^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Kiti įvykiai gimnazijoje 2014-2015 m.m.

1bKovo 26-ąją dieną gimnazijoje jau ketvirtą kartą vyko tradicinėmis tapusios matematikos ir gamtos mokslų komandinės varžytuvės, skirtos Žemės dienai paminėti. Varžytuvėse dalyvavo pirmųjų klasių mokinių komandos. Mokiniai sprendė matematikos, chemijos ir fizikos uždavinius, glaudžiai susijusius su gamta.

Džiaugiamės visais dalyvavusiais ir sveikiname nugalėtojus, Ib klasės mokinius:Rytį Grigulį, Živilę Kairytę, Rūtą Muškietaitę, Martą Rulytę, Matą Šiurską, Ingą Tavoraitę.

Birutė Gilienė, matematikos mokytoja

 

 


maisto banko akcijaKovo  20 dieną gimnazijos Šv. Kotrynos Sienietės ateitininkų kuopos narės: Dovilė Vasiliūnaitė (Id), Kornelija Raščiauskaitė (Id), Gintarė Grybaitė (IIa) ir Jugana Dimšaitė (IIa) dirbo savanorėmis  „Maisto banko“ organizuojamoje akcijoje. Ateitininkės rinko  ilgai negendančius maisto produktus „Betliejaus“ labdaros valgyklėlei, kuri yra prie Šv. Juozapo senelių globos namų.  Buvome patenkintos, kad tokiu būdu galėjome padėti skurstantiems.

Kornelija Raščiauskaitė ir Dovilė Vasiliūnaitė, Id


 

laidaVasaris įvairiomis išvykomis džiugino ne vieną gimnazistą. Technologijų ir kitus būrelius lankantys mokiniai dalijasi įspūdžiais iš kelionės į Vilnių, kur stebėjo televizijos laidos „Ginčas“ filmavimą.

Kelias neprailgo. Kalbėjome, diskutavome apie Lietuvos žymias vietas, mokinių ateitį. Mus maloniai pasitikusi darbuotoja Jadvyga palydėjo į studiją. Laidą vedė dainininkė Rūta Ščiogolevaitė ir žurnalistas Kristupas Krivickas. Laidos tema – alkoholizmas ir girtavimas Lietuvoje. Dalyviai – žinomi Lietuvos žmonės: E.Jackaitė, G.Mikalauskas, psichologas G.Navaitis ir kt. Laidos metu garsūs žmonės dalinosi patirtimi kaip ir kokiais būdais išbristi iš alkoholizmo liūno.

Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su studijos užkulisiais, už kadro esančių žmonių darbu. Gal kuris iš jų ateityje taip pat pasirinks dirbą televizijoje.


100 5942Vasario 27 dieną gimnazijos aktų salėje vyko netradicinė pilietiškumo pamoka. Pamoką „Lietuva – Ukraina’14 „BROLIAI“ vedė istorinės atminties ekspedicijų KRASLAGAS’12, VORKUTA’13 dalyviai: politologas Laurynas Kasčiūnas, Seimo narys Paulius Saudargas bei Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala. Pamokos metu mokiniams įdomiai ir išsamiai buvo pristatyta Ekspedicija partizaninio pasipriešinimo keliais.

Dėkojame buvusiam gimnazijos mokiniui Simonui Klimanskiui už iniciatyvą organizuojant šį susitikimą.


2015 vasario16Šįmet, pažymėdami Valstybės atkūrimo dieną, gimnazistai geltonos, žalios ir raudonos spalvos širdelėse užrašė savo mintis ir palinkėjimus Lietuvai. Keliose gimnazijos erdvėse širdelės susiliejo į simbolinę Lietuvos trispalvę, prie kurios įsiamžino ir mūsų abiturientai. Vasario 16 d. išvakarėse, ketvirtokai jaunesnių klasių mokiniams vedė savo paruoštas pilietiškumo pamokas apie Lietuvos valstybės atgimimą 1918 metais, tų dienų aplinkybes ir reikšmę būsimoms kartoms. Pamokų pabaigoje laukė viktorinos klausimai, o geriausiai istoriją išmanančių ir saldūs prizai. Šventės proga linkime būti pilietiškais, nepamiršti Lietuvos istorijos pamokų, saugoti ir gerbti valstybingumą.


Gruodžio 1-oji – pasaulinė kovos su AIDS diena

aids 2014

Jau praėjo daugiau nei 30 metų, kai buvo užregistruotas pirmasis šios ligos atvejis. Vis dar nėra vaistų, galinčių išgydyti žmogų nuo šios ligos. Sergančiųjų AIDS ir nešiotojų ŽIV daugėja tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje. Neramu, kad Lietuvoje AIDS suserga vis daugiau paauglių.

Aplankykite antrų klasių mokinių geografijos kūrybinių darbų parodą „AIDS – pasaulinė problema“ gimnazijos bibliotekoje.

Rimalda Vitkevičienė

 

 

 

 


griciusLapkričio 11 d. vyresniuosius gimnazistus į paskaitą „Visi priimame sprendimus, tačiau vengiame pasekmių” pakvietė LCC Tarptautinio universiteto lektorius Emilijus Gricius. Lektorius, garsėjantis inovatyviu požiūriu ir betarpišku bendravimu, savo paskaitos metu privertė jaunus žmones stabtelti nesibaigiančio informacijos srauto tėkmėje ir kritiškai įvertinti pasaulį, atkreipti dėmesį į priimamų sprendimų reikšmę gyvenime bei jų pasekmes. 

Soc. pedagogė Redita Šarapajevienė

Straipsnių peržiūrėjimai
1698277