome apie 1200 šaukštelių. Pirmiausiai buvo įdarbinta šeima, po to ir mokiniai padėjo. Džiaugiuosi, kai mokiniai padeda, papildomos rankos visada naudingos ir linksmiau ir darbas greičiau einasi... Štai kad ir sniegenos langelių dekoracijose yra karpytos mokinių (sniegeną sudaro 7 detalės).
Ar kalėdinę eglutę namuose taip pat puošia Jūsų kurti žaisliukai?
Taip, namuose eglutę puošiu savo gamybos žaislais, mėgstu ir šventines puokštes pasidaryti.
Bibliotekoje eksponuojami Jūsų rankų darbo atvirukai. Ar ilgai trunka tokio atviruko gamyba?
Ilgokai, sunku nusakyti tikslų laiką.
Jūsų darbeliuose daug smulkių detalių kaip jas komponuojate? Ar neprireikia pinceto?
Įdarbinti pirščiukai, jokių pincetų nenaudoju.
O kaip atrodo Jūsų darbo vieta, gal turite kokių ypatingų įrankių?
Daug popieriaus, kirtimo mašinėlė ir formelės, manau vyrauja meniškas chaosas.
Turite savo puslapį Facebooke, šiandien tai puiki reklama. Ar esate gavusi kokį išskirtinį užsakymą?
Mano puslapis facebooke -  „Jovitos menai“, na o didžiausia reklama yra draugai, draugų draugai, kurie užsisakę atviruką dar kartą sugrįžta ir užsisako kitoms progoms. Vasara vestuvių ir krikštynų metas, todėl teko  daryti ir kvietimus ir stalo korteles.
Ačiū už pokalbį. Gražių artėjančių švenčių.

 

 Klubo „Gimnazijos pulsas“ informacija

Straipsnių peržiūrėjimai
1698737