^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Panevėžio „Minties“ gimnazija – viena iš 50 sąžiningumo mokyklų Lietuvoje

saziningaiMinint Tarptautinę antikorupcijos dieną (gruodžio 9 dieną) Panevėžio „Minties“ gimnazija bei dar 49 Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos, profesinio mokymo įstaigos ir daugiau nei 1500 moksleivių kartu su 24 savanoriais trisdešimtyje Lietuvos miestų ir miestelių garsiai pasakė, jog sąžiningumas yra svarbus.
Džiaugiamės įsijungę į „Sąžiningumo akciją“, kuria prasideda nauja iniciatyva, kai mokyklos buriasi į tinklą, kartu siekdamos sąžiningumo bei skaidrumo savo kasdienėje veikloje. Akcijos metu Panevėžio „Minties“ gimnazijos mokiniai pasirašė „Sąžiningumo deklaraciją“ ir įsipareigojo siekti aukščiausių sąžiningumo standartų, skatinti sąžiningumą, skaidrumą ir atskaitingumą. Gimnazistai kartu su jaunaisiais profesionalais diskutavo apie sąžiningumo svarbą visuomenėje.


„Sąžiningumo mokyklų tinklas“ yra nauja iniciatyva, kurios tikslas – suteikti Lietuvos mokykloms, puoselėjančioms sąžiningumo ir skaidrumo vertybes kasdieniame mokinių gyvenime, galimybę lengviau planuoti ir įgyvendinti sąžiningumo iniciatyvas, surasti bendraminčius bei dalintis geraisiais pavyzdžiais.
KODĖL TAI SVARBU?
2011 m. atliktas Jaunimo sąžiningumo tyrimas atskleidė, jog daugiau negu 90% Lietuvos moksleivių yra nusirašę arba davę nusirašyti. Tyrimai rodo, jog egzistuoja priežastinis ryšys tarp nusirašinėjimo mokyklose ir bendro korupcijos lygio šalyje. Nusirašinėjimo problemą būtina spręsti, o sąžiningumo skatinimas turi prasidėti dar mokykloje.

Rasa Širmulienė,
Sąžiningumo mokyklų tinklo koordinatorė
Panevėžio „Minties“ gimnazijoje

Straipsnių peržiūrėjimai
1693655