^ Į viršų

Panevėžio „Minties“ gimnazija

Čia tavo mintys taps idėjomis bei atradimais.

Kelionės „Literatūrinis Kaunas“ įspūdžiai

s.neries muziejusLapkričio 6 dieną trečiokai ir jų lietuvių kalbos mokytojos vyko į Kauną. Čia jų laukė gyvos literatūros ir istorijos pamokos, leidusios pažinti poetų Maironio bei Salomėjos Nėries kūrybinę aplinką.
Salomėjos Nėries memorialinis muziejus – tai namai, kuriuose poetė gyveno su vyru Bernardu Buču ir sūnumi. Labai keistas jausmas vaikščioti po kambarius, kuriuose kažkada gyveno ir kūrė menininkai. Muziejuje gidė papasakojo apie Salomėjos Nėries gyvenimą ir kūrybą, matėme jos nuotraukas, galėjome pasiklausyti poetės eilėraščių.

Salomėja Nėris yra ryškiausia Lietuvos nepriklausomybės laiku išaugusi poetė, kurios darbai ir šiandien yra žinomi, branginami.

Maironio lietuvių literatūros muziejus įkurtas žinomo poeto Maironio namuose. Šiuo metu muziejuje viskas atkurta taip, kaip Maironiui gyvenant . Čia matėme poeto biblioteką, miegamojo, valgomojo, darbo kambarius. Jo namuose rinkdavosi daug įtakingų Lietuvos žmonių, pavyzdžiui, Antanas Smetona, iš to galime suprasti, jog poetas buvo svarbi žinoma asmenybė. Muziejuje gidė pateikė mums klausimų, į kuriuos atsakymus turėjome rasti parodoje. Surinktą informaciją pristatėme vieni kitiems.
Kelionės metu lankėme ir Pažaislio vienuolyno ansamblį – tai Švenčiausiosios Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia su kamaldulių vienuolynu. Šis ansamblis yra vienas geriausių brandžiojo baroko pavyzdžių Europoje. Pastatas buvo skirtas kamaldulių vienuoliams, pastatytas XVII–XVIII a. Šiuo metu vienuolynas priklauso Šv. Kazimiero seserų kongregacijai.
Išvykoje iš arčiau susipažinome su žymiais lietuvių poetais, daugiau sužinojome apie Pažaislio vienuolyno istoriją. Buvo smagu ir naudinga, juk kiekviena kelionė suteikia naujų įspūdžių ir žinių.

pazaislisMiglė Belapetravičiūtė, IIIa klasė

Straipsnių peržiūrėjimai
1693568